Deficio, Origen’in başına geçmesinin ardından konuştu

Please log in or register to like posts.
Haberler

LEC’de (EU LCS) dört yıl boyunca spikerlik yapan Martin “Deficio” Lynge, artık Origen ve Astralis’in sahibi olan RFRSH Entertainment’in espor yöneticisi ve Origen’in genel müdürü olarak kariyerine devam edecek. Hayatındaki büyük gelişmenin ardından, Deficio, The Shotcaller ile kısa bir röportaj yaptı.

Deficio Vedius
Deficio ve Vedius

Artık spikerliği bıraktığına göre, bundan sonra senden neler göreceğiz?
RFRSH Entertainment’ta Origen’in genel müdürü olarak çalışmaya başlayacağım. Tekrar bir League of Legends takımı kurmak ve yönetmek benim kariyerimdeki hedeflerimden ve hayallerimden biriydi. Oyuncularımıza en iyi çevreyi sağlamak için onların etrafında gelişmiş bir kültür ve altyapı oluşturmak için çok güzel planlarımız var. Bir Danimarkalı olarak Astralis ve onun harika oyuncularıyla çalışmak harika.
Yayınlarda ve içeriklerde hala bulunmak istediğimin altını çizmek benim için çok önemli. Bunu tam zamanlı olarak yapamam ama maç günlerinde Berlin’de olacağım ve Riot için zaman zaman spiker/analist olarak uygun olacağım.
Dünyadaki en ünlü LoL spikerlerinden biri olarak, spikerliği bırakmak senin için zor bir karar olmuştur. Bu kararı almandaki en önemli faktör neydi?
Bana spikerliği bıraktırabilecek çok az şey vardır ve bu hayatımda aldığım en zor karardı. Buna rağmen RFRSH ve Astralis’le beraber LEC’de tekrar Origen’i canlandıracak olmak ve bunları Kopenhag’da yaşarken yapabilmek çok kusursuz bir fırsattı. Takıma çok saygı duyuyorum ve onlar da bana iyi bir şey yaratacağım konusunda çok güveniyorlar.
Harika geçen spikerlik kariyerini düşündüğünde, en sevdiğin üç olay neydi?
Hepsi 2015 yılında olan şeyler.
İlki, Fnatic ile UoL arasında gerçekleşen 2015 Bahar Finali’ndeki “Trevor, öp beni.” anıydı. O mevsim benim için çok önemliydi ve Joe Miller ile Deman’ı kaybetmemizin ardından ben ve Trevor Avrupa’nın ikilisi olmuştuk.
Diğeri, Fnatic ile Origen arasındaki 2015 Yaz Finali. Geçmişte de bu beş maçlık seri hakkında hep konuştum ve bence batıdaki League of Legends takımlarının oynadığı en harika finaldi. Stockholm’deki inanılmaz seyirci, 5 maç, Krepo ve Quickshot’la beraber üçlü maç anlatımı, Rekkles’ın beşte beşi ve xPeke/Soaz’lı Origen’in Huni’li 18-0 Fnatic’e karşı oynaması. O maçı asla unutmayacağım.
Son olarak sanırım 2015 Dünya Şampiyonası’nda spikerlik yapışım diyebilirim. Çok duygusal bir insan değilim ancak 2014’te ne kadar kötü başladığımı göz önüne alırsanız, benim için çok büyük bir başarıydı.
LEC ekibinin bir parçası olmakla alakalı en çok neyi özleyeceksin?
LEC ekibi, hem ekranın önündekiler hem de arkasındakiler. Her zaman yakın arkadaşlarınla çalışma şansı bulamazsın ama ben çok şanslıydım. Benim için büyük bir zevkti ve her maç günü orada olmayı özleyeceğim.
2019 sezonunda Origen ile ilgili olarak kişisel hedefin nedir?
İlk yılı yeni bir takımı kurmakla geçireceğiz. Harika koç, ekibimizle çalışacak tecrübeli ve çaylak oyunculardan oluşan bir takım kuracağız. Takımın üst sıralara ve Dünya Şampiyonası’na çıkması düşünüldüğünde, playoff’lara rahat çıkacak bir takım yaratmak ve sürdürmek istiyoruz.
EUphoria programında senin yerini kim alacak? EUphoria devam edecek mi?
Vedius dışında herkesin çok uygun olacağını söyledim.
Eğer Drakos güç zehirlenmesi geçirmez ve tek kişilik bir program haline getirmezse, sanırım Froskurinn’in yerimi almasına karar verdiler.
Umarım beni ilk bölüme çağırırlar.
Taraftarlara söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Geçen yıllar boyunca LEC’yi ve beni destekleyen ve izleyen herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Genel müdür olacağım, yeni rolüm için çok heyecanlıyım ve üstünde çalıştığımız şeyleri size göstermek için sabırsızlanıyorum. Son olarak açıklığa kavuşturmak istediğim bir şey var: Spikerlikle işim bitmedi. Olabildiğince sık, konuk olarak katılacağım.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir