EU LCS takımlarında son dakika değişiklikleri

Please log in or register to like posts.
Haberler

Partnerlik sistemine geçecek olan EU LCS için girecek ve çıkacak takımlar belli gibi görünürken, Riot Games EU, açıklamaya saatler kala iki takımda değişikliğe gitti.
EU LCS Splyce
Daha önce EU LCS’in yeni döneminde yer alacağı güçlü duyumlarla ortaya çıkan İspanyol takımı Movistar Riders ve Danimarka merkezli North, yapılan son dakika görüşmelerinin ardından ligdeki yerlerini kaybetti. Eylül ayında bu iki takımın EU LCS’te yer alacağı iddia edilmişti. Yerlerini kaybeden iki takım yerine, 2016 yılından bu yana EU LCS’te mücadele eden ABD’li organizasyon Splyce ve Birleşik Krallık merkezli exceL Esports alınacak.

EU LCS VE ORIGEN YİNE BİR ARAYA GELİYOR

Bu son dakika değişikliklerinin ardından, EU LCS’e katılacak takımların neden geç açıklanmasına bir anlam gelmiş oldu. Normal şartlarda 8 Kasım tarihinde EU LCS takımlarının duyurulması beklenirken, partnerlik hakkını kaybeden iki takımın geçen süre içerisinde şartlarda bir türlü anlaşma sağlayamaması nedeniyle, beklenen açıklama gecikmişti.
Değişen iki takımın yanında, son anda bir de marka değişikliği yaşandı. Danimarka merkezli Astralis, eski yıldız oyuncu Enrique “xPeke” Cedeño Martínez’in takımı Origen’i satın alarak, EU LCS’e Origen markası altında katılmaya karar verdi. Bu konuyla alakalı eski haberimizi okuyabilirsiniz.
Tüm bu değişikliklerin ardından, EU LCS takımlarının yarın açıklanması bekleniyor. Şu anda EU LoLesports web sitesinde yer alan geri sayımın da bununla alakalı olduğu düşünülüyor.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir