GBM: Zeitnot'un LCK seviyesinde olduğunu düşünüyorum

Please log in or register to like posts.
Haberler

Temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive, dün oynanan 2018 Dünya Şampiyonası maçlarında grubundaki ilk 2 maçı kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Favori görülmediği maçta Avrupa’nın devlerinden G2 Esports’u deviren SUP, bu galibiyetle dikkatleri de üzerine çekti. Kuzey Amerikalı espor sitesi VPEsports, galibiyetlerin ardından takımın yıldız oyuncusu GBM ile bir röportaj yaptı, biz de Esporin olarak bu röportajı sizlere Türkçe sunabilmek için çevirdik.
 

VPEsports: Bunu direkt uzatmadan soracağım çünkü günün en büyük olayı bu: İnsanlar “SuperMassive G2’yu yenemez, GBM Perkz’ü geçemez” diyordu ama bunu başardınız ve oldukça da ikna ediciydiniz. Bu nasıl oldu?

GBM: Perkz’e karşı koridor aşaması tabii ki zordu ve hem ormanda hem de orta koridorda kaybeden eşleşmeye sahiptik. G2, erken ve orta oyunda daha iyi olan Olaf – Akali seçimlerini yapmıştı, biz de “Tamam, oyunu geç safhaya taşıyabiliriz, sadece minyon kaybedelim skor vermeyelim.” dedik. Şampiyonlarının minyon dalgası temizleme özelliği yoktu, bu sayede geç oyunu rahatça bekleyebilirdik. Bunu konuştuk ve yaptık, erken safhada üstünlerdi ama dayandık.

SnowFlower seyircileri selamlıyor
SnowFlower seyircileri selamlıyor

VPEsports: Zeitnot’un Hjärnan’a karşı performansı oldukça iyiydi ve galibiyetinizde önemli bir rol oynadı. Onun performansı ve nişancı olarak gücü hakkında ne düşünüyorsun?

GBM: Zeitnot iyi bir oyuncu, aslında ben onun LCK seviyesinde olduğunu düşünüyorum.

VPEsports: Gerçekten mi?

GBM: Evet, gerçekten. G2’ya karşı da hem bireysel olarak hem de sinerji açısından daha iyi alt koridora sahip olan taraf bizdik. Bence SnowFlower gerçekten iyi oynadı ve orta koridorda da büyük oyunlar yaptı. Zilean ile orta koridorda 4 kişiye karşı yakalandığım pozisyonda öldüğümü düşünmüştüm ama SnowFlower gelip “Hey, geliyorum, bana doğru gelebilir misin?” dedi, o sırada “Tanrım bana doğru geliyor!” diye düşündüm. İnanılmazdı, beni kurtardığı için hayattaydım.

VPEsports: Bu galibiyetiniz sürpriz olarak yorumlandı. Sizin için özel bir galibiyet miydi yoksa sadece normal bir maç mı oldu?

GBM: Biraz özeldi ama aslında bu maçı kazanmayı bekliyorduk, çünkü NA ve Kore takımlarına karşı antrenmanlarda iyi iş çıkarıyorduk. G2 buradaki diğer takımlara oranla daha zayıf, o yüzden bu karşılaştırmayı yapabiliyorum. Yenebileceğimizi düşündüm ama buna rağmen özel bir galibiyetti.

VPEsports: Şu an burada Türkiye’yi temsil ediyorsun ve buraya gelmeden önce Türkiye’de, Kore’de ve NA’de oynadın.

GBM: Evet bunlara ek olarak Avrupa’da da oynadım.

VPEsports: Dünya gezgini gibisin.

GBM: Evet, seyahat etmeyi seviyorum!

VPEsports: Şu an İngilizcen bu yüzden mi bu kadar iyi?

GBM: Evet, açıkçası İngilizcede gelişmek için bayağı uğraşıyorum. Takım arkadaşlarım için bir şey sipariş etmem gerektiğinde vb. benim için antrenman oluyor. Tabii biraz zor. Aslında Türkçe öğrenmeye de çalıştım çünkü dilin yapısı Koreceye benziyor ve Türkçeyle İngilizceyi karşılaştırdığımızda Türkçe öğrenmek daha kolay geldi.

VPEsports: Ah, öyleyse Türkçen de iyi?

GBM: O kadar da değil, hala çok çalışmam gerek.

GBM galibiyetten sonra mutlu
GBM galibiyetten sonra mutlu

VPEsports: VFŞL’ye dönersek, geçen yıl FB çok iyi bir performans gösterdi şimdi de siz ortaya çıktınız. Şu anki bölgen hakkında ne düşünüyorsun?

GBM: Diğer bölgelerle yaptığımız antrenmanlarda aldığımız sonuçlar iyiydi, FB ve RB gibi ligdeki bazı başka takımlar da kaliteli oynuyor. Bence Türk ligi gerçekten giderek gelişiyor. Ayrıca şimdi Türkiye’de NA ve EU gibi partnerlik sistemi de olacak. Bence Türkiye ligi gelecekte dünyadaki en iyi 4. ya da 5. lig olabilir.
VPEsports: Böyle düşünmene sebep olan şeyin Koreli oyuncuların katkısı olduğunu düşünüyor musun? Koreli oyuncular Türk oyuncuların gelişimini sağlıyor mu?

GBM: Evet, tabii ki. SnowFlower ilk geldiğinde, SUP’un makro oyunu oldukça bozuktu ve bazı şeyleri “Arkadaşlar bunları yapmayın.” diyerek düzeltmeye çalıştık. Onlar “Ama neden yapmayalım?” diye sorduğunda ikna etmem gerekiyordu. Sürekli daha da iyiye gidiyoruz ve aslında takım arkadaşlarım bana güveniyor, bana güvenmeleri gerçekten önemli.

VPEsports: Türk hayranların hakkında neler söyleyebilirsin?

GBM: Final serisinde gerçekten maçları taşıdım o yüzden Türk taraftarlardan biraz baskı hissettim. Benden çok şey bekliyorlar ben de bu yüzden hep yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Bahçeşehir SuperMassive maç sonu seyircileri selamlıyor

VPEsports: Hangi bölgeyi daha çok seviyorsun, NA’i mi yoksa TR’yi mi?

GBM: Uhhhh, NA’i seviyorum! Çünkü yemeği seviyorum. Türkiye’de çok fazla deniz ürünü yok ve ben hep deniz ürünleri yemek isterim, deniz ürünlerini çok seviyorum. Yine de bu bir sorun değil, mutlu olabiliyorum çünkü takım ortamımız gerçekten çok iyi ve takım sahibimiz Hakan bize iyi bakıyor. Oyuncularla ilgilenme noktasında Bahçeşehir SuperMassive gerçekten mükemmel.
VPEsports: SnowFlower’ı bir kenara bırakırsak, takımdaki en yakın arkadaşın kim? Tüm oyuncular birbiriyle yakın gözüküyor.

GBM: Tabii ki SnowFlower en iyi arkadaşım çünkü o da Koreli. Aslında koçumuz Irean’la da vakit geçirmeyi çok seviyorum. Takım sahibimiz Hakan’ı ve Stomaged’i seviyorum, Stom ormanda oynuyor ve benimle sürekli iletişim halinde. Durmadan sinerjimiz üzerinde çalışıyoruz ve davranış olarak çok iyi birisi.
VPEsports: Son olarak 2-0 iyi bir başlangıç oldu, gruplardan çıkacağınızı düşünüyor musun?

GBM: Evet, kesinlikle grup aşamasına kalacağız, bu konuda kendime güvenliyim.
VPEsports: Karşısında oynamak istediğin bir takım olsa hangisi olurdu?

GBM: Kaybetmek için bir sebebim ve bahanem olur! Şaka bir yana, Gen.G’ye karşı oynamak isterim.
Bahçeşehir SuperMassive’in Worlds macerası 4 Ekim Perşembe günü devam edecek. Karşılaşmaları saat 11.00’dan itibaren Riot Games Türkiye’nin Twitch veya YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir