Esporin VFŞL takım tanıtımı: Bahçeşehir SuperMassive

Please log in or register to like posts.
Haberler

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin tüm takımlarını tanıtacağımız serimizin son konuğu Bahçeşehir SuperMassive.

 
KMF’lerin değişmez kralı SuperMassive Yaz Mevsimi’ne kadrosunda değişiklik yapmadan giren tek takım oldu. SuperMassive geçtiğimiz mevsim lig aşamasını 26-2, finalleri de 6-2’lik muhteşem performanslarla kapattı. Dünya çapında arka arkaya en çok maç kazanma rekorunu kıran SUP aynı başarıyı büyük umutlarla gittiği MSI’da ne yazık ki gösteremedi. Vietnam temsilcisi EVOS Esports’a karşı ağır bir yenilgi alan takım, şimdilerde gözlerini kurulduğundan beri elinden kaçan TBF kupasına dikti. Birçok Koreli’nin VFŞL’yi terk etmesiyle Bahçeşehir SuperMassive TBF’nin en büyük adayı olarak gözüküyor.
Bahçeşehir SuperMassive 2018 Yaz Mevsimi Kadrosu
Üst : fabFabulous
Ormancı : Stomaged
Orta : GBM
Nişancı : Zeitnot
Destek : SnowFlower
Kilit oyuncu: GBM
MSI öncesinde takımın kilit ismi kim diye sorulsa şüphesiz ki yanıt SnowFlower olurdu. MSI’da yaşananlarsa bu durumu değiştirdi. Turnuva boyunca – özellikle EVOS karşısında- baskı altında kırılan GBM, takımın mağlubiyetindeki en büyük isim oldu. VFŞL’de her tip baskıyı göğüsleyebilen GBM’in aynısını MSI’da göstermemesi hem izleyicileri hem de analistleri şaşkına uğrattı. Bu “MSI GBM’i” SUP tarafını üçüncü defa TBF’den edebilir. Bahçeşehir SuperMassive eğer mevsim sonunda bir kupa daha kaldırmak istiyorsa “Kış Mevsimi GBM’ini” geri kazanmalı.

fabFabulous:
Lig aşamasında neredeyse hiç taşıyıcı şampiyon oynamayan fabFabulous, MSI’da gerekli sorumluluğu üstlenerek -ve takımını galibiyete taşıyarak-  ne kadar kaliteli bir üst koridor oyuncusu olduğunu tekrardan gösterdi. fabFabulous’ı n neredeyse her şampiyonu oynayabilmesi şu andaki karışık ve esnek tercihlerin popüler olduğu metada SUP’un elindeki en büyük güçlerden biri olacak.
Stomaged:
VFŞL’nin en çok eleştirilen oyuncusu Stomaged, taşıyıcı metalarında her zaman sıkıntılar yaşadı. Şu anda da ormanda özellikle agresif şampiyonların boy göstermesi ve yampiri yengeç için yapılan çatışmaların artması Stomaged adına soru işaretleri uyandırıyor.
Zeitnot:
Türkiye’nin yıllardır en iyi nişancısı olarak gösterilen Zeitnot acaba Türkiye’nin en iyi alt koridor taşıyıcısı da olabilecek mi? Nişancıların yerini ayrık ittirme yapabilen şampiyonlara bıraktığı bugünler de Zeitnot/SnowFlower’la beraber alt koridordan takımı adına maçları kazandıracak mı yoksa feneri diğer takım arkadaşlarına mı devredecek?
SnowFlower:
Kış Mevsimi’nin en değerli oyuncusu, en iyi destek oyuncusu ve KMF’nin de en değerli oyuncusu seçilen SnowFlower ligimizde şu ana kadar oynamış en oyuncu olduğunu MSI’da da tüm dünyaya gösterdi. Destek rolünde taşıyıcı şampiyonların boy göstermesi ve nişancının yanında bir koruyucu melek gibi dolaşmak zorunda olmamak, SnowFlower’ı Vadi’deki en büyük tehlike yapıyor.
MSI’daki hayal kırıklığı ve her Yaz Mevsimi’nde TBF’nin elden kaçırılması hayranları telaşlandırıyor. Yine de SUP kadrosu diğer ekiplerin beşlileri arasında ışıl ışıl parlıyor. Tüm takımlar kadro bakımından bir ve hatta birkaç adım geriye gitmişken Bahçeşehir SuperMassive’i mutlak favori olarak görmemenin imkanı var mı?

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir