Esporin VFŞL takım tanıtımı: 1907 Fenerbahçe

Please log in or register to like posts.
Haberler

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin tüm takımlarını tanıtacağımız serimizin yeni konuğu 1907 Fenerbahçe.

1907 Fenerbahçe geçtiğimiz mevsim son şampiyon unvanıyla Vadi’ye indi. Sarı lacivertli ekip, lig aşamasını üçüncü sırada tamamlasa da Çeyrek Final’de Team AURORA’ya mağlup oldu. Worlds 2017’nin ardından alınan bu sonuç şüphesiz ki onlar için bir hayal kırıklığıydı. Yaşanan sorunların çözümü için atılan ilk adım, şampiyon kadrodaki Move’u ekibe geri kazandırmak oldu. Genç oyuncu Only35 de yedek destek olarak kadroya katıldı.
1907 Fenerbahçe Yaz Mevsimi Kadrosu
Üst : Thaldrin
Ormancı : Move
Orta : Frozen
Nişancı : Padden
Destek : Zergsting
Yedek : Only35/WaenA
1907 Fenerbahçe

Kilit Oyuncu: Frozen

Kim “Frozen” Tae-il bu mevsim yine 1907 Fenerbahçe’nin merkezindeki adam olacak. Özellikle Move’un geri dönüşü, Frozen’a dair beklentileri yeniden yükseltiyor. Koreli oyuncunun Move’la yakaladığı uyum, formunun zirvesine ulaşmasını sağlamıştı. Kış Mevsimi’nde Chaser’la aynı uyumu yakalayamayan oyuncu, unutmak istediği bir mevsimi geride bıraktı. Alınan kötü sonuçlara bir de vatandaşı GBM’in trash talk’ları eklenince, Vadi’de mutsuz bir Frozen izledik. Kendisine duyulan güven fazlasıyla sarsıldı. Oyuncunun Yaz Mevsimi’nde öncelikli amacı bu güveni yeniden sağlamak ve 1907 Fenerbahçe’yi tekrar iddialı bir ekip haline getirmek olacak.
Thaldrin
Team Turquality, Wild Fire, Beşiktaş ve SuperMassive’in ardından 1907 Fenerbahçe’ye imza atan Thaldrin takımın vazgeçilmezi oldu. Özellikle rotasyonlarıyla ve Işınlan oyunlarıyla fark yaratan ”kaptan” mevcut metada ipleri eline alabilir. Geçtiğimiz mevsim daha çok Cho’Gath ve Ornn gibi tanklarla öne çıksa dahi Kaptan’ın taşıyıcıları gayet iyi oynayabildiğini hem tekli dereceli hem de eski günlerinden gayet iyi biliyoruz.

Move

TBF şampiyonu kadronun vazgeçilmez üyesi Move, FB’den tatsız bir şekilde ayrılmıştı. 1907 Fenerbahçe’nin şampiyon bir takıma evrilmesinde inkar edilemez bir katkısı vardı. Ancak bu şampiyonluğun sefasını süremedi. Yaşadığı vize problemi sebebiyle Worlds 2017’de takımına katılamadı ve devam eden süreçte ekipten ayrıldı. Geçen mevsimi LMS’in Machi Esports takımında geçiren Koreli ormancı, burada bir başarı yakalayamadı. FB tarafı da Kış Mevsimi’nden boynu bükük ayrılınca hasreti daha fazla uzatmanın anlamı kalmadı, Move yuvaya geri döndü. Ancak Move’un yokluğunda lig çok değişti. Naru ve Rogu’lu BAUSuperMassive’i süpürmek kolay olmuştu. Aynısını GBM ve Snowflower’lı SUP’a karşı da yapabilecek mi?

Padden

Özellikle Worlds 2017’de sergilediği agresif oyunlar ve Japone ile yakaladığı uyum Padden ismini oldukça parlatmıştı. Buna rağmen oyuncu eleştirilerin odağı olmaktan kurtulamadı. Worlds 2017’den akılda kalan Rampage’a karşı attığı Beşte Beş değil Yasuo hortumuna atmadığı Sıçra oldu. Bunun üstüne geçen mevsimde yaşanan sorunlar ve alt koridordaki uyum sorunu oyuncunun üstüne bir yük olarak bindi. Padden bu formayla sayısız başarı yakaladı. Ancak hala kendini kanıtlaması gerekiyor.

Zergsting

Genç yaşına rağmen ligimizin en tecrübeli desteklerinden olan Zergsting geçen mevsim tartışmalı bir performansa imza attı. Kafasından geçenler çoğu zaman takım arkadaşlarının planlarından farklıydı. Hal böyle olunca Zergsting kahramanlıkla oyun bozanlık arasındaki ince çizgide gidip geldi. Ara sezon Zergsting’in uyum sorunlarını çözmesine yardımcı oldu mu? 1907 Fenerbahçe için bu sorunun cevabı mevsimin gidişatını belirleyecek.

Only35 & WaenA

Takımın yedekleri birdi, iki oldu. WaenA’nın yanına geçen mevsim Yükselme Ligi şampiyonluğu yaşayan Only35 getirildi. Burada kritik soru şu: Bu gençler kadroda neden tutuluyor? Gerçekten bir rotasyon için mi buradalar? Yoksa takımdaki veteranlardan bir şeyler öğrenmeleri için mi tutuluyorlar? Normal şartlarda iki oyuncunun da mevsim içinde forma giymesi beklenmiyor. Ancak alt koridorda işler kötü giderse Only35’in sahnede attığı ilk adıma şahit olabiliriz.
Move ile yolları ayırmak hataydı. Vize sorunu sonrasındaki yaşanan süreçte neler yaşandı bilmiyoruz. Oyuncu kendi mi ayrılmak istedi yoksa takım mı bu ayrılığı uygun gördü, bir fikrimiz yok. Yine de şu bir gerçek; işler geçtiğimiz mevsim olduğundan daha kötüye gidemez. Move, Chaser’a kıyasla daha güvenilir ve daha stabil bir oyuncu. Peki bir şampiyonluk daha gelir mi? İşte bunun cevabını sadece ligde öğrenebiliriz.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir