Fnatic medyanın sorularını yanıtladı

Please log in or register to like posts.
Haberler

2018 Dünya Şampiyonası Finali öncesinde Seoul’daki LoL Park’ta yapılan medya gününe katılan Fnatic oyuncuları, kendilerine gelen soruları cevapladılar.

Röportaj sahnesinden bir görüntü
Röportaj sahnesinden bir görüntü

Dünya Şampiyonası’ndaki meta gereği oyun, üst ve orta koridor etrafında oynanıyor. Bu yüzden kendini daha güçlü görüyor musun ve baskı hissediyor musun?
Caps: Çatışmalarda kuvvetli olan şampiyonlar daha güçlü olduklarından ön plana çıkıyorlar. Yine de normalden fazla baskı hissetmiyorum. Benim hiç hep aynı. Koridoru kazanmam sadece bana bağlı. Genellikle, takım olarak iyi oynuyoruz. Koridorda kötü oynasam dahi takımım iyi oynayacaktır.
Hylissang nerede? Bir sorun mu var?
Dylan: Kendini iyi hissetmiyordu ama yarına kadar iyi hissedecektir. Yine de bugün dinlenirse daha iyi olacağını düşündük.
Finalde olmak takım için ne anlam ifade ediyor?
Dylan: Bunun harika bir başarı olduğunu düşünüyoruz. Bunu daha idrak edemedik çünkü hâlâ daha finali kazanmak zorundayız.
Koç Dylan soruya cevap veriyor
Koç Dylan soruya cevap veriyor – InvenGlobal

Rookie’ye karşı oynamak istediğini söylemiştin. Ona karşı güçlü ve zayıf yönlerin neler?

Caps: Rookie’nin güçlü yanı koridor aşamasını iyi oynaması. Öne geçiyor ve bununla kartopu etkisi yaratıyor. Bu aynı zamanda onun zayıf yönü çünkü öne geçemezse geç oyunda fazla bir şey yapamaz.

Eğer Fnatic Dünya Şampiyonası’nı kazanırsa bir seremoni yapacak mısınız ya da herhangi bir planınız var mı?

Broxah: Şu an için yok. Hâlâ adım adım ilerleyerek kupayı kazanmak istiyoruz. O zamana kadar ayaklarımız yere basmalı ve sakin olmalıyız.

Aklında belirli bir oyuncu ya da şampiyon var mı?

Dylan: Şampiyonlar hakkında konuşmak istemiyorum çünkü IG onları seçim/yasaklama aşamasında kullanabilir. Oyunculara gelecek olursak, Rookie ve TheShy anahtar oyuncular. Onların farkındayız.

Çeyrek finallerde Viktor çok sık oynandı ancak IG onunla oynamaktan kaçınıyor gibi göründü . Fnatic, Viktor açısından önde görünüyor. Bundan nasıl yararlanacaksınız ve maça nasıl hazırlanıyorsunuz?

Bwipo: IG, Viktor’u yasaklamıştı. Bence bunun sebebi Viktor’un üst koridorda güçlü ve kuvvetli olması. Eğer yasaklamazlarsa, bu ona karşı bir seçim hazırladıkları anlamına gelir bu yüzden çok bir avantaj sağlayacağını düşünmüyorum. Belki de bazı çılgın seçimler hazırlıyor olabilirim

Uzun zaman ardından Dünya Şampiyonası finallerinde olabilmek size ne anlam ifade ediyor?

sOAZ: Oldukça farklı. Bu bir başarı ancak eğer oynayabilirsem, o zaman gerçekten anlam ifade eder. Grup aşamasından bu yana çok oynayamadım, o yüzden oynayamayabilirim.
Rekkles: Ben sadece kazanmak için buradayım.

Rookie ve TheShy çok güçlü oyuncular. Onlar hakkında ne düşünüyorsun?

Caps: İkisi de koridor aşaması ve mekanikleri anlamda güçlü oyuncular. IG onlara çok güveniyor. Eğer o ikisi iyi oyun geçirmezse, IG için oyun daha zor hale gelir. Bence onların yeterli kaynak almasını engelleyebileceğiz.

Caps
Caps

Rekkles, uzun zamandır profesyonel oyuncusun. İnsanlar oyun tarzının Dünya Şampiyonası boyunca çok değiştiğini düşünüyor. Sen ne düşünüyorsun?

Rekkles: Ben her zaman mekaniği güçlü oyuncu olmaktansa zeki oyuncu oldum. Kariyerim uzadıkça, bunu daha çok kullanabilirim.

Rekkles
Rekkles

Dünya Şampiyonası’nı kazanırsanız tıraş olacak mısın?

Rekkles: Gelecek seneye kadar sakalımı uzatacaktım ancak annem şimdiden çıldırdı. Büyük ihtimalle finalden sonra kestireceğim ama daha sonra tekrar uzatabilirim.

Bwipo, oyunda çok eğleniyor gibi gözüküyorsun. LPL oyuncuları stresli gözüküyor. Onlara bir tavsiyen var mı?

Bwipo: Tüm profesyonel oyuncular için bu durum aynı. Ben kendimi herkesten daha fazla eleştiriyorum. Buraya bunun sayesinde geldim; kendimi geliştirmek için en ufak yanlışımın bile kritiğini yaparım. O yüzden başkalarının ne söylediğini düşünmektense, kendinizi geliştirmek için ne yapmanız gerektiğini düşünün ve geriye kalan sadece oyundan zevk almak.

Soaz ve Bwipo
sOAZ ve Bwipo

Takıma neşe getirdin. Takımın durumu şu anda nasıl? Çok baskı hissediyor musunuz?

Bwipo: Çoğumuz kendimize güveniyoruz. Kimse korkmuyor. Herkes oyundaki görevinin farkında. Biliyoruz ki eğer maçı kaybedersek bu bir son değil. Beş maçlık seriyi kazanmak için gerekeni yapabiliriz ve gerçekten kaybedeceğimizi hayal edemiyoruz. Bence bu yüzden baskıyı kaldırabiliyoruz. Bence başarabiliriz.

Rekkles, önceden doğu takımında oynamak istediğini söylemiştin.

Rekkles: Günün birinde, bir Çin takımında oynamak istiyorum. Aynı zamanda o günün daha gelmediğini düşünüyorum. Fnatic’te daha çok oynamak istiyorum belki kariyerimin son bir iki senesinde Çin’de oynayabilirim.

Fnatic oyuncuları ve koç
Fnatic oyuncuları ve koç

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir