Doublelift: NA LCS’i kazanmaktan bıktım, çok sıkıcı

Please log in or register to like posts.
Haberler

2018 All-Star etkinliğinin birinci gününde Yiliang “Doublelift” Peng, bağış için düzenlenen 2v2 turnuvasında Uzi’yi yenmeyi başarmıştı. Zaferinin ardından Tencent Sports, yıldız oyuncuyla bir röportaj yaptı.

Doublelift
Voyboy ve Doublelift

Bu All-Star etkinliğinde farklı olan nedir?
Eğlenmek için düzenlenmiş. 2013’te Şanghay’da düzenlenen All-Star etkinliği çok ciddiydi. Dünya Şampiyonası’nda bölgene yer kazandırmak için oynanıyordu o yüzden kazanmak önemliydi. Sonunda Çin’e yenilmiştim. Ondan sonrakiler biraz yarı yarıyaydı. Hem ciddi tarafı vardı hem de oynarken eğlenmemiz de bekleniyordu. Bu seneki organizasyonun en güzel tarafı hiç stres altına girmeyerek, eğlence için oynamak ve insanlarla beraber olmaktı. Vegas’ta düzenlendiğinden herkes çok eğlendi. Çok güzel geçti ve harika zaman geçirdim.
Dünya Şampiyonası’ndan bu yana hayatında bir şey değişti mi?
Neredeyse hiçbir şey değişmedi. Dünya Şampiyonası’ndan sonra çok üzgündüm ve bir ay boyunca hiçbir şey yapmadım. Sonrasında biraz daha üretken bir yaşantım olması için farklı şeyler yaptım. Check-up yaptırmak için doktora gittim, odamı temizledim, spor salonuna gittim, kız arkadaşımla gezdim. Normal şeyler. Benim için kısa bir ara dönem oluyor çünkü antrenmanlara başlamamıza bir buçuk ay kaldı. Ara çok iyi geldi.
Kısa bir ara değil mi?
Evet. Dünya Şampiyonası’na gitmeyen takımlar neredeyse dört ay ara vermiş olacaklar. Playoff’lara da kalmadılar. Kötü takımlar açısından düşünürsek; Dünya Şampiyonası’na gitmediler, MSI’a gitmediler. O yüzden çok boş zamanları oluyor. Kötü takımları çok kıskanıyorum.
Daha çok ara vermek istiyorsun yani?
Evet, daha çok ara vermek istiyorum. İyi olmak çok zor.
All-Star’da oynanan ilk karşılaşmada NA ile EU karşılaştı ve NA kazandı. Hangi noktada NA’in EU’dan daha iyi olduğunu düşünüyorsun?
NA’in eğlencesine oynayan bir bölge olduğuna dair şakalar yapılır. Yani eğlenmekte onlara göre çok daha iyiyiz, o yüzden kazandık. Ayrıca bizim yayıncılarımız imaqtpie ve Nightblue3 defalarca şampiyonluk aşamasına yükselen oyuncular. EU yayıncılarına göre çok daha yetenekliler o yüzden kadro açısından da avantajımız vardı.
Uzi’yi 2v2 etkinliğinde yendin. Nasıl hissediyorsun?
Çok sıkıcıydı. Voyboy ciddiye alarak kazanmak istedi ama ben onu öldürebileceğim bir şampiyon seçmek istedim ve minyonlarla kazandık, çok eğlenceli olmadı. Hiçbir zaman minyonlar ile kazanmak istemedim, öldürerek kazanmak istedim. Kazanmanın eğlenceli bir yolu değildi.
Sezon 1’den bu yana, bir sürü Dünya Şampiyonası düzenlendi. Kariyerinde ya da yaşantında ne değişiklikler oldu?
Sanırım takımım artık çok farklı, Jensen ve CoreJJ bizimle beraber. Önümüzdeki sene grup aşamasını geçemezsek, çok üzülürüm. Tek hedefe odaklanmış durumdayım: Dünya Şampiyonası’nda grup aşamasından çıkıp, olabildiğince ilerlemek. Team Liquid transfer döneminde çok aktif olduğundan, bu sene daha olumlu düşünüyorum. Elimden gelenin en iyisini yapacağım.
Doublelift Voyboy
CoreJJ yaptığı bir röportajda Team Liquid’e katılmasının sebebinin sen olduğunu söylemişti. Bununla ilgili ne düşünüyorsun?
Çok garip. O kadar iyi olmadığımı düşünüyorum ama bence onu taraftarları memnun etmek için söyledi. Bence o benden çok daha iyi, nadiren benden daha iyi bir destek oyuncusuyla oynuyorum. Ondan öğrenmek istediğim çok şey var ve onun da benimle oynarken mutlu olmasını istiyorum. Çok değişik olacak. Benimle oynayan destek oyuncuları hep rol değişikliğiyle gelmişti ama şimdi fark ediyorum ki CoreJJ de eskiden nişancı olarak oynamış. Buna rağmen, CoreJJ’in Dünya Şampiyonası şampiyonluğu var ve benim yok. O yüzden onu dinlemeliyim.
Çok zor dönemlerden geçtin. O engelleri nasıl aştın?
Olabildiğince elimdeki tek bir sonraki şeye odaklanmaya çalışıyorum. Çok kolay bir hayatım olmadı o yüzden kötü dönemlerden çok çabuk kurtulabiliyorum. Eğer büyürken çok kolay bir çocukluğunuz olduysa, hataları ya da kötü dönemleri atlatmak çok daha zor olur. Bana gelirsek, önüme bakmaya ve üretken olmaya çalışıyorum. Çinlilerin kafa yapısı böyledir.
Bazı ilkler yaşadın, örneğin MSI’a katıldın. Geçirdiğin yıl hakkında ne yorum yaparsın?
MSI’da oynadığım için çok mutluyum. İlk defa çok yüksek bir uluslararası seviyede oynadım. NA LCS’i kazanmak güzel ama NA LCS’i kazanmaktan bıktım, çok sıkıcı. Tekrar MSI’a gitmeyi ve daha iyi oynamayı umuyorum. Sonrasında Dünya Şampiyonası’na giderek daha da iyi oynamak istiyorum.
2019 yılı için beklentin nedir?
Rookie ve TheShy’ı izledikten sonra, League of Legends’ın olabildiğince risk alarak oynanabileceğini fark ettim ve ben de böyle oynamak istiyorum. Amerika’da League of Legends’ın oynanma tarzı olabildiğince az risk alma şeklinde. Dünyanın en iyi oyuncularını izlerken, “Vay canına, sürekli çılgınca şeyler yapıyorlar.” diye düşündüm. Ben de böyle oynamak istiyorum ama koçlarım bana her zaman güvenli ve akılcı yolu tercih etmem gerektiğini söylüyorlar. Ben zor yolu tercih etmek istiyorum. Güvenli oynamaktan sıkıldım. Sezon 2 ve 3’e geri dönmek ve öyle oynamak istiyorum.
Çin hakkındaki düşüncelerin nedir?
Çok garip çünkü Çince bile konuşamıyorum. Şanghaycayı biraz anlayabiliyorum ama iyi konuşamıyorum. Kendimi hep Çinli olarak hissettim. Çinli insanlarla konuştuğumda, nasıl büyüdüğümüzü karşılaştırdığımda, ebeveynlerimizi tatmin etmenin ne kadar zor olduğu ve okulda ne kadar çok çalışmamız gerektiğini düşündüğümüzde Çinli insanlarla aramda bir bağ varmış gibi hissediyorum çünkü neredeyse aynı kültüre sahibiz. Çinli insanlarla tanıştığımda, çok mutlu oluyorum. Sezon 6’da Dünya Şampiyonası’ndan elenmiştik ve çok üzgündüm. Otel lobisinde içiyordum, Çinli bir hayranım bana yanaştı ve asla pes etmemem gerektiğini söyledi. Çok garipti. Hiç tanımadığım biriydi. Çin’den gelmiş biriydi ve Çinli aksanı vardı ama bana çok iyi davrandı ve neşelendirmeye çalıştı. Onlarla kaynaşmak çok güzeldi.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir