FNC Rekkles: Graves alarak hata yaptıklarını düşündük

Please log in or register to like posts.
Haberler

Fnatic’in 100 Thieves karşısındaki ezici galibiyetinin ardından takımın yıldız nişancısı Martin “Rekkles” Larsson, Score.gg ile kısa bir röportaj yaptı.

Rekkles
Rekkles ve Caps

Turnuvadaki ilk karşılaşmandı. Hem sen hem de takım bazında sormak gerekirse nasıl hissediyorsunuz?
Çok rahatladık çünkü geçmiş tecrübelerimizde ilk maçları kaybederek, grup aşamasının geri kalanında bu dezavantajla oynardık. İlk galibiyetimizi almış olmak çok önemli çünkü yarın IG’ye yenilsek bile çok önemli olmayacak. Geçmişe göre çok daha rahatız ve uzun vadede bunu avantajımıza kullanacağız.
Bugünkü takım kompozisyonunuz saldırı gücü ağırlıklıydı. Bu kompozisyona nasıl karar verdiniz?
Bizim tamamen saldırı gücü ağırlıklı olmamızı cezalandırabilecek kadar tankları olmadığını düşündük. Ornn ve Alistar’ı görmüş olmamıza rağmen, Graves’i aldıklarında takım kompozisyonumuzun hedefini tankları dikkate almayarak taşıyıcılara odaklanmak olarak belirledik. Bu sebeple onların Graves alarak hata yaptıklarını düşündük ve Syndra’nın karşısına Irelia aldık.
Dün Avrupa takımları çok iyi performans gösterdi. Sence bunun sebebi neydi?
Avrupa’dan gelen takımların hepsinin grup aşamasından çıkacağını söylemek çok zor ancak alınan galibiyetlerin takımların rahat oynayabilmesinden olduğunu düşünüyorum. Metayı ve diğer insanların ne yaptığını unutarak, kendinizin en iyi oynadığı tercihleri yapmalısınız. G2 için bu Heimerdinger tercihiydi. Team Vitality için ise bu Ekko almak, ayrık ittirmek ve Avrupa’da birçok kez yaptıkları gibi “backdoor” yapmak oldu. Bunları yapmaya devam ettikçe kazanmaya devam edeceğiz ancak bunun uzun vadede başarı getireceğini düşünmüyorum. Afreeca Freecs ve Gen.G gibi takımlar değil de, en iyi takımlarla karşılaştığımızda, bu strateji işe yaramaz. RNG gibi bir takıma karşı bunu yapamazsınız.

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir