Esporin VFŞL takım tanıtımı: HWA Gaming

Please log in or register to like posts.
Haberler

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin tüm takımlarını tanıtacağımız serimizin ikinci konuğu HWA GAMING.
HWA Gaming
Yükselme Ligi’nde 2017 Yaz Mevsimi şampiyonluğu yaşayan HWA, bir mevsimlik aranın ardından VFŞL’ye yeniden adımını atmıştı. 2018 Kış Mevsimi başlangıcında YL kadrosu Xico haricinde korundu. Ancak Xico’nun yerine getirilen Koreliler Ninja ve Ace’den bir türlü beklenen verim alınamadı. Hal böyle olunca iki eski dost yeniden buluştu; Xico HWA tagiyle bir kez daha Vadi’ye indi. Xico’nun gelişi takımın bir ivme yakalamasını sağladı. Ne var ki bu ivme HWA’yı mevsim finallerine taşıyamadı. Eşitlik bozma mücadelesinde Team AURORA’ya boyun eğen ekip Kış Mevsimi’ni yedinci sırada tamamladı. Yerini kaybetmemek için Beşiktaş ile karşılaşan HWA, 3-0’lık temiz bir galibiyetle VFŞL Yaz 2018 için yerini korudu.
Yaz Mevsimi’ne başlarken yabancı oyuncularıyla yollarını ayıran HWA, üç yerlisini kadroda tuttu. Achuu ve Xico ayrılığından sonra oyuncu arayışında olan takım ilk olarak genç nişancı Innaxe ile anlaştığını duyurdu. Orta koridor için ilk Pretty hamlesini yapmak isteyen ekip Vitality Academy’yle anlaşamayınca Scarlet’e yöneldi.
*Scarlet, bir ekosistem içinde aynı isme sahip iki insan olamayacağı için nickini telracS olarak değiştirdi.
HWA GAMING 2018 Yaz Mevsimi Kadrosu:
Üst: Armut
Orman: Trix
Orta: telracS
Nişancı: Innaxe
Destek: Revanche
Kilit Oyuncu: Armut


Geçtiğimiz mevsim HWA Gaming’in kazandığı 11 maçın beşinde Maçın Adamı seçilen Armut, çaylak olarak çıktığı mevsimde dikkatleri üstüne çekti. Bu iyi performans ona Mevsimin Çaylağı ödülünü dahi getirdi. Armut %22.3’lük oranla Kış Mevsimi’nin fazla Hasar Katkısı yapan üçüncü üst koridor oyuncusuydu . Hasar odaklı tercihleri HWA’ya sayılı zaferlerini getiren en önemli unsur oldu. Takım, Ace ve Ninja’dan gerekli katkıyı alamadığında Armut sahneye çıktı ve rüzgarı arkasına alarak ekibini zafere taşımayı başardı. Sezon ortası dönemde Avrupa Batı Tekli Dereceli’de dördüncü sıraya kadar yükselen oyuncu, yeni mevsimde de takımının en büyük silahı olacak.

Trix

Tecrübeli ormancı Trix, HWA GAMING’in vazgeçilmez ismi olmuş konumda. Beş mevsimdir ekibin ormancı rolünü üstlenen Trix’e takımın lideri diyebiliriz. Ancak bu liderliğin takıma olan olumlu katkısı çoğu zaman sorgulanıyor. Trix inişli çıkışlı performansı sebebiyle eleştiri oklarının hedefi haline geliyor.

telracS

Avusturyalı oyuncunun ismini ilk olarak 2017 Yaz Avrupa Yükselme Ligi Finalleri’nde duyduk. Origen formasıyla Vadi’ye inen oyuncu ortalama üstü bir performans sergilemeyi başardı. Ancak bu performans Origen için yeterli olmadı ve ekip EU LCS’e yükselemedi. telracS son olarak Millenium formasıyla EU Masters’da mücadele etti. Grup aşamasında adeta takımını sırtlayan oyuncu dikkatleri yeniden üstüne çekmeyi başarmıştı. Çeyrek Final’de Illuminar Gaming ile eşleşen Millenium, 2-1 yenilerek turnuvaya veda etmişti. Ancak turnuvanın en iyi ikinci KDA derecesine sahip olan telracS buradan kendisini fazlasıyla kanıtlayarak ayrıldı.

Innaxe

Achuu ile geçen iki mevsimin ardından HWA Gaming, yeni nişancısını komşuda buldu. 19 yaşındaki Bulgar nişancı Innaxe bu mevsim VFŞL’nin sayılı çaylaklarından biri olacak. Az da olsa Türkçe konuşabilen oyuncunun iletişim konusunda yapacağı katkı takımın başarısına direkt olarak etki edecek.

Revanche

Revanche şüphesiz lig tarihinin en “garip” oyuncularından biri. Vadi’ye adımını attığı ilk günden beri hakkında yapılan eleştiriler bir an olsun kesilmedi. Ancak Revanche bu eleştirilerle beraber yaşamayı öğrendi. Emtest ve Achuu’yla koridoru paylaştıktan sonra yeniden, aynı dili konuştuğu bir nişancıya sahip olacak. Belki kısmen de aşılan bu dil problemi Revanch’ın daha iyi bir performans sergilemesini sağlayabilir.
HWA GAMING  kısmen güçsüz ve tecrübesiz görünen bir kadroyla Yaz Mevsimi’nde yer alacak. Ancak bu defa ligin ortalamasının pek de altında değiller. VFŞL kadrolarının seviyesinde, bu mevsim özelinde gözle görülür bir düşüş var. Orta sıraların seviyesi birbirine yaklaşırken HWA’nın gözü çeyrek finallerde ve hatta daha ötesinde olacaktır.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir