Faker: Yeni kadrodaki herkes gürültücü

Please log in or register to like posts.
Haberler

SK Telecom T1’ın merakla beklenen kadrosu, KeSPA Cup 2018’de görücüye çıktı. Kupanın 1. turunda APK Prince ile karşılaşan SKT, koridorlardaki gücünün ve yakaladıkları kartopu etkisinin de ağırlığıyla maçı 2-0 kazanmayı başardı. APK Prince de transfer dönemini oldukça hareketli geçirmişti ancak SKT’ye karşı direnemedi. KeSPA Cup’ın bir sonraki aşamasında SKT, bbq Olivers ile ES Sharks eşleşmesinin galibiyle oynayacak. Korizon, alınan galibiyetin ardından yıldız orta koridor oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyeok ile kısa bir röportaj yaptı.
Faker
SKT kadrosunun yeniden yapılanmasının ardından çok ilgi gördünüz. Galibiyet hakkında ne hissediyorsun?
Bu yıl KeSPA Cup’ı kazanmayı çok istiyorduk ve aldığımız galibiyet doğru yönde bir adım oldu. Ben tatmin oldum. Diğer maçlarda da iyi performans göstermek zorundayım.
Bugün oynadığınız seride yenilgi almamış olsanız da, iki takım da orta koridora odaklandığından maçlar senin için zorlu geçmiş olmalı. Birkaç kez skor da verdin. Bu durum sinirini bozmadı mı?
İlk karşılaşmada rakibi yemlemeye çalıştım. İkinci karşılaşmada zincirleri iyi duyamadım ve bu yüzden doğru reaksiyon gösteremedim. Bunlar etkili oldu.
İkinci karşılaşmada birçok savaş yaşandı. SKT’nin yeni kadrosunda birçok güçlü karakter olduğundan, takım oyunuyla ilgili endişeler mevcuttu. Siz uyumu yakalamış görünüyordunuz. Koç Zefa, Mata’nın kulaklarının takım evindeki gürültüye rağmen hala sağlam olduğunu söylemişti. Yeni gelen oyuncular arasında, en gürültücü hangisi?
Aslına bakarsanız, yeni kadrodaki herkes gürültücü. Alıştığımız SKT takım evinden çok farklı. Tam bir hengame yaşanıyor.
En gürültücü olan kim?
Hepsi aynı gibi ama bunun sayesinde herkes çok daha hızlı arkadaş oldu.
Teddy ve Clid, bize seninle arkadaş olmaya başladıklarını söylemişlerdi. Buna katılıyor musun?
Şu anda herkesle arkadaşım.
Peki bu oyuncularla biraz daha yakın arkadaş olduğunu söyleyebilir misin?
Hayır, söyleyemem.
Röportajın başında hedefinin KeSPA Cup’ı kazanmak olduğunu söylemiştin. Dünyanın her yanında bu ümide sahip olan taraftarlarınız var. Bu konuda ne düşünüyorsun?
Taraftarlardan gelen tüm desteğe teşekkür ederim. İyi performans göstermeye çalışmaya devam edeceğim.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir