DK ShowMaker: Nişancı oynamanın orta koridorda oynamaktan çok daha zor olduğunu düşünüyorum.

Please log in or register to like posts.
Haberler

DWG KIA’nın orta koridoru ShowMaker, Afreeca Freecs serisinin ardından basın konferansına katıldı. Esporin olarak ona yöneltilen soruları ve cevaplarını sizler için çevirdik.

 

Galibiyet hakkındaki düşüncelerin?

 

Hayatım boyunca profesyonel bir maçta alt koridorda oynayacağımı asla düşünmemiştim. Bir şekilde kazandık, eğlenceliydi.

Bugün oynadığın maç alt koridordaki ilk ve son maçın mı olacak?

 

Bu bir sır. Kim bilir? Sırada üst koridor oynamam da olabilir. Birçok olasılığa açığız ve farklı şeyleri deniyoruz.

Takım bugünkü değişikliğe ne zaman karar verdi? MSI’dan sonra mı yoksa kt Rolster’a kaybettikten sonra mı?

 

Son oynadığımız maçta kt Rolster’a kaybettikten sonra, ondan önce böyle bir şeyle ilgili konuşma geçmedi. T1’a karşı kazanmamıza rağmen çok sallantılı gözüküyorduk ve kt maçını tertemiz kaybettik. Bu yüzden farklı bir şeyler denemeyi tartıştık ve uzun vadeli düşünüyoruz. Çünkü sonuç itibariyle Worlds’te kupayı kaldıran nihai şampiyon oluyor. Süreç ise şu ana kadar gerçekten eğlenceliydi.

Hazırlık sürecinde fikir ayrılığı yaşadınız mı?

 

Öyle bir şey hatırlamıyorum, “haydi deneyelim” dedik ve antrenman maçlarını sürekli kazanıyorduk. “Ne oluyor lan?” olduk ve bunun ardından rollerimizi değiştirdik.

Nişancı rolünü öğrenme tecrübeni anlatır mısın?

 

Tekli derecelide ikinci rol olarak hep nişancı seçerim, bu yüzden nişancı şampiyonları oynama yeteneğime oldukça güveniyorum.

 

Canyon’un orta koridorda Ryze performansı inanılmaz iyiydi, düşüncelerin neler?

 

Canyon’ı tekli derecelide koridor oynarken izlediğimde her zaman koridor aşamasını ve yan koridorlara gidilmesi gereken makro oyunu inanılmaz iyi becerirdi. Bunu daha önce de söyledim ama gerçekten Canyon’ın çoğu üst koridordan iyi olacağına inanıyorum. Hem orta koridora hem üst koridora esnetilebilen birçok karakter olduğu için ikinci oyunun seçim ekranında Ryze’ın en iyi tercih olduğuna kanaat getirdik.

Takımın nişancısı Ghost’un bu değişikliğe tepkisi nasıldı?

 

Ghost, tekli derecelide çıkabildiği kadar yukarı çıkmaya ve formunu yeniden yakalamaya çalışacağını söyledi. Ayrıca bana alt koridordaki karşılaşmalar ve yapılmaması gerekenler ile ilgili birçok bilgi ve tüyo verdi.

 

Nişancı oynama tecrübenden biraz bahseder misin?

 

Nişancı olarak antrenman maçlarına çıkalı çok fazla olmadı ama şu ana kadar çok eğlenceli geçti. İşlerin zor olduğunu pek düşünmedim. Başta orta koridorun diğer koridorlara daha çok etkisi olduğundan çok önemli olduğunu düşünürdüm. Ancak şimdi nişancı oynamanın orta koridorda oynamaktan çok daha zor olduğunu düşünüyorum. Canyon da nişancı çalıştı, o gün seçtiğimiz şampiyonlara göre kimin hangi pozisyonda oynayacağını kim bilir?

 

Senin tecrübene göre orta ve alt koridor arasındaki farkı nasıl açıklarsın?

 

Orta koridorda kafana göre takılabilirsin ama alt koridorda ormancının yeri çok önemli. Bu yüzden ormancıyla iletişim de çok önemli, en büyük farkın skor bulabileceğim açılar yakalamak ve 8. dakikada Vadi’nin Alameti için doğru zamanlamayı yapmak olduğunu söyleyebilirim.

 

BeryL ile sinerjin nasıl?

 

Her maç olmasa da antrenmanlarda alt koridorların çoğunu yendik, bu yüzden harika. Bu akşam, ne oynamamız gerektiğini konuştuk.

 

Orta koridorda oynamakla herhangi bir koridorda oynamak arasında seçim yapman gerekse, hangisini seçerdin?

 

Biz profesyonel oyuncularız, bu yüzden en önemli şey sonuç. Amacımız kazanmak, kazandığımız sürece kazanmak için yapmamız gereken neyse onu yapacağız.

 

Koçunuz kKoma geri bildirim verdiği sırada ekranda çok mutlu gözüktü. 


İlk oyun seçim ekranında olması gerektiği gibi gitti. Malrang de genelde takım antrenmanlarına pek katılmaz, bu yüzden aramıza geldiğinde biraz zorlandı. Yine de bu akşam çok iyi oynadı ve kKoma onun performansından çok memnundu.

 

Karşılaşmak istediğin bir nişancı var mı?

 

Ruler’ın en iyi nişancı olduğunu düşünüyorum, bu yüzden beni döverek bana aramızdaki uçurumun ne kadar büyük olduğunu göstermesini isterdim. Bu akşam karşısında oynadığım Varus da canımı biraz yaktı, bu yüzden Ruler’ın Varus’u nasıl olur merak içindeyim. 

 

Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?

 

Taraftarlarımız büyük ihtimalle bugün gördükleri kadro karşısında şoka uğradılar. Üzerine düşünmeden değişim yapmadık, kazanmak için kullanabileceğimiz bütün farklı şeyleri öğrenmeye çalışıyoruz, bu yüzden lütfen bizi destekleyin. Herkese güzel bir iş izlettiğimizden emin olacağız.

İfade İle Yorumla

5
0
0
1
0
1
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir