"Enatron: Bu seneye Worlds hedefine aç olarak girdik."

Please log in or register to like posts.
Haberler

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde 3 galibiyet farkla ligi önde götüren Royal Youth’un koçu Ilias “Enatron” Theodorou ile ligi ve performanslarını değerlendiren bir röportaj gerçekleştirdik.
Diğer takımlarla arada bu kadar fark açılmasına sebep olan faktörler neler?
Bence şu anda en az problemi olan, problem yaşadığında da takımın uyumunu bozmamak için hemen çözen bir takımız. Oyuncular birbirleriyle iyi anlaşıyorlar ve hepimiz bu mevsimdeki görevlerimizi biliyoruz. Bence bizi diğer takımlardan bir adım önde kılan şey bu.
Ayrıca akılda kalıcı bir başka nokta da günlük olarak oyuncuların gösterdiği sıkı çalışma. Meta ile ilgili ve geliştirdiğimiz oyun tarzına rakiplerimizin karşı koyamayacağı taktiklerle ilgili cevapları hep beraber kendi içimizde buluyoruz.
Hafta sonu oynayacağınız takıma göre mi antrenman atıyorsunuz? Yoksa standart bir antrenman programınız mı var?
Haftanın çoğunluğu genel çalışma ile geçiyor. Yeni stratejiler, yeni kompozisyonlar ve bazen de yeni şampiyonlar deniyoruz. Perşembeden itibaren hafta sonuna hazırlanmaya başlıyoruz ve son antrenman maçlarımızda rakiplerimize karşı olan taktiklerimizi uyguluyoruz.
Takımındaki en “takım oyunu oyuncusu” kim?
Genel olarak takımdaki herkesin bu konuda iyi iş çıkardığını söyleyebilirim. Şu anda “Nautilus / Jarvan IV” ikilisi (Tolerant ve Closer) en çok takım oyunu yapan isimler çünkü hem seçim yasaklamadaki katkılarıyla hem de oyun içinde karar veren mekanizma olmaları sayesinde takımdaki dengeyi onlar kuruyor.

Şampiyon seçim ekranında kafanızdaki kompozisyonu değiştirdiğiniz oluyor mu?
Maça girdiğimizde gerçekleşebilecek 6-7 senaryoyu önceden belirlemiş oluyoruz. Eğer rakip daha karmaşık ve zorlu ise daha bile fazla opsiyon yaratıyoruz. Sonraki adımımızda rakibin yapacağı seçimlerin hangi yöne gideceği konusunda yüzdeleri hesaplayıp teorimizi ve stratejimizi onun etrafında kurmaya çalışıyoruz. Antrenmanlarda her konuya açığız, o yüzden bazen doğaçlama yapıp yeni şeyler deniyoruz, tabii önceden başka seçimleri konuşmadıysak.
Cyeol’ün dil bariyeri ne gibi sorunlar yaratıyor veya sorun yaratıyor mu?
Oyunda neredeyse sıfır problem diyebilirim. Geri kalan zamanlarda düşüncesini daha detaylı anlatmak istediğinde sıkıntı yaşayabiliyor fakat Pilot ona yardımcı oluyor. Cyeol harika biri ve dil bilgisi ona engel olduğunda farklı yollarla iletişim kurmaya çalışıyor.
Ligin ilk yarısını ve bu sezonki hedefinize ne kadar yakın olduğunuzu değerlendirmeni istesek?
Mevsime girerken ilk amacımız birinci olarak bitirmekti, sadece mevsimi değil, finalleri de. Bu seneye, Worlds hedefini kovalamaya aç olarak girdik ve ilk yarıyı 1. bitirmemizden bağımsız olarak ikinci yarıda da bu momentumu sürdüreceğiz. Şu anda önümüzde sadece 6 maç kaldı ve güzel bir liderliğimiz var. Hayranlarımıza ve rakip takımlara geçmişteki hatalarımızdan ders aldığımızı ve bu bölgeyi temsil etmek için burada olduğumuzu göstermek istiyoruz ancak bunu başarmak için önce mevsimi kazanmalıyız.

Sence play-off’lara hangi takımlar kalır?
RYL, FB, SUP, GS… Diğer ikisi biraz riskli. Beşiktaş’ın oyun tarzı güzel fakat fikstürleri oldukça zorlu. Bence Doğuş Üni Aurora ve Bursaspor Esports birbirlerine yakınlar ve oyun tarzları da benzer. Bu yüzden bu üç takımdan hangi ikisi play-off’lara katılır ben de merakla bekliyorum.
Play-off’larda eşleşmek istemeyeceğiniz rakip var mı?
Mevsimi kazanmak için kimseden korkmamalısın, bu yüzden bir tercihim yok. Finali çok daha heyecanlı kılacağı için SUP veya FB ile finalde karşılaşmak istediğim bir gerçek ama daha erken karşılaşmamız gerekirse de varsın öyle olsun.
Kendi takımınız haricinde şu an hangi takımlar güçlü duruyor?
G2 ve Fnatic bu aralar gayet iyi LoL oynuyorlar o yüzden o ikisini güçlü sayabilirim.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir