FB Frozen başarısızlık için takım arkadaşlarını hedef gösterdi

Please log in or register to like posts.
Haberler

1907 Fenerbahçe’nin yıldız orta koridor oyuncusu Frozen, hem geleceğine dair hem de bu mevsim yaşanan büyük başarısızlık hakkında bir açıklama yaptı.

Frozen
Frozen

Herkese merhaba, iyisiyle kötüsüyle bir senenin daha sonuna geldik.

Birçok olay yaşadık sene boyunca, özellikle sene başındaki Kore bootcamp’inden sonra sene sonunda böyle bir sonuç alacağımız hiç aklımdan dahi geçmedi.
Sayısız duygusal aşamalardan geçtim, kimi zaman üzüldüm, kimi zaman sevindim, kimi zaman ise kızgındım.

Yaşım ilerledikçe hem sağlığım hem askerlik durumum hem de geleceğim hakkında endişelerim artmaya başladı. Düşünce yapım eğer sezonu kazanamaz isem, o senenin benim için son olacağı yönünde oldu hep. Bu yüzden de yukarıda bahsettiğim endişeler bana gitgide daha da stres yapmaya başladı. Çünkü boşa harcayacak bir zamanım yok ve her daim elimden gelenin en iyisini yapmalıyım.

Bu yüzden de ciddi anlamda kazanmak istedim bu sene. Bileğimde sağlık sıkıntıları yaşamama rağmen çalışmayı bırakmadım ve sıkıntılarımızı çözmeye odaklandım; hem bireysel hem de takımsal anlamda. Fakat hala üstesinden gelemediğim birçok sıkıntı mevcut.

Çuvalladığım zamanlarda yeteneğimin olmadığını düşündüm ancak pes etmedim, hiçbir zaman.
Çözemeyeceğimden emin olduğum konular hakkında dahi çözmek için elimden geleni yaptım. Ancak bir süre sonra farkına vardım ki, gerçekten bazen her şeyini ortaya koysan dahi üstesinden
gelemediğin şeyler olabiliyor. Bu sezon benim için gerçekten aşırı yıpratıcı idi. Bu sezon benim adıma pişmanlıklarla dolu olsa da güzel bir deneyim olduğu kanaatindeyim.

Birkaç oyuncu beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı, özellikle kişilikleri ve düşünce yapıları. Hedeflerimiz bir olmadığı sürece güzel bir sonuca ulaşmamız imkansız. Bence bir takımın ortak bir hedefi olmalı, eğer aynı hedefi paylaşmayan birisi varsa bile diğerlerini bu yolda geri çekmemeli. Takım arkadaşlarının önünde umrunda olmadığını dile getirmek, gerçekten sorumsuzca bir davranış. Buna SoloQ’dan güzel bir örnek verebilirim. Düşünün ki; tekli derecelide bir takım arkadaşınız afk kalıyor ve geriye kalan 4 kişi varıyla yoğuyla çabalıyor. Sadece oyunu oynasa, direkt kazanacaksınız ama sorumsuz davranışı yüzünden sizleri kazanmaktan alıkoyuyor.

Birinden intikam almayı kafaya koyduysanız, bilmelisiniz ki sadece onu değil, kendi etrafınızdaki insanları bile inciteceksiniz. Ayrıca takımına oyun kaybettirmenin bence hiçbir bahanesi olamaz. 
Böyle bir davranış bütün hayallerimizi ve hedeflerimizi tamamiyle yok eder, bu yüzden hiçbir şekilde tekrarlanmamalı. Gerçekten kazanmak istiyorsak, bahane bulmak yerine çözüm aramalıyız.

Eğer amatör bir oyuncuysanız, hedefinizde profesyonel oyuncu olmak varsa, bilmeniz gereken bir şey var ki para size oyun kazandırmaz. Azimli olmak ve pes etmemek asıl önemli olan şeyler. Eğer işinizde başarılı olmak istiyorsanız, fedakarlık yapmanız gerektiğinin farkında olmalısınız. Gerektiğinde hayatınızdan bile fedakarlık etmelisiniz, eğlenceniz bile yaptığınız iş olmalı.

Türkiye’de birçok genç ve yetenekli oyuncular gördüm, bana kalırsa akıl danışacakları deneyimli insanlara çok ihtiyaçları var. Bu insanlar oldukça, gerçekten güzel yerlere gelebilirler.

Gayret size asla ihanet etmez, elinizden gelenin her daim en iyisini yapmaya çaba gösterin. Kendinize her daim sorun, “elimden gelenin en iyisini yaptım mı?” diye. Gereken çabayı gösterdiğiniz sürece şans bir gün size de gülecek ve o an geldiğinde adım atmaktan korkmayın.

Destekleyen herkese ve takımıma çok teşekkür ederim, Türkiye’de oynamaktan gurur duyuyorum. Oyuna devam edip etmeyeceğim konusunda kararsızım, devam ettiğim takdirde burada mı devam ederim, onu da bilmiyorum.

Beni destekleyen herkese teşekkür ederim, bana gösterdiğiniz sevgi paha biçilemez. 3 hafta daha Türkiye’de olacağım, ilerleyen günlerde sizlere daha çok bilgi aktaracağım. Sizleri hayal kırıklığına uğrattığımız için özür dilerim. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir