Esporin VFŞL takım tanıtımı: Dark Passage

Please log in or register to like posts.
Haberler

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin tüm takımlarını tanıtacağımız serimizin üçüncü konuğu Dark Passage.

2017 yılına kadar Türk Lolespor sahnesinin zirvesini kimselere bırakmayan Dark Passage hatırlamak dahi istemeyeceği üç mevsimi geride bıraktı. Bu üç mevsimin birinde küme düşmenin eşiğine gelirken diğer ikisinde sadece çeyrek finalle yetindi. Geçtiğimiz mevsim Marshall, Ruvelius ve KaKAO’nun bulunduğu kadro kağıt üzerinde favorilerden biri olsa da Vadi’de hiçbir varlık gösteremedi. DP, 2018 Kış Mevsimi’nde mevsim finallerine katılma hakkını son hafta yakaladı. Çeyrek finaldeyse YouthCREW tarafından süpürüldü ve mevsimi kapattı. Yaşanan hayal kırıklığı radikal değişimleri de beraberinde getirdi. Ara sezonda Dark Passage kadrosu baştan aşağı değişti. Yıldızlardan uzak ve mütevazi bir ekip yaratıldı.
DARK PASSAGE 2018 YAZ MEVSİMİ KADROSU
Üst Koridor: Panky
Orman: Crush
Orta Koridor: LongB
Nişancı: Route
Destek: Kairos
Yedek: Japone
Yedek: Snitch
Koç: Morning
Kilit Oyuncu: LongB


Dark Passage ve LongB birlikteliği dramatik bir anlam taşıyor. Bir elde eski günlerini arayan bir takım var. Diğer eldeyse eski günlerini arayan bir oyuncu… LongB, profesyonelliğe adımını attığı ekip olan Dark Passage’a takımın talihini değiştirmek için geri döndü. Bunu yaparken kendi ismini de yeniden parlatmak istiyor. Team Turquality formasıyla küme düşme tecrübesi yaşayan oyuncu tam üç mevsimidir Yükselme Ligi’nin tozunu yutuyor. 2017 onun için pek parlak geçmemişti. Hem aldığı ceza hem de Beşiktaş’ın başarısızlığında suçlu ilan edilmesi LongB’yi oldukça hırpalamıştı. Ancak geçtiğimiz mevsim Macro Maniacs’ta takdire şayan bir performans sergiledi. MCM’nin şampiyonluğunda aslan payı şüphesiz ondaydı. Gösterdiği üstün performans ve üstlendiği liderlik ona üç koca mevsimin ardından VFŞL’nin kapılarını yeniden açtı.
Dark Passage kağıt üzerinde pek de kuvvetli bir kadroya sahip değil. Ancak bu önyargıyı yıkmak tamamen LongB’nin elinde olacak. Vadi’de iyi bir LongB izlersek DP’yi üst sıralarda görmek o kadar imkansız olmayacak.

Panky

Panky’nin varlığı dahi bu kadroyu “mütevazi” olarak tanımlamayı mümkün kılıyor. Panky yıllardır bu sahnede mücadele ediyor. Ancak ne yerini kaybetme korkusu yaşadı ne de parlayıp yıldızlaşma fırsatı yakaladı. Her zaman sessiz bir görev adamıydı. Dark Passage formasıyla da ondan tam olarak beklenen bu olacak: Takımın kalanına uyum sağlamak.

Crush

Hayır! 1907 Fenerbahçe’yle Worlds 2017’de mücadele eden Crash değil; Crush! Bu konuda anlaştığımıza göre oyuncuyu tanımaya başlayabiliriz. Daha önce Kongdoo Monster formasıyla LCK’de mücadele etse de Crush’ın parlak bir kariyeri olduğunu söylemek yanlış olur. Daha çok LCK’in bir alt ligi CK’in gediklisi olmuş bir isim. Dark Passage onun ilk yurt dışı tecrübesi olacak. Bu ilk tecrübe içinse talihsiz bir karşılaştırmaya tabi tutulacak. Crush, KaKAO’nun bıraktığı boşluğu doldurmaya çalışacak.

Route

Genç bir isim olan Koreli nişancı, Tekli Dereceli’de gösterdiği üstün performansla Lucete’i anımsatıyor. Ancak bu Tekli Dereceli performansını Vadi’ye yansıtmak zorunda. AB Batı’da üst sıraları zorlamak takıma maalesef zafer kazandırmıyor. DP buna Lucete örneğinde fazlasıyla şahit oldu. Oyuncunun profesyonel arena için de gerekli ciddiyeti göstermesini sağlamak takımın öncelikli amacı olacak.

Kairos

Daha önce Çilekler formasıyla ŞL’de mücadele eden, geçen mevsim Team Cappadocia’yla Yükselme Ligi üçüncülüğü yaşayan Kairos kadronun en büyük soru işareti olarak görünüyor. Evet, bu kadroya dair birçok soru işareti var. Ancak bunların en büyüğü Kairos’un başının tam üstünde yer alıyor. Oyuncu akılda kalıcı işlere imza atacak fırsatı pek bulamadı. Peki kendini bir anda DP koltuğunda bulmak nasıl bir etki yaratacak? Kairos bu büyük sorumluluğun altında ezilecek mi? Yoksa bunu “hayatının fırsatı” olarak görüp kariyerinde bir sıçrama mı yaratacak?
Japone & Snitch: Japone’nin yedeğe geçme kararı ara sezonun en ilginç olaylarından biriydi. Oyuncu geçen mevsim DP’de stabil bir performans sergileyen yegane isimdi. Eğer Kairos’tan istenilen verim alınamazsa onun yokluğu fazlasıyla hissedilecek. Öte yandan genç nişancı Snitch’i gelecek için bir yatırım olarak değerlendirebiliriz.  Oyuncu ismini Kuzey Amerika Tekli Dereceli’sinde Şampiyonluk Aşaması’na yükselerek duyurmuştu. Bu mevsim olmasa dahi gelecek mevsimlerde kendisini ligde izlemek sürpriz olamayacaktır.
Dark Passage için zor bir sezon başlıyor. Kadro kağıt üzerinde pek de iddialı durmuyor. Tabii burada şunu da sorgulamak lazım. DP son üç mevsimdir yıldızları kadrosuna topladığı halde eline geçen ne oldu? Evet, bu kadronun bir şampiyonluk getirmesi beklenmiyor. Ancak geçen üç mevsimden daha kötü bir dereceye imza atmayacağı rahatlıkla söylenebilir.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir