Esporin VFŞL takım tanıtımı: Royal Bandits

Please log in or register to like posts.
Haberler

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin tüm takımlarını tanıtacağımız serimizin yeni konuğu Royal Bandits.

Royal Bandits, ilk defa mücadele ettiği Kış Mevsimi’nde finale kadar yükselerek beklentileri fazlasıyla karşılamayı başarmıştı. Ancak bu sonu, ara sezonda radikal kararların alınmasının önüne geçemedi. Takım, üç değerli oyuncusuyla yolları ayırdı. Cepted – Malrang ikilisi Türkiye’den ayrılırken Holyphoenix Yükselme Ligi’nin yolunu tuttu. Bu üç oyuncunun yerineyse oldukça tartışmalı isimler kadroya dahil oldu. Yeterlilikleri tartışılan bir orta koridor, çaylak bir ormancı ve sakatlıktan çıkmış bir nişancıyla Yaz Mevsimi’nin Royal Bandits beşlisi oluşturuldu.

Kilit Oyuncu: Closer


Bölge olarak uzun yıllardır kanayan bir yaramız var: Yerli ormancı! Closer da tam olarak bu ezberi bozabilecek potansiyelde bir isim. 2017 Yaz Mevsimi’nde Beşiktaş Esports forması giyen oyuncu, KMF ikinciliği yaşayan RBE kadrosunda da yedek ormancı olarak yer aldı. Malrang’ın ardında geçen bir mevsimden sonra, genç ormancı sonunda lige adımını atma fırsatı buldu. Çaylak olarak çıkacağı mevsimdeyse Closer’ın üstüne düşen yük oldukça ağır. Bir yandan kendini kanıtlaması gerekirken diğer yandan kadronun birbirine alışma sürecinde ekstra sorumluluk alması gerekecek. Onun ilk haftalarda yapacağı ekstra işler takımın uyum sürecini hızlı atlatıp yeniden zirveye oynamasında kritik bir rol oynayacak.

Broken Blade

Royal Bandits için Kış Mevsimi’nin en büyük kazanımı Broken Blade olmuştu. Broken Blade, sadece belirli şampiyonları oynayabilen bir oyuncudan gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir görev adamına dönüştü. Hemen hemen her koridorunda bir değişim yapan RBE, onun sabit bir form tutturmasına fazlasıyla ihtiyaç duyacak. Geçen mevsim geriye düştüğünde ya da riskli tercihler yaptığında onu destekleyecek bir Cepted ve Malrang ikilisi vardı. Bu defaysa takımının yıkılmayan tek kalesi olarak Vadi’de yer almak zorunda.

Abbedagge

Daha önce Galatasaray Espor formasıyla izlediğimiz Abbedagge, üç mevsimlik aranın ardından Şampiyonluk Ligi’ne geri döndü. Ancak geçen üç mevsimde olağan üstü bir performans artışı sergileyip bambaşka bir oyuncuya dönüştüğünü söyleyemeyiz. Oyuncu Avrupa Yükselme Ligi ve Avrupa’nın yerel liglerinde forma şansı buldu. Bu tecrübelerinde bir yıldız olarak parladığını ya da olağan üstü bir performans sergilediğini söylemek de yanlış olur. Yerini doldurması gereken ismin Cepted olduğu düşünülürse Abbedagge’nin kanıtlaması gereken çok fazla şey olacak.

Freeze

Freeze mevsimin açık ara en tartışmalı transferiydi. Çekyalı nişancı, ligimize gelen en kariyerli oyunculardan biri. EU LCS ve NA LCS’te forma giymiş, uzun yıllar üst düzey bir performans sergilemişti. Bu transferi tartışmalı yapansa unsursa bambaşka. Freeze, elinde yaşadığı sakatlık sebebiyle profesyonel kariyerine ara vermek zorunda kalmıştı. Sakatlığının tamamen geçtiği dile getirilse de göstereceği performansa dair oldukça fazla soru işareti bulunuyor.

Dumbledoge

Alt koridor metası böylesine çorba olmuşken Dumbledoge’u izlemek için sabırsızlanmayan var mı aranızda? Dumble ismini zaten yaptığı oyunlarla duymuştuk. Kış Mevsimi’ndeyse bu karakterinden bir hayli uzaklaştı. Braum ve Tahm Kench’in öncelikli birer tercih olduğu dönemde oyuncudan fazla bir şey beklemek zaten yanlış olurdu. Ancak ligin ilk haftalarında yapacağı sürpriz tercihlere şimdiden hazırlanmak en iyisi olacak.
Takım yönetimi kadrosuna ne kadar güvense de şu bir gerçek: Kış Mevsimi’ne kıyasla daha etkisiz bir RBE kadrosu var elimizde. Yine de bu kadronun yapabileceklerini küçümsemek yanlış olacaktır. Tecrübeli alt koridor oyuncularını bir kenara bırakırsak RBE’nin diğer üyeleri fark yaratıp dikkatleri üstüne çekebilecek bir potansiyele sahip. Bu potansiyel ortaya çıktığındaysa Royal Bandits’i yeniden finalde izlemek sürpriz olmayacaktır.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir