Esporin VFŞL takım tanıtımı: Doğuş Üniversitesi Aurora

Please log in or register to like posts.
Haberler

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin tüm takımlarını tanıtacağımız serimizin yeni konuğu Doğuş Üniversitesi Aurora.


Geçtiğimiz mevsimin belki de en inişli çıkışlı takımıydı AUR. Destek rolünde değişmeli bir strateji izleyen takım önce Farfetch ile, ardından da Rogu ile çok iyi iki seri tutturdu ama asıl problem ormandaydı. Wisdom iyi günündeyse tek başına galibiyeti getirirken, kötü günündeyse yine tek başına maçı rakibe hediye edebilen bir oyuncu ama “iyi gün” ihtimali onun yerini sağlamlaştırıyor.
Aurora’nın bu mevsimki en büyük değişikliği isminde. Takım, Doğuş Üniversitesi’yle imzaladığı anlaşma sonunda yeni bir isim sponsoruna sahip oldu. Takımın transferleri üst koridor ve koç pozisyonları için geldi. Panky yerine Hioss’u alan AUR, koç ekibindeki GalB ile yolları ayırarak Dokgo’yu kadroya kattı. DÜ Aurora yeni mevsime oturmuş bir kadro ve çok ufak değişikliklerle giriyor.
DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ AURORA 2018 YAZ MEVSİMİ KADROSU
Üst: Hioss
Orman: Wisdom
Orta: Naru
Nişancı: Rain
Destek: Rogu
Yedek: LEYL-Ü NEHAR
Koç: Dokgo
Kilit oyuncu: Wisdom
Yukarıda zaten biraz bahsettik, Wisdom tam anlamıyla bir “coinflip” yani “yazı tura” oyuncu. LoL tarihinde Wisdom gibi özel oyuncuların sayısı az ama belki de onu şu an LCK’de değil de VFŞL’de görmemizin en büyük sebebi onun böyle “özel” olması, çünkü bu istikrarsızlık onu LCK için yetersiz yapıyor. Bir de Alamet kullanımları var ki, tadından yenmez.

Wisdom’ın kötü özelliklerinden çok bahsetmiş olsak da iyi yaptığı şeylerin sayısı da çok fazla. Rakip ormancıyı darlayan, taşıyıcı özellikli, görevleri çok iyi kontrol eden Koreli ormancı bir de Naru’nun etrafında oynarsa AUR için her şey şahane gidiyor. Zaten Naru’nun bir Ses 1-2 videosunda dediği gibi “When Wisdom play mid, we win.”
Hioss
Hioss geçtiğimiz mevsimi Beşiktaş’ta geçirdi ve orada oynadığı karşılaşmalarda birilerini etkilemekten oldukça uzak bir üst koridor oyuncusu gibi göründü. Stabil performansıyla bilinen oyuncu bazen takımının en zayıf halkası konumuna bile düştü. Ancak bunu fark eden Hioss, yeni mevsime Kore’de antrenman yaparak hazırlandığı için Panky’nin üzerine bir şeyler eklemesi çok büyük olasılık.
Naru
GBM ve Cepted’dan sonra Kış Mevsimi’nin en iyi orta koridoru açık ara farkla Naru’ydu. Bu kadar Koreli oyuncunun arasında kendini kanıtlamayı başaran yerli oyuncu şimdi başka bir maceraya hazırlanıyor. Mekanik olarak ortalama üstü ama tecrübe olarak en üst seviye oyuncuları alt etmeyi başaran Naru’nun karşısında şimdi tecrübesi çok fazla olmayan ama mekanik olarak Avrupa’da adından söz ettirmiş isimler olacak.
Rain
İlk geldiğinde alışma süreci uzun süren ve iki farklı destekle oynadığı için performansında iniş çıkışlar yaşanan Rain, mevsim ilerledikçe kalitesini göstermişti. Zeitnot’a rakip olabilecek seviyede gözükmese bile ligin iyi nişancılarından biri olduğunu gösteren Koreli için bu mevsim çok daha iyi geçecektir.
Rogu
Yıllardır bu sahnede olmasına rağmen metanın nerede olduğuna göre performansı çok değişebilen Rogu aradığı yeri bulmuş olabilir. Özellikle geçen mevsimin sonunda yükselen performansı önce as oyuncu olarak oynamaya başlamasına, ardından da yerini sağlamlaştırmasına yol açtı. Rogu geçtiğimiz mevsimin sonundaki performansını sürdürürse, AUR’un en sağlam kalelerinden biri olabilir.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir