Faker: Griffin maçı çok önemli

Please log in or register to like posts.
Haberler

Bugün oynanan “Telekom Savaşları”nda SK telecom T1, kt Rolster’ı yenmeyi başardı. Bir haftayı daha 2-0 kapatmasıyla birlikte, SK telecom T1 dört maçlık bir galibiyet serisi yakaladı ve tekrar kendini buldu. Galibiyetin ardından Lee “Faker” Sang-hyeok, Inven Global’a konuştu.
Faker
SKT çok iyi gidiyor. Neler hissediyorsun?
Takımın durumu daha iyiye gittiği için iyi hissediyorum. Galibiyet serisine başlamamızla beraber, herkes kendine güven kazandı ve yüzler gülmeye başladı. Takımın kaptanı olarak gururluyum.
Rift Rivals’ın ardından takımın atmosferi iyiye mi gitti?
Aslına bakarsanız galibiyet serisine Rift Rivals’tan önce başlamıştık ve o zaman da hepimiz iyi durumdaydık. Rift Rivals’ı kazandığımız için herkesin morali daha da iyi oldu.
Rift Rivals’tan bu yana, rakipleriniz sana karşı Neeko yasaklıyorlar. Bundan dolayı mutlu musun yoksa daha çok Neeko oynamak ister misin?
Eğer bize karşı zorunlu olarak yapmaları gereken bir yasaklama varsa bu takımım için iyi olur, bu sebeple iyi hissediyorum. Bu benim için de daha iyi.
Daha fazla Neeko oynamak istemiyor musun?
Hayır.
Sadece Rift Rivals’ta oynamak yetti mi?
Evet. (Gülüyor)
SKT’nin galibiyet serisi yakalamasında en önemli sebeplerinin ne olduğunu düşünüyorsun?
Öncelikle fikstür önemli bir sebep. Sezonun başlarında hep güçlü takımlara karşı oynadık ancak şimdi bize kıyasla daha alt düzeyde olan takımlara karşı oynuyoruz. Bunun yanında, takım olarak performansımızı düzelttik.  Bu iki sebep önemliydi.
13 maç sürecek bir galibiyet serisi yakalayacağınızı söylemiştin. Bu hedefe ulaşmakta en büyük engel hangi takım olacak?
Mevsimin ikinci yarısında Griffin ile oynamamız gerekecek. Birinciler ve en büyük engelin onlar olacağını düşünüyorum. Öte yandan, eğer o maçı kazanırsak çok güven kazanırız. Bizim için çok önemli bir maç olacak.
Clid bir röportajında “Faker bire bir pozisyonlarda biraz eksik.” demişti. Bunun için ne söylemek istersin?
Doğru değil. LoL Park’ta Clid’e karşı fazla bire bir oynamadık. Bir kere kazandığı için bunun keyfini çıkarıyor. Bu doğru bir beyan değil.
SKT’nin uzun süreli bir oyuncusu ve kaptanı olarak, sence bir takım arkadaşında olması gereken en önemli özellik nedir?
Bir takım arkadaşında olması gereken en önemli özellik, esneklik. İnatçı bir oyuncu takımın atmosferini bozabilir. Takım atmosferi için iyi olan şey, esnek bir bakış açısına sahip olmak. Hem oyun içinde hem de oyun dışında.
Mevsimin ikinci yarısı için son bir yorumun var mı?
İkinci yarının ilk maçını kazandık. Hedefimiz 9 maç kazanmak. Hedefimize ulaşmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.
Kaynak: https://www.invenglobal.com/articles/8649/skt-faker-the-most-important-virtue-of-a-teammate-would-be-flexibility-a-stubborn-player-can-ruin-the-team-atmosphere

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir