Faker: LCK takımları geçtiğimiz sene beklentileri karşılayamadı

Please log in or register to like posts.
Haberler

2019 LCK Bahar Mevsimi’nin açılış serisinde, SK Telecom T1 ile Jin Air Green Wings karşılaştı. SKT’nin 2-0 üstünlüğüyle geçen seride Lee “Faker” Sang-hyeok, her iki karşılaşmada da Urgot tercih etti ve rakibinin agresif oyununa cevap oldu. Yıldız orta koridor oyuncusu, galibiyetin ardından InvenGlobal’a konuştu.

Galibiyet hakkında ne hissediyorsun?
Biraz gergindim çünkü ilk defa LCK’in açılış gününde oynamış oldum. Bu galibiyetle beraber güven kazandım. İyi oynamaya devam edebileceğimi düşünüyorum.
Bu, LoL Park’taki ilk mücadelendi. Buradaki ortamdan hoşnut kaldın mı? Kabinler olmadan oynamak konusundaki görüşün nedir?
Kabinler olmadan çok maç yaptım ve bana göre arada çok büyük bir fark yok. LoL Park’a gelecek olursak, yuvarlak şekli çok hoşuma gitti. Ancak, hep dikdörtgen masaların olduğu sahnelerde oynadığımdan, buradaki yuvarlak şekilli masada olmak biraz farklıydı.
KeSPA Kupası’ndan sonra ne üzerinde çalıştınız?
KeSPA Kupası sırasında, takımdaki herkes karar verme konusunda aklına ne gelirse söylüyordu. Bunun sonucu olarak, fikirlerimiz sürekli birbirleriyle çakışıyordu. Takım koordinasyonumuzda sorunlar vardı, bu sebeple KeSPA Kupası’ndan sonra takım çalışması üzerine yoğunlaştık.
Sezon başlamadan önce, LCK’in takvimi Çarşamba ile Pazar günleri olacak şekilde değiştirildi.
Geçtiğimiz yıl neredeyse hiç dinlenecek zamanımız yoktu ve bu bizi hem fiziksel, hem de mental olarak etkiledi. Bu sene takımımın Bahar mevsiminde o kadar yoğun gözükmeyen bir takvimi var. Bundan mutluyum.
Son dönemde oynanan uluslararası turnuvalarda, LCK takımları hep beklentilerin altında kaldı. Diğer bölgelere vermek istediğin bir mesaj var mı?
Bizim takımımız dâhil olmak üzere, LCK takımları geçtiğimiz sene beklentileri karşılayamadı. Bir LCK oyuncusu olarak, diğer bölgelere bir mesaj vermem için çok erken olduğunu düşünüyorum.
Takımımız gelişmeye devam ettiği ve Bahar Mevsimi dâhil turnuvalar kazandığı sürece yarışacağımız diğer bölgelere vereceğim mesajı konuşabiliriz.
Afreeca Freecs karşılaşmasına nasıl hazırlanacaksınız?
Hazırlanmak için sadece iki günümüz var. Şu ana kadar yaptığımız hazırlıklara ek olarak daha çok çalışacak ve potansiyelimizi ortaya çıkaracağız.

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir