Deft: Diğer oyuncuların katılmak isteyeceği bir takım yaratmak istiyorum

Please log in or register to like posts.
Haberler

Kim “Deft” Hyeok-Gyu, birçok LCK ve LPL takımından teklif almıştı. Takımıyla olan sözleşmesini yenilemedi ve serbest oyuncu oldu. Bir kez daha Çin’e gideceğine dair bir söylenti bile çıktı. O her şeye rağmen Kingzone DragonX’e katılmaya karar verdi. Deft, kendisi ve transferiyle alakalı olarak Fomos ile bir röportaj yaptı.
Deft
Piyasadaki en büyük serbest oyuncu sendin ve KZ’ye katıldın.
Tusin’den sonra en yaşlı olan benim ve en uzun kariyer ben sahibim. Burası biraz farklı hissettiriyor. Sorumluluğu hissediyorum. İyi sonuçlar almak için genç oyunculara liderlik etmem gerekiyor.
Birçok Çin takımından teklif aldığın söyleniyordu. Neden KZ’nin teklifini kabul ettin?
Sözleşmeyi imzalamadan 30 dakika öncesinde kadar bir karar vermemiştim. Teklif yapan takımların hepsinden birer oyuncu “seninle oynamak istiyorum” dedi. Eğer bir karar vermemiş olsaydım, onları incitirdim. Bu durum, benim takım seçmemde zorluk yarattı. KZ, ben ve Pawn’ı istedi ve biraz çaresiz görünüyorlardı. Çaresizliğin ne olduğunu bildiğim için Rascal ve Cuzz’ın iyi oynayacağını dülündüm. Onlarla iyi oynayacağım konusunda kendime güveniyorum.
En çaresiz durumda olan Pawn gibi görünüyor.
Evet öyle. Beş yıldır onunla beraberim ve şuan onun en çaresiz olduğun an. Ona inanmak istedim. EDG ve kt’deyken elinden gelenin en iyisini yaptı ama şimdi içini döküyor. Bana çok ısrarlı şekilde rica etti; her takımı yenebileceğini söyledi. Dürüst olmam gerekirse, kt’ye katıldığında çok zor bir dönem geçirdi. Sanırım şimdi kendini topladı. Eğer kendini topladıysa, kazanabilir.
Cuzz ve Rascal hakkında ne düşünüyorsun?
Cuzz çok genç ve tekli dereceli sıralamasında üstlerde yer alıyor. Bence tekli derecelide iyi olan bir oyuncu, profesyonel karşılaşmalarda da iyi olabilir. KZ’ye katılmaya karar vermemde etkili bir faktördü. Rascal, Khan’ın gölgesinde kaldı ama koç ekibi ve oyuncular bana onun potansiyelinin olduğunu söyledi.
KZ’ye katılmanın ardından, Pray’ın kullandığı monitörü aldığını duydum.
Birçok oyuncu bazı topluluk sitelerini sever ama Pray’in en sevdiği topluluk Maple Story Archer topluluğuydu. LoL’de nişancı olarak oynuyor ve onun Maple Story’de okçu oynuyor olması çok komik. “Başka oyunlarda bile farklı bir görevde oynayamıyor” diye düşündüm.
kt’de geçirdiğin iki yıl hakkında konuşalım. 2017 yılında iyi bir dönem geçirmediler ama LCK’de yaz mevsiminde çok iyi oynadılar ve Dünya Şampiyonası’na katıldılar.
2017 yılı biraz deneme-yanılma olarak geçti ve birbirimizle bağ kurmamız gerektiğini fark ettik. Bir takım olarak çalışmayı denedik ve bu yıl işe yaradı. Bu yılın başlarında pek başaramasak da, birbirimize güvenmeyi başardık.
Loken, Dünya Şampiyonası öncesinde iG ve kt’nin Dünya Şampiyonası’nı kazanabileceğini söylemişti. Senin için iG’ye çeyrek finallerde elenmiş olmak zor olmalı.
Onlar güçlülerdi ve bizi yendiler. Kaybetmeden önce, kazanabileceğimizi düşünüyordum. Koç ekibi maçı benim taşımamı istiyordu. Maçı taşıyabileceğimi düşündüm ama formda değildim. Seçim/yasaklama ekranında istediğim şampiyonu alma konusunda ısrarcı olamadım. Eğer biraz daha sesli olabilseydim, seri çok farklı yerlere gidebilirdi.
Reapered, Dünya Şampiyonası sırasında değişen meta hakkında konuşmuştu.
Kazanan takımların stratejileri meta oldu. Eğer biz kazansaydık, diğer takımlar bizim yaptığımızı taklit edeceklerdi. Bizim seçim/yasaklama ekranı yüzünden değil yaptığımız hatalar yüzünden yenildik. Seçtikleri şampiyonlar bizim beklentilerimizden çok farklılardı. Şimdi düşünüyorum da, ilk maçı kazanmalıydık. İlk maçı kaybettikten sonra, oyunun şekli çok yanlış yere gitti.
KZ’ye katıldıktan sonra, etrafındaki insanların tepkisi ne oldu?
Ebeveynlerim her zaman iyi bir takıma gittiğime inanırlar. Bu sefer, “her zaman doğru karar verdin, iyi oynayacaksın” dediler. Ağabeyim LCK izliyor ve KZ’nin en iyi takım olmadığını düşündü. Bana, “evde durma, git ve çalış” dedi.
Artık Tusin’le bir ikili oluşturacaksın.
Geçtiğimiz yıl Mata sürekli bana geri bildirim veriyordu. Bunu özleyebilirim ama şimdilik kendimi rahat hissediyorum. Ben, kişisel olarak, oyuncuları “iyi oyuncular” ve “kötü oyuncular” olarak sınıflandırırım ve onun her zaman iyi bir oyuncu olduğunu düşünmüşümdür. Alt koridorda oynadığımız için, onunla birkaç kez karşılaştım. Şampiyon havuzunda, koridor aşamasında ya da takım savaşlarında bir zayıflığını görmedim. İkimizin uyumuna göre çok fazla şey başarabilir.
Yeni oyuncularla bir takım uyumu yakalamak zor olur. Pişmanlığın var mı?
Birkaç kez transfer oldum ama her seferinde en az bir kez kupa kazandım. Yeni oyuncularla çalışmak beni rahatsız etmiyor. Bana ilginç geliyor.
KZ’de olduğun için, Pray ve GorillA ile karşılaştırılmanız kaçınılmaz olacak.
Uzun süre boyunca KZ’de kaldılar ve burada çok iyi performans gösterdiler. O ikisinden daha iyi bir performans göstermemiz için, Dünya Şampiyonası’nı kazanmam gerek. Onlar KZ’deyken iyi olduklarından dolayı bir baskı hissetmiyorum. Kazanmak istiyorum.
Bazı insanlar gaming house ve tesislerin çok iyi olmadığını söylüyor. Bu konuda senin düşüncen nedir?
Bunu bende duydum. Çalışma odası ve yaşama alanları aynı binada ama biz onları ayrı olarak kullanıyoruz. Çok genişler ve benim için yeterliler. İnsanların niye böyle düşündüğünü anlamıyorum.
Görünüşe bakılırsa Sezon 9 çok çetin geçecek. SK Telecom T1 bir “Süper Takım” ve “Rüya Takım” olarak değerlendiriliyor.
kt Rolster da 2017 yılında çok değerli bir takım olarak değerlendirilmişti. Buna rağmen biz iyi olamadık. Güven ve sıkı çalışma, isimlerin değerinden çok daha önemli. Ne kadar çok çalışırsak, takım o kadar daha iyi olur. Diğer takımların iyi kadrolarının olması beni korkutmuyor.
Önümüzdeki yıl için hedeflerin nedir?
KZ’nin imajını değiştirmek istiyorum. Bu takıma katılma sebeplerinden biri buydu. Çoğu oyuncunun, büyük şirketler tarafından sponsorluğu yapılan takımları tercih ettiği doğru. KZ’nin imajını, birçok oyuncunun katılmak isteyeceği bir hale getirmek istiyorum.

 
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir