League of Legends

Destiny: Umarım güçlü bir performans gösterip insanların bize “zayıf bölge” demesine sebep olan bakış açısını değiştirebiliriz.

Okyanusya ligi OPL finallerinde Chiefs’i 3-0’la geçip Worlds Play-In’de oynamaya hak kazanan MAMMOTH takımının destek oyuncusu Destiny ile bir röportaj gerçekleştirdik.

2 sene aranın ardından tekrardan OPL şampiyonluğuna ulaştın, bu nasıl hissettiriyor?

Destiny: Yeniden şampiyon olmak gerçek dışı hissettiriyor. Kupayı kaldırmak, burada olmak için yaptığım yolculuğu bana yeniden hatırlattı. Arka arkaya 3 yerel mevsimi kaybettikten sonra “en iyi olmak için yeterli olup olmadığımı” sorgulamaya başlamıştım. Normalde çok tutkulu ve iyimser bir insanım ama öz güvenimi kaybettikten sonra her şey çok acı verici olmaya başladı, neredeyse pes etmeye hazır hâle gelmiştim. Bu yüzden uluslararası arenada yeniden kendimi kanıtlamak için bir fırsat yakalamak ve etrafımda bana ve hayallerime inanan insanların bulunması beni çok mutlu ediyor.

Geçtiğimiz mevsime göre daha fazla istikrarlı gözükmenizin temel sebebi neydi?

Destiny: Bence bu mevsim takımımızın daha istikrarlı ve başarılı olmasını sağlayan birçok etken vardı. 1. mevsimdeki hatalarımızı kabullendik ve buna göre ilerledik. Sıfırdan başladık diyebilirim. Orta koridorumuz Triple, Kore’ye gitti ve 800 LP’ye kadar çıktı, Fudge 17 yaşına bastığı gibi onu kadroya adapte ettik ve güven, öğrenme ve disiplin üzerine bir kültür oluşturduk. Hepimiz bu mevsimin kazanma şansımızın en yüksek olduğu mevsim olduğunu biliyorduk. Her antrenman maçına maksimum önemi verdik ve bu mevsim gerçek bir takım olduk.

Play-off’larda bu kadar dominant bir performans göstermeyi bekliyor muydunuz?

Destiny: Antrenmanlarda aldığımız sonuçlar sayesinde, play-off’lara girerken kendimize gerçekten çok güveniyorduk. %80 gibi inanması güç bir galibiyet oranımız vardı. Hem ORDER’a hem de Chiefs’e en azından 1 kere mağlup oluruz diye düşünüyordum. ORDER, 1. mevsimdeki play-off’lar’da olduğu gibi çok iyi görünüyordu, aynı zamanda lig aşamasında Chiefs’e 2-1 kaybetmiştik ama iki seriyi de 3-0 kapattık ve bu beni de şaşırttı. Yaptığımız hazırlık gerçekten çılgıncaydı, herkes kendi üstüne düşeni olması gerektiği gibi yaptı, bunu daha önce hiçbir takımda görmemiştim.

Worlds için beklentileriniz ne?

Destiny: Çoğu insanın OPL’i kazanacağımızı düşündüğünü sanmıyorum ve bugüne kadar 2. sırada yer alan bir takım bunu hiç başaramamıştı. Worlds’e giderken beklentimiz/amacımız OPL’i gruplardan çıkarmak. Çoğu insan bizden şüphe duyacak, buna zaten alışkınız. Umarım güçlü bir performans gösterip insanların bize “zayıf bölge” demesine sebep olan bakış açısını değiştirebiliriz.

Destiny

Destiny

Worlds’te karşılaşmayı istediğin takım veya oyuncu var mı?

Destiny: Bizim bölgemizdeki final karşılaşmaları oldukça erken oynandı, o yüzden henüz Worlds’e giden tüm takımları bilmiyoruz. Dürüstçe söylemek gerekirse büyük isimlere karşı oynamak isterim. Kaybedecek hiçbir şeyimiz olmaz ve birçok şey öğrenebiliriz. Yeniden Smoothie’ye karşı oynamak iyi olurdu, belki TSM Worlds’e gelmeyi başarabilir.

OPL takımları uluslararası sahnede 1. gün iyi oynasa da 2. gün her zaman kötü sonuçlar almıştır. Bu 2. gün lanetini kıracağınıza inanıyor musun?

Destiny: ORDER’ın play-off lanetini kırdık, belki uluslararası lanetimizi de kırabiliriz. Şu ana kadar yaptığımız uygulamaları sürdürür ve antrenman kampımız sırasında sıkı çalışırsak her şeyi mümkün kılabiliriz.

Bu, Babip ve Fudge’ın ilk uluslararası turnuva deneyimi olacak. Sence bu onları nasıl etkileyecek?

Destiny: Hem Babip hem de Fudge finalde Rod Laver Arena’da oynadı o yüzden LEC Stüdyosu’nda oynamanın çok farklı olacağını zannetmiyorum. Endişe duydukları ya da sorun yaşadıkları bir şey olursa biz onlarla ilgileneceğiz, bu işte beraberiz.

Takımınıza sonradan katılan Fudge hakkında ne düşünüyorsun?

Destiny: Bence Fudge çılgın bir oyuncu. Dürüst olmam gerekirse, onun yakında uluslararası bir teklif alacağına eminim. Bana Bwipo ve Broken Blade’i anımsatıyor. Korkusuz oynuyor, çok tutkulu ve bu mevsim takımımıza olan etkisi devasaydı.

Bu k1ng ile kazandığın 3. OPL mevsimi oldu. Onun hakkında ne düşünüyorsun?

Destiny: Bence k1ng takım arkadaşlarının içindeki en iyiyi ortaya çıkaran bir oyuncu. Şu ana kadar uluslararası arenada çok iyi işler yapmadı, evet ama Okyanusya’daki en donanımlı oyuncu o. Onunla birçok iyi ve kötü zaman geçirdim o yüzden birçok seviyede birbirimizle bağ kurabiliyoruz. Çılgın, iyi kalpli ve takıntılı bir çocuk ama onu seviyorum. Bu mevsim bugüne kadar bir oyuncuyla geçirmekten en çok keyif aldığım mevsimdi, neredeyse her akşam antrenmanlardan sonra duo attık ve Okyanusya tekli derecelisini mahvettik.

Hiç Türk ligini takip etme şansın oldu mu? TCL şampiyonu Royal Youth hakkında ne düşünüyorsun?

Destiny: Bence Türkiye kesinlikle en güçlü play-in bölgelerinden birisi ve onlara karşı iyi bir maç geçmişimiz yok. OPL’in 1. mevsiminde şampiyon olan BalKhan’ın nasıl oynadığını görmek için mevsim boyunca bazı TCL maçlarını izledik. Royal Youth, Worlds yolunda gerçekten çok iyi görünüyor, final çok yakındı ama SuperMassive’i geçmeyi başardılar. Closer, TCL’in en iyi ormancısı gibi görünüyor, bence takip edilmesi gereken bir oyuncu.

Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?

Destiny: Bana ve takımıma inanan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Umarım hem OPL hem de TCL grup aşamasına çıkmayı başarır!

Görüşünü belirt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top