G2 GrabbZ: Hiçbir takım yenilmez değil

Please log in or register to like posts.
Haberler

G2 Esports’un Alman koçu Fabian “GrabbZ” Lohmann, ön eleme grupları, farklı tarzlarda oynayabilme ve özel şampiyonlar seçebilmeleri hakkında Blitz Esports’a bir röportaj verdi.

G2 GrabbZ
G2 GrabbZ

G2 Esports ilk defa gruplardan çıkabildi, tebrik ederiz. Ön elemelerin ardından Jankos ile konuştuğumuzda, “Gruplarda, ön elemlerde oynadığımız gibi oynarsak gruptan çıkamayız” demişti. G2 Esports ön elemeler ile gruplar arasında nasıl bir fark yarattı?
Dürüst olmam gerekirse sorun kendimize güvenmememizdi çünkü Güney Kore’deki antrenmanlarımız çok iç açıcı değildi. Böyle olmasını beklersiniz, değil mi? Dünyanın en iyi takımlarına karşı oynamaya başlarsınız ve her yanlışınızı cezalandırırlar. Biz de ön elemelerde kendimizi bu duruma adapte ederek, iyi takımlara karşı oynamayı ve bu kadar çok cezalandırılmamayı öğrendik. Eğer grup aşamasına direkt katılsaydık, Flash Wolves ve Afreeca Freecs karşısında çok ağır yenilgiler alırdık. Öğrenme ve kendimizi geliştirme zamanımız oldu. Ön eleme gruplarının bize iyi geldiğini söyleyebilirim.
G2 Esports, yapısı gereği oyunu yavaş oynayan bir takım. Ön elemelerin takıma bu durumu aşması açısından ve kendi metalarını keşfetmeleri yönünden yardımcı olduğunu düşünüyor musun?
Evet. Herkesin bildiği gibi, antrenmanlar başka bir dünya. İnsanlar daha agresif oynar, daha kolay yakalanabilir. Bu sebepten dolayı bazı şampiyonlara olması gerekenden fazla güvendik ve bunun cezasını Bahçeşehir SuperMassive karşısındaki ilk maçta çektik. Şampiyon seçimlerimiz hakkında iyi hissediyorduk. Bir anda şunun farkında vardık, “Eğer yeterince skor alamazsak, geç oyunda bizden çok üstün olacaklar.” Bu kafanızdaki bir şeyleri yıkıyor. Neyin daha iyi olduğunu objektif olarak görmeye başlıyorsunuz. Ön elemeler gerçekten çok önemliydi.
Birinci günün ardından birçok izleyici sizin performansınıza şaşırdı. Buna rağmen insanlarda sizin sadece 1-3-1 kompozisyonu oynayabileceğiniz görüşü var. Sizde bundan fazlası var mı? Çok göstermediğiniz stratejileriniz var mı?
İkinci günde daha çok takım savaşlarını düşünerek tercihlerde bulunduk. Bazen neler yapabildiğinizi göstermek çok zor. İkinci gün maçlarına çıkarken çok gergindik. Sanırım PVB maçından sonra “Bir maç daha kazansak yeter” düşüncesi oyuncuların kafasına girdi ve bu oyunculara zarar verdi. Çok acele etmeye başladılar. Brand aldığımız ilk karşılaşma, Flash Wolves’a karşı olan ikinci karşılaşmada kartopu etkisine ihtiyacı olan bir kompozisyonumuz vardı ve çok gereksiz savaşlara girdik. Geriye düştük ve oyunu kaybettik. Çok kötü görünüyor, değil mi? Genellikle antrenmanlarda çok daha sakin oluyoruz ve nasıl oynamak istediğimiz hakkında daha kesin bir görüşümüz oluyor. O kadar çok kazanmak istedik ki, hatalar yapmaya başladık.
G2 kesinlikle 1-3-1 takımı değil. Bu stratejiyi oynarken kendimize güveniyoruz çünkü oyuncularımız ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor. Takım savaşı stratejisini de iyi oynayabileceğimizi düşünüyorum.
Flash Wolves karşısında gergin olduğunuzu söyledin, bunun Afreeca Freecs maçına etkisi oldu mu? Kazanırsanız grubu birinci bitirecektiniz, kaybedince tiebreak oynamanız gerekecekti.
Neyse ki Afreeca Freecs karşısına çıkarken daha sakindik çünkü sonuç ne olursa olsun tiebreak oynayacağımızı biliyorduk. Flash Wolves’a karşı Brand ile kaybetmemize rağmen daha iyi olabileceğimiz biliyorduk çünkü onlar karşısında hiçbir şey yapmadan öldük sadece. Böylece oyuncular maça çıkarken biraz daha rahatlardı. Gene de bütün gün heyecanlıydık, playoff’ları düşünürsek böyle olmamız ilerisi için iyi değil. Eğer sürekli üst tura çıkmayı düşünürseniz, hatalar yapmaya başlarsınız ve ikinci günde olan da buydu.
G2 GrabbZ
G2 GrabbZ

G2 Esports ilk defa çeyrek finallere yükseldi. Şansınızı nasıl görüyorsun? İkinci torbadan kuraya gireceksiniz, bu da birinci torbadan bir takımla eşleşeceksiniz demek.
Dürüst olmam gerekirse, bu Dünya Şampiyonası’nda hiçbir takım yenilmez değil. “Bu takıma karşı ne yapacağız” diyeceğiniz, SKT tarzında bir takım yok. Normalde oynadıklarından farklı bir kompozisyon kullanmış olsalar da, RNG yenilebilir bir takım olarak görünüyor. kt hakkında emin değilim çünkü grup aşamasında değişik bir şey yapmaları gerekmedi. Standart oyunlarını oynuyorlar ve iyi oldukları için kazanıyorlar. Hiç “Aman tanrım, biz buna karşı ne yapacağız” dediğim değişik bir şey yapmadılar.
Eğer ilk gün maçlarındaki sakin ve akılcı halimize geri dönersek, herkese karşı şansımız var. Tabii ki imkan varsa RNG ve kt’den kaçmak istersiniz ama kim gelirse gelsin en iyilere karşı oynamaktan mutlu olacağız ve iyi oynarsak onları eleyeceğiz.
Hjarnan’ın Brand seçimi herkesi şaşırttı. Üstelik Heimerdinger’ı seçebilecekken bu tercih geldi. Seçim/yasaklama ekranının ilk aşamasında Heimerdinger’ı alabilirdiniz. Neden almadınız?
İnsanlar bizim ona çok güvendiğimizi söylüyor ve kesinlikle güçlü bir şampiyon. Seçim/yasaklama ekranına girerken ne istediğimizi biliyorduk ve seçim/yasaklama ekranına geldiğimizde Heimerdinger yasaklıymış gibi hareket ediyoruz. Brand, Heimerdinger’ın farklı bir çeşidi ve onun etrafında nasıl oynamamız gerektiğini biliyoruz, o maçta çok hatalar yapmış olduğumuz için gösteremedik. O yüzden Heimerdinger’ı erkenden seçmek zorunda değildik. Eğer o ekrana tekrar dönme şansım olsa, belki farklı bir tercihte bulunurdum. Bu Heimerdinger olmayabilirdi, o seçim ekranında çok fazla hata vardı. Bu kesinlikle benim hatamdı ve oyunculardan özür diledim.
Bunun anlamı Hjarnan’ın oynayabileceği başka sürpriz şampiyonları olduğu mu?
Neden sadece Hjarnan? Bizim ortaya özel bir şey koyabilecek beş tane oyuncumuz var.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir