Esporin VFŞL takım tanıtımı: YouthCREW

Please log in or register to like posts.
Haberler

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin tüm takımlarını tanıtacağımız serimizin yeni konuğu YouthCREW.

CoCo ile yaşanan uyum sorunları YouthCREW’u 2018 Kış Mevsimi’ne tutuk başlatsa da çözüm kolayca bulunmuştu. Koreli orta koridor yedeğe çekilmiş, yerine Xico getirilmişti. Bu değişim hem CoCo’ya hem de YC’ye kendini bulma fırsatı vermişti. Lig aşamasının son haftalarında CoCo kadrodaki yerini geri aldı ve kendinden beklenen performansı en nihayetinde göstererek YouthCREW’u mevsim finallerine taşıdı. Yarı finale yükselme başarısı gösteren ekip, burada fazla bir varlık gösteremedi ve Royal Bandits’e boyun eğdi. Yine de mevsim YC adına mutlu sonla tamamlandı. Üçüncülük maçında Team AURORA’yı mağlup eden YouthCREW, Rift Rivals biletini cebine koydu.
Sezona kabus gibi başlayan ekip için bu sonuç şüphesiz bir başarı olarak kabul edilebilir. Yaz Mevsimi için de kadronun çoğunun korunması kararı alındı. Tek değişiklik orta koridorda yaşandı.
YOUTHCREW 2018 YAZ MEVSİMİ KADROSU
Üst Koridor: Elwind
Orman: Mojito
Orta Koridor: MagiFelix
Nişancı: Madness
Destek: Zzus
Kilit Oyuncu: MagiFelix


İki mevsimdir orta koridoru Korelilere teslim eden YouthCREW, Yaz Mevsimi’nde rotasını yeniden İskandinavya’ya çevirdi. İsveçli oyuncu MagiFelix takımın yeni orta koridor oyuncusu oldu. YC uzun süredir birbiriyle oynayan uyumlu parçalara sahip bir takım. Elwind, Madness ve Mojito üçlüsü bir arada geçirecekleri dördüncü mevsime hazırlanıyor. Bu üçlü uzun arayışlara rağmen kendilerine uyacak bir destek ve orta koridor oyuncusu bulamamıştı. Zzus’un gelişi destek sorununu çözmüş gibi görünüyor. Ancak orta koridorda hala bir isim netleşebilmiş değil. React’in, Godbro’nun, Naehyun’un, CoCo’nun ve Xico’nun dolduramadığı bir boşluk var ortada. İşte MagiFelix’ten tek beklenen bu boşluğu doldurması olacak. Onun ekibe göstereceği uyum YouthCREW’un kaderini şekillendirecek.
Elwind
Büyük eleştiriler almasına karşın Elwind asla belirli bir seviyenin altında performans sergilemedi. Oynama isteği, hırsı ve profesyonelliği dönem dönem tartışma konusu oldu. Ancak her zaman Vadi’de yaptıklarıyla takdir toplamayı başardı. Oyuncunun en büyük sorunu mental olarak güvenilir bir profil çizmemesi. İşler iyi giderken takımı daha da ateşleyebilecek bir oyuncu. Ancak kötü geçen antrenmanlar ve alınan kötü sonuçlar söz konusu olduğunda takımı tek başına aşağıya çekecek potansiyele de sahip.
Mojito
Mevsimlerdir bu takımın en zayıf halkası olarak görülmesine karşın Mojito yerini hala koruyor. Mojito asla taşıyıcı bir ormancı rolüne bürünmedi. Kendi geriye düştüğünde takımını da yanına çektiği birçok senaryo oldu. Her zaman yerine daha iyileri yakıştırıldı. Hatta takımın  Twitter’dan paylaştığı “Mojito takımdan ayrıldı” içerikli 1 Nisan şakasının gerçek olması için dualar eden bir yığın taraftar vardı. Ancak Mojito bu eleştirilere asla kulak asmadı. Performansını üst bir düzeye taşıyamasa da  kolayca vazgeçilebilecek oyuncu olmadı ve şimdi meta onun tarafında.
Madness
Nişancılara dair bir mutluluk sıralaması hazırlasak şüphesiz Madness listenin başında yer alırdı. Madness geçen yıllar içinde yavaş yavaş pişti. Uzun süre alt sıraların tozunu yuttu. Ancak oyuncu, geçen yıllar içinde ligin en iyilerinden biri haline geldi. Üstelik çevresinde toplanan takım onun her isteğini yerine getirmeye hazır. Madness istediği kadar kaynak alıyor, istediği seçimlere yöneliyor ve oyunu istediği gibi yönetiyor. Zaman içinde YC’nin bir üst sıra ekibi haline gelmesinde Madness’ın sorumluluk üstlenip taşıyıcılık yapmasının büyük bir payı var.
ZZus
Madness anlaşması en zor nişancılardan biri. Cognac dışında yanında bir mevsimden fazla mücadele eden bir destek oyuncusu olmadı. Büyük övgüler alan ve ligimize gelmiş en iyi desteklerden biri olan Mocha’yı dahi beğenmediğini açık açık dile getirdi. Fakat Zzus ile işler oldukça yolunda görünüyor. Koreli destek Kış Mevsimi’nde takıma katılmış ve ortalama üstü bir performans sergilemişti. Madness’la olan uyumları ve oyun içi kararlara olan etkisi kendisini kadroda tutmaya yetti.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir