GorillA: Misfits’in bana ulaşma yöntemi beni çok etkiledi

Please log in or register to like posts.
Haberler

Misfits’in yeni transferi, yıldız destek oyuncusu Kang “GorillA” Beom-hyeon, Lolesports’a verdiği kısa röportajın ardından InvenGlobal’a konuştu.
GorillA
Önceki takımından neden ayrıldın?
Oynadığım her yerde beni bir lanet takip etti. 2 yıl Najin için oynadım ve sonra 2 yıl ROX Tigers için oynadım. Bu “iki yıl” lanetini kırmayı istiyordum ama yine takımımı değiştirdim.
Kısa süre önce, takımın baş antrenörü NoFe ile görüştüm. Bana şunları söyledi: “Eğer bir oyuncu aynı takımda uzun süre kalırsa, durağan bir su haline gelir. İnsanoğlunun değişimi tecrübe etmeye ihtiyacı vardır. İnsanlar uyum sağlayabilen hayvanlardır. Uzun süre bir yerde kaldığı zaman kendini çok fazla güvende hisseder ve bunun etkisinde kalarak rahatlamaya başlar.” Kingzone DragonX’ten karışık duygularla ayrıldım.
Yaz mevsiminden itibaren, takımın beklentilerin altında kalmaya başladı. KZ’den ayrılmada bunun payı oldu mu?
Olmadı diyemem. Bir destek oyuncusu olmanın da getirdiği tecrübeyle, diğerlerinde olmayan bir şeyin bende olduğuna eminim: takım arkadaşlarımla ilgilenebilmek. Bu biraz bahane gibi görünebilir ama son zamanlarda bunu çok kullanamadım ve bunun yüzünden KZ kötü performans göstermeye başladı. Ondan sonra takım değiştirmeyi düşünmeye başladım.
Birçok insanın kötü performans gösterenin ben olduğumu düşündüğünü biliyorum, o yüzden Güney Kore’de kalarak kendimi kanıtlama isteğim vardı. Avrupa’ya gitme nedenim kendime güvenmemem değil. Farklı bir mücadele istedim. Ayrıca Misfits’in bana ulaşma yöntemi beni çok etkiledi, benim onlarda oynamam için çok tutkululardı. Bana çok sıcak bir karşılama hazırladılar, tıpkı Güney Kore’deki gibi.
O halde, Güney Kore’de geçirdiğin kötü bir sezonun ardından yeni bir mücadele aradığını anlayabilir miyiz?
Yapmayı denediğim ilk şey, problemin ne olduğunu bulmaktı. Bu konuyla alakalı olarak koç Hirai ile de görüştüm. Sonunda, bir oyuncu olarak güçlü yanlarımı kullanamadığım sonucuna vardım. 2018 sezonunda, kendime olan güvenimi kaybetmeye başladım ve takıma istediğim kadar çok pozitif etkide bulunamadım. Uzun süre aynı yerde kalırsam durağan olacağım düşüncesiyle başka bir Güney Kore takımına gitmeyi düşünmeye başladım. Bu sırada Avrupa’ya gitmek aklımda yoktu.
Misfits’in seni takımlarına katmak için çok tutkulu olduğunu söylemiştin. Bu sana nasıl hissettirdi?
LCK’de, transfer dönemlerinde takımın koçları çok hareket ederler. Takımdaki oyuncularsa sadece belirli bir oyuncuyla oynamak isteyip istemediklerini söylerler. Misfits ile görüşmenin benim için yeni bir tecrübe olmasının sebebi bu.
Misfits ile görüşürken sadece takımın sahibiyle görüşmedim, oyuncularla da görüştüm. İki kez Skype ile görüşme yaptık. İlki takımın sahibi ve menajeriyle, diğeri oyucularıylaydı. Nihayetinde, oyunculara önümüzdeki yıl onlarla oynayacağımı söylediğimde hepsi çok şaşırmış ve mutlu olmuşlardı.
Bir oyuncu olarak en çok saygıyı GE Tigers döneminde görmüştüm. O sıralarda, insanlar “neden GorillA öyle bir takıma gitti ki? O çok daha yetenekli.” diyorlardı. Buna rağmen, insanlar zamanla bana farklı gözle bakmaya başladılar. Benim kim olduğum, Prilla alt koridor ikilisi nedeniyle gölge altında kaldı.
Misfits’in yaklaşımı bana GE Tigers dönemini hatırlattı. Beni çok hoş karşıladılar. O zaman Güney Kore takımlarıyla yabancı liglerin takımları arasındaki büyük farkı gördüm.
Misfits’e katılmaya karar verdiğinde, en çok kim mutlu oldu?
Takımın sahibiyle görüştüğümü öğrenince, sOAZ ve Hans Sama dahil tüm Misfits oyuncuları benimle görüşmek istedi. Hans Sama özellikle çok mutluydu, bana benimle oynamayı çok istediğini söyledi. sOAZ’a gelirsek, onun benden daha şaşalı ve uzun bir kariyeri var. Yine de beni ekleyen o oldu ve ilk konuşarak ortamı ısıttı. Ona çok teşekkür ederim. Kendisine onun hayranı olduğumu söyledim.
Bu beni çok etkiledi. Daha önce söylediğim gibi, Güney Kore’de kalmayı istiyordum, para çok önemli değildi. Farklı takımlarla görüşürken bile, para konusunu ilk gündeme getiren ben olmadım. Misfits bana böyle sıcak yaklaşınca, çok etkilendim.
Görüştüğüm LCK takımlarından birine katılmış olsaydım, sıradan biri olacaktım. Çok olanın aynısı olacaktım. Avrupa’ya gidersem, daha fazla tanınacağımı düşündüm. Misfits’i tercih etmemde bu tarz şeylerin önemi oldu.
GorillA PraY
Dört yılın ardından, PraY ile yolların ayrıldı.
Hep takımdan ayrılırken, son ayrılan kişi oluyordum. PraY de benimle olduğu için, ROX Tigers’tan Kingzone’a geçerken o kadar üzülmedim. Yine de bu sefer gerçekten sonlandığını hissettim. Takım evinde PraY’i ayrılmaya hazırlanırken görünce ağlamaya başladım.
Ona çok uzun bir mesaj attım. “Umarım başarılı olursun. Sık sık görüşelim.” Yollarımız ayrıldığı için çok üzgündüm ama ikimizin de önünde yeni maceralar olacak. O yüzden sorun yok.
Hans Sama ile oynamakla alakalı bir çekincem var: PraY ve ben, birbirimize çok bağlıydık ve geri dönüş alırken birbirimize çok saygılıydık. Misfits bana Hans Sama’nın çok iyi mekanikleri olduğunu ama oyunun büyük resmini görmekte zorlandığını söyledi. Ona takım evinde “patates” lakabını taktıklarını bile söylediler. Takımın sahibi, bana bu yüzden Hans Sama ile iyi anlaşacağımızı söyledi.
GorillA için PraY kimdir?
İkimizde birbirimizden pozitif bir şeyler alabildik. Ben GE Tigers’a katıldığımda, PraY profesyonel oyunculuğa ara vermişti ve dürüst olmak gerekirse bize katılması için onu ben ikna ettim. Kingzone DragonX’e geçerken, PraY beni ikna etti.
PraY’in eşsiz bir oyun tarzı olduğuna inanıyorum. Çoğu insan, DPS rolü için en önemli istatistiğin şampiyonlara verilen hasar olduğuna inanır. Gerçekte ise oyunun büyük resmine bakmanız gerekir, oyun hakkında bir fikriniz olması gerekir. Bu açıdan baktığınızda PraY inanılmaz bir oyuncu. Ashe ve Jhin’i bu kadar iyi oynaması, dediklerimin kanıtıdır. Söylediğim iki şampiyon gibi şampiyonları oynamak, oyunu anlamıyorsanız çok zordur. Ondan öğrenilecek çok şey var.
Kariyerim boyunca hep iyi nişancılarla oynadığıma inanıyorum. Zefa, bugün beni ben yapan bir nişancıydı. PraY’in harika bir karakteri vardı ve bana çok saygı duyardı. Ayrıca o benim bir destek oyuncusu olarak potansiyelimi açığa çıkardı. Eminim Hans Sama da bu listeye dahil olacak.
Bu sefer, sen nişancın için dikkatli olacaksın.
En büyük endişem İngilizce. Destek oyuncusu olarak, iletişim çok önemli. Nişancı ve destek oyuncusu, alt koridor ikilisi olarak çoğu zaman oyunu farklı görürler. PraY ve ben için konuşmam gerekirse, koridor aşamasına dair en ufak detaylara kadar konuşurduk. Bunu Avrupa’da yapabilmem için, akıcı İngilizce konuşmam gerekiyor.
Büyük ihtimalle başlarda iyi sonuç almada zorlanırım. Dil bariyeri es geçemeyeceğiniz bir şey. Dile hakim oldukça, gücümü daha iyi kullanacağım. Ben sahnede afilli plays’ler yapan bir destek oyuncusu değilim. Ben takım iletişimini kullanarak takımı esnek hale getiren bir destek oyuncusuyum.
Hans Sama’ya patates diyerek eğleniyor olsalar da, o hala LEC’nin en üst düzey nişancılarından biri. Büyük resmi göremeyen bir oyuncu nasıl bu kadar iyi olarak görülebilir ki? Çok iyi bir uyumumuz olacağını biliyorum.
Yakında Avrupa’ya gideceksin. Güney Kore’deki taraftarlarından daha da uzaklaşacağını düşünüyorum.
Profesyonel bir oyuncu olarak şöyle bir düşüncem var, “Buradayım çünkü taraftarlar burada.”. Taraftarları hayal kırıklığına uğratacak bir şey söylememek için sürekli bunu aklımda tutuyorum. Eğer taraftarlar beni severse, takımların da beni seveceğini aklımdan çıkarmıyorum. Bu sebeple taraftarlarla olabildiğince çok iletişimde kalıyorum.
LEC’ye gideceğim kesinleştiğinde Twitter’dan bunu duyurdum. Bu sırada ağlamaya başladım. Birçok taraftar sevdikleri takımları ve oyuncuları desteklerler ama bence benim taraftarlarım en iyileri. Onlardan ayrılıp Avrupa’ya gideceğim için çok üzgünüm. Avrupa’ya gittiğimde onlarla iletişimde kalmaya devam etmek istiyorum. Taraftarlarımızın saat farkı sorununu aşarak benim maçlarımı izleyeceklerinden eminim.
Şansıma, Misfits de taraftarlarla iletişim konusunda çok açık görüşlü. O yüzden hem Güney Koreli hem de Avrupalı taraftarlarımla iletişimde kalabileceğimi düşünüyorum. Misfits Güney Koreli taraftarlara özel ürünler bile tasarladı. Korece kelimelerin olduğu mousepad’ler var. Fontunu çok beğendim. Benim için yaptıkları videoda, Korece 환영(hoş geldin) yazısı vardı. Tüm taraftarlarına karşılı düşünceliler.
GorillA
Bir sürü yeni Avrupalı taraftarın da olacak.
Avrupa’da oynanan Dünya Şampiyonası’nı hatırlıyorum. Finallerde SKT T1’a kaybediyorduk. SKT ünlü olduğu için, onları destekleyen bir sürü taraftarları vardı. Bu sırada bir duraklatma oldu ve bizi destekleyen yüksek sesleri duydum. Maç devam edecekti, o yüzden duygularımı kontrol etmeliydim. Yine de, onların bizi desteklediğini duyunca duygulara boğuldum. LEC’de oynarken tekrar o tezahüratları duymak istiyorum.
Misfits’teki takım arkadaşlarına söylemek istediğin bir şey var mı?
Beni hoş karşıladığınız için teşekkür ederim. Oyuncuların heyecanlı yaklaşımı bu büyük kararı almamda yardımcı oldu. Buna karşılık olarak, elimden gelenin en iyisini yapacağım. Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek ve oyunla alakalı olarak bir sürü bilgi paylaşmak istiyorum. Onların beni bir takım arkadaşı olarak görmelerini ve birlikte çalışmamızı istiyorum.
Son olarak söylemek istediğin bir şey var mı?
Misfits’in teklifi üzerinde düşünürken, sözleşmeyle alakalı olarak bana yardımcı olan çok insan oldu. Locodoco benim için takımla görüştü ve sözleşmenin imzalanması sırasında ücretsiz olarak çeviri/tercüme yaptı. Ona buradan teşekkür etmek istiyorum.
Takım değiştirirken, sözleşmelerin üstünden geçmek çok önemli. Bu konuda, KEA&Partners bana ücretsiz olarak destek oldu. Ek olarak, bir Avrupa takımına gideceğimden, Misfits’in Güney Kore’deki zorunlu askerlik ve vize sorunlarıyla alakalı neredeyse hiç bilgisi yoktu. Bu konuda da Joyluck bana ücretsiz olarak yardım etti.
Yukarıdaki üçlü benim Misfits’e sorunsuz olarak transfer olmamı sağladı. Hepsine teşekkür ediyorum.

İfade İle Yorumla

1
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir