Elwind: "Mojito ile oynanır mı?" diyerek Alt F4 çekiyordum

Please log in or register to like posts.
Haberler

Yakın zamanda VFŞL’deki yerini kaybeden köklü takım YouthCREW’un üst koridor oyuncusu Elwind, yaptığı yayında Mojito ve YouthCREW hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaları sizin için derledik.

2016-2017 CREW’a geçiş dönemi hakkında

 • 2016 Wildcard’da çok iyi Fiora oynadıktan sonra SUP hariç her takımdan teklif aldım. CREW senelik 80.000 TL teklif yaptı, DP menajerine gidip “CREW şu kadar verdi siz ne kadar vereceksiniz?” diye sordum, o bana “Para 2. planda kalır biz şampiyon olacağız.” dedi.
Elwind Dark Passage ile IWCQ 2016'da
Elwind Dark Passage ile IWCQ 2016’da
 • CREW’un kadrosu çok iyiydi, React, Madness gibi oyuncular vardı. Takıma gittiğimde Mojito’yu kovarız diye gittim.
 • CREW’a girdikten sonra React’i gönderdik çünkü çok agresifti, takımın huzurunu bozuyordu, biz de onu gönderip yabancı mid aldık.
 • Takımda Wendelbo diye bir beyinsiz vardı, sorumsuzdu, bütün gün CS:GO oynuyordu, üstüne her maç koşup öldüğü için 1/10 gidiyordu.
 • 2017 Yaz Mevsimi’nde SuperMassive’i 4 kere yenmiştik. Mevsim finalleri öncesinde konuşurken “3-4 maç bilerek yenilip SuperMassive ile eşleşelim” dedim ve takım sahibi bize “Böyle şeyler yapmayalım günah, Allah’ın yolundan çıkmayalım, günah.” dedi ve yarı finalde 1907 Fenerbahçe geldi, elendik.

2018 Kış Mevsimi, YouthCREW ve CoCo dönemi

 • İzmir’de otururken takım sahibi beni aradı ve İstanbul’a gelmemi, takım hakkında konuşacağımızı söyledi. Gittim, transferleri ve Dumbledoge’un geleceğini söyledi, mesajları okuttu ve “Sadece uçak bileti kaldı.” dedi. Sabah Twitter’a baktığımda Royal Bandits “Dumbledoge ailemize hoş geldin.” paylaşımı yaptı.
 • Dumbledoge ile anlaşamadıktan sonra takım sahibimiz bize “CoCo’yu alacağız.” dedi. Biz “Ooo LCK’den gelen oyuncu, Frozen’ın babası.” falan havasıyla yaklaştık. Mojito’ya rağmen şampiyon olacağımıza inanıyorduk. CoCo Türkiye’ye geldiğinde “Oo CoCo geldi şimdi onunla SoloQ girip Challenger’a kasarım.” falan dedim. Benim ligim D1’di, onun da yeni bir Riot hesabı vardı, elosu D3 civarıydı. Her girdiğimiz tekli derecelide CoCo’nun rakibi onu yok ediyordu. Eli falan sargılıydı, mouse’a zor basıyordu, sanki LCK’den gelen CoCo değil de ikiz kardeşi gibiydi.
CoCo ve Mojito
CoCo ve Mojito
 • Lig başladı, 0-4 falandık, Mojito bok gibi oynuyordu. Biz “Mojito gitsin.” derken takım sahibimiz Mojito’yu çok seviyordu. Antrenmanlardan sonra Mojito takım sahibimize gidip “CoCo’nun mekanikleri çok kötü, mekanikleri güzel bir orta koridor alalım.” diyerek CoCo’yu yedeğe çektirdi. İnanabiliyor musunuz? Yükselme Ligi’nden gelen bir ormancı, LCK’den gelen bir orta koridoru yedeğe çektirdi. Mojito takıma Xico’yu getirdi. Xico benim evimde yatıyordu, daha 2. günde “Bu Mojito’yu gönderelim.” dedi. Kendi getirdiği Xico bile Mojito’yu göndermek istiyordu.
 • Antrenmanlarımız aşırı kötü gidiyordu. Dark Passage ile antrenman atıyorduk, KaKAO Nidalee aldı, Mojito da Trundle, Sejuani tarzı bir şampiyon almıştı. KaKAO oyunu direkt yok etti, mevsim boyunca antrenmanlar “karşı jungle vs CREW” şeklindeydi. Antrenmanları kaybettikten sonra Mojito’ya “Sigara içelim boş ver.” falan diyordum, maç bitince gelip “Nasıl troll’ledim ehehe.” diyerek dolaşıyordu.
 • CoCo takım sahibine “Mojito gitsin, Koreli ormancı gelsin, ben çok iyi oynarım.” gibi şeyler söylüyordu. Takımda Zzus, Laden ve CoCo dahil hiç kimse Mojito’yu sevmiyordu. Herkes Mojito’nun gitmesini istediği için takım sahibine söyledik ve takım sahibi “Tamam abi ben bakıyorum.” dedi. Süper hafta geldiğinde Mojito inanılmaz bir şekilde çok iyi oynadı ve 3 galibiyet aldık, gelecek yabancı ormancı iptal oldu, Mojito takımda kaldı. Mojito’nun iyi oynama sebebi de CoCo’nun delirmesiydi. “Bu Yükselme Ligi’nden gelen ormancı beni nasıl yedeğe çektirir” diye evde dolaşıyordu. Resmen bütün gün Mojito’nun yanında oturup, SoloQ maçlarını izleyip “Şu tuşa şöyle bas, şuraya hareket et.” gibi talimatlar veriyordu CoCo.
 • Takım sahibimiz kendisini Football Manager oynuyor sanıyordu. “Bugün mid’de CoCo oynasın, yarın Xico oynasın. Bugün jungle’da Kirei’yi deneyelim, Mojito support’a geçsin.” gibi şeyler söylüyordu sürekli.
 • Xico geliyor kazanıyoruz falan ama tekrar CoCo ile oynamaya karar veriyoruz. Çünkü Xico da Mojito ile oynamaya katlanamıyor ve antrenmanları trollüyordu. Koçun etrafında Xico ile “Spiderman, spiderman, fuck you, coachi, coachi.” diye dolaşıyorduk, iyice delirmiştik çünkü. Antrenman başlamadan önce “Cancel, cancel.” diye tezahürat yapıyorduk.
 • Bunlar olurken CoCo hırslandı, Challenger’a çıktı, sadece oyununa odaklanmıştı. Xico’yu bırakıp CoCo’yu seçtik. CoCo takımın beyni gibiydi, “Şuraya git, buraya git.” diye shotcall veriyordu, o sayede 3. olduk.
VFŞL 2018 Kış Mevsimi'nde Elwind
VFŞL 2018 Kış Mevsimi’nde Elwind

2018 Yaz Mevsimi, yeni mevsimin başlangıcı

 • Mevsim başında takım sahibimiz falan toplandık, “Orta koridorda kim olsun? CoCo’yu mu istiyorsunuz? Laden kalsın mı?” diye bize soruyordu. Biz çok karışmak istemediğimizi söyledik, “CoCo çok para istiyorsa daha az para isteyen birini alabilirsin.” falan dedik. Mojito ise gelip “CoCo gelmesin, mekanikleri aşırı kötü, tuşlara basamıyor, bize mekaniği, iyi tuşlara basan ama oyun bilgisi olmayan salak bir orta koridor getir.” dedi.
 • Bunu demesinin sebebi Korelilerin Mojito’yu sevmemesiydi. CoCo da “Mojito varsa ben gelmem, onu değiştirin yoksa bir şey değişmez.” dedi. Zzus artık o kadar bıkmıştı ki “Bana para vermeyin, gerek yok ama Mojito’yu gönderin, para almadan da oynarım.” diyordu. Sonuç olarak takım sahibimiz Facebook’tan CoCo’ya “Senin mekaniklerin kötü, biz seni istemiyoruz.” yazdı.
Takımdan gitmeden önce Zzus
Takımdan gitmeden önce Zzus
 • MagiFelix’i aldık ama MagiFelix gelirken bize sorduğu soruları söylüyorum: “Yiyecek yemek var mı? Yatacak yer var mı?” çocuk sonra “Varsa tamam o zaman geliyorum.” dedi.
 • MagiFelix’in değişik bir tipi var zaten, asosyal olduğu çok belli, duruşundan, yürüyüşünden hemen anlıyorsun.
 • Neyse lig başlamadan önce toplaşıp konuşuyoruz, birine soru sordum ve cevabı aldım, sonra kısa süreli bir sessizlik oldu, MagiFelix kalktı ve direkt SoloQ atmak için bilgisayar başına geçti. Adam bildiğin deli, sadece SoloQ atıyor, tek dünyası SoloQ olmuş.
 • Evden dışarı çıkınca güneşte dışarı çıkan vampirler gibi oluyor. SoloQ atıp kan içiyor gibi resmen. O kadar asosyal ki konuşmuyor bile. Mesela bir şey soruyorsun, “MagiFelix” diyorsun, yüzüne bakmadan kısık bir sesle “I think it’s fine.” diyor. Tamamen kendi dünyasında takılıyor.
 • Büyük ihtimalle Türkiye’ye gelme sebebi yatağının bozuk olup FPS’inin ya da internetinin kötü olmasıydı. Burayı bedava internet cafe ve para olarak düşündü.
 • 2 gün boyunca yemek yedi mi yemedi mi bilmiyorum, yanımda oturuyordu Yemeksepeti’ni açtım oyun oynarken, oyunu bırakıp “Can I order too.” dedi. Resmen yanında Yemeksepeti’ni açmasam yemek yiyemeyecek. Utanıyor ve sürekli SoloQ attığı için açlığını unutuyor.
MagiFelix
MagiFelix
 • Neyse “Bu çocuk da böyle” diyerek kabul ettik. Royal Bandits’ten Cepted ve Malrang gitti, seviye düştü. MagiFelix iyi çıkarsa Mojito’nun dediği gibi 2v8 atarlar falan diye düşünüyoruz. Oyuna başladık adam sadece kısık bir sesle “Mid missing” diyordu. Mojito yine klasik koşup ölüyor “Ehehe.” falan diyip gülüyor.
 • CoCo bizi üçüncü yaptığı için Vietnam’a gideceğiz Rift Rivals için ama o sırada Mojito leş gibi oynuyor ve sürekli kaybediyoruz.

Mojito ve Vietnam sonrası

 • Şükrü CREW’dayken Mojito’ya “yobaz” lakabını taktık çünkü ne desek kabul etmiyor tam tersini söylüyor. Telefonumu göstersem “Rengi siyah.” desem “Hayır beyaz o beyaz.” diyecek kadar. Adam ile hiçbir şey konuşamıyorsun. Kendisine taktığımız “yobaz” lakabını o bile kabul etti maç sonları dalga geçiyorduk beraber ama aslında bu konuda suçlu biziz, zamanında “Şunu şöyle yapmazsan seni takımdan attırırız.” dememek bizim hatamız.
 • Antrenmanlarda “Bu jungler’la oynanır mı?” diyerek Alt F4 çekiyordum, toxic’lik yapıyordum.
 • Bir gün evimizde hırsızlık olayı oldu ve bu gizli bir olaydı, bizim evimizde yaşanmıştı sonuçta. Birinin parası çalınmıştı, şüpheliler var eve giren çıkanlar falan, Mojito evden atıldıktan sonra bu olayı gidip gizli olduğu halde başkalarına anlattı.
 • Takım sahibimiz gidişatın farkındaydı. Yeni bir ormancı arıyordu. Çünkü takım düşüyordu, suçlu Mojito, kendisi de biliyor ve takım sahibine gidip “Beni takımdan çıkar.” diyor. Bir gün havuz başında otururken Mojito’ya “Ben yarın bir gün bırakacağım, senin kendi kariyerini geliştirmen lazım.” diyorum. Konuşmanın bir yerinde Mojito diyor ki “Beşiktaş’a girmeye çalışayım, Yükselme Ligi’nde kötü ormancılara karşı iyi oynarım, Mojito’nun iyi oynadığını gösteririm tekrar.” diyor. Adam hala kendini düşünüyor bizi soktuğu hali görmeyip.
 • Vietnam’dan döndüğümüzde Kirei’yi alacaktık, takım sahibimiz “Alıyoruz.” falan diyordu ama Kirei bizi sattı. Aynı Dumbledoge olayı gibi oldu, sabah uyandım Twitter’a bir baktım “Kirei Dark Passage’a hoşgeldin.” yazıyor.
Elwind ve Mojito yan yana
Elwind ve Mojito yan yana
 • Kirei bizi sattığı için biz hala Mojito ile antrenman atıyorduk. Koçumuz yok zaten ülkeye giremedi, ormancımız Mojito ve hala scrim atmaya çalışıyoruz. Maç öncesi karşı takıma “Takımım beni zorla bu oyunda oynatıyor, eğer antremanı iptal etmezseniz bilerek besleyeceğim, iyi günler.” yazıyorum. Maoaki alıp bir kere koşup öldüm ve karşı takım oyunu durdurup “Tamam oynamak istemiyoruz.” dedi. Ben onları uyardım oynamak istemiyorum diyerek, sonra gidip Twitter’dan olay çıkardılar.
 • Sonra yeni ormancı aldık ama ilk hafta oynatamıyoruz adamı, Mojito gidip “Bana şu kadar para vermezseniz maçları troll’lerim ehehe” demişti.
 • Sonra koç olarak Impaler geldi, MagiFelix ile çok samimiydi ve ona güvendiği için değiştiremedik. MagiFelix sahnede çok heyecanlanıyordu ve çok kötüydü.
 • Mojito’yu ağlattım bir kere, yeni ormancı geldi diye top oynayıp seviniyordum. Bu yüzden ağlamıştı.

Son bölüm

 • Mojito’nun kötü olması umrumda değildi aslında ama beni dinlemiyordu, en sinir olduğum şey buydu. Onu seviyordum ama psikolojimi bozdu, takım çok kötü gidiyordu. Belki benim yerimde 18 yaşında bir çocuk olsa önemsemeyecektim ama beni sinir etti. Yaptığı şeylerden rahatsız oldum. “Bu adam beni mutsuz ediyorsa ben neden onu mutsuz etmeyeyim?” diye düşündüm. Biz düşerken o tatile gitti, ben onun pisliğini temizlemekle uğraştım.
 • Takım sahibinin küçük bir hatası var, beni dinlemek yerine Mojito’yu dinledi ama takım sahibimiz iyiydi, düşmeyi hak etmedi. Düştükten sonra duygusal bir konuşma yaptı ve gitti.
 • Gelecek yıl profesyonel arenada en azından yedek olup arada oynamak isterim, tamamen kopmak istemem.
Elwind
Elwind
 • Ban yersem ek bir gelirim olmayacak, sadece Twitch ve YouTube kalacak.

Yayının tamamını buradan izleyebilirsiniz.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir