Doublelift: Hedefim Dünya Şampiyonası’nı kazanmak

Please log in or register to like posts.
Haberler

2011 yılında, 17 yaşında profesyonel olarak oynamaya başlayan Yiliang “Doublelift” Peng, Kuzey Amerika’nın en ünlü oyuncularından biri konumunda. Doublelift, bu sekiz yıl boyunca yenilgilerle yüzleşip, takım arkadaşlarına karşı yaşadığı sinir sorunlarını atlatmaya çalışıp, annesinin öldürülmesinin etkilerini atlatmaya çalışırken ve sürekli eleştirilerle karşılaşırken, en önemli hedefine odaklanmayı asla bırakmadı; uluslararası bir turnuvada şampiyon olmak. Pazartesi günü başlayacak MSI 2019 öncesinde Doublelift, düşüncelerini ESPN’den Jacob Wolf ile paylaştı. 
Doublelift
“Hayatımda hedefimi gerçekleştirmekten daha önemli bir şey yok. Bu size aptalca düşünce veya uzak bir ihtimal gibi gelebilir ama hedefim Dünya Şampiyonası’nı kazanmak. Gerçekten kazanabileceğime inanıyorum. Eğer kazanabileceğime inanmasaydım profesyonel olarak oynamaya devam etmezdim çünkü anlamı olmazdı. İnsanları susturmayı tabii ki istiyorum, ancak daha önemlisi beni uzun zamandır destekleyen ve takip eden insanları mutlu etmek istiyorum. Mutlu bir son olsun istiyorum, mutsuz bir son istemiyorum. “
“Team Liquid’e katıldığım zaman, TSM ve CLG’de yaptığım şeylerin takımın üstünde baskı oluşturduğunu düşündüm. Bu, ben ve takım arkadaşlarımın arasının açılmasına neden oldu, takım arkadaşlarımın doğru olmayan şekilde sanki onlardan üstünmüşüm gibi düşünmelerine neden oldu. Aslında herkes eşit ve hepimizin düşünceleri değerli.”
“Eskiden eleştirilerin beni etkilemediğini ve kime karşı oynadığımın önemsiz olduğunu düşünürdüm. Ancak bu benim olmasını istediğim şeydi. Ancak gerçekle yüzleşmeliyiz, Teddy ve Mata’ya karşı oymamak Sneaky ve Zeyzal’a karşı oynamaktan farklı. “
“Ağabeyimin annemi öldürmesi benim için çok kötü bir deneyim oldu. Devam etmeye çalıştım. O andan dolayı, hayatımın geri kalanında intikam hissiyle yaşamak ya da kendimi mağdur göstermek istemiyorum. İnsanlara sürekli kötü şeyler oluyor ama başarılı olabilmek için hayatınızı o kötü olayla tanımlayamazsınız. Hayatımın anlamının sürekli mücadele etmek ve kendimi olabileceğim en iyi hale getirmek olmasını istiyorum. Başka bir şey hakkında düşünmek istemiyorum.”
“Nasıl hatırlanacağınız önemli ve kupalar da bunun bir parçası ancak benim için en önemli parçası değil. Çünkü bundan 20 yıl sonra insanlar eski zamanları düşünecek ve eğer Sneaky’nin hayranıysanız, onun Dünya Şampiyonası’nda yarı finale kalması gibi önemli anlarını hatırlayacak ve onun başardıklarından dolayı mutlu olacaksınız. Benim için de unutulmaz anlar var ancak beni destekleyen insanların istediği ve sahip olmadığı şey uluslararası başarı.”
Kaynak: http://www.espn.com/esports/story/_/id/26651297/doublelift-searching-international-success-heading-msi

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir