Griffin ve SKT, mevsim finali öncesinde basın toplantısı düzenledi

Please log in or register to like posts.
Haberler

LoL Park, 13 Nisan günü oynanacak 2019 LCK Bahar Mevsimi finali öncesinde, Griffin ve SK Telecom T1 temsilcilerinin katıldığı bir basın toplantısına ev sahipliği yaptı.
Griffin SKT
Kısa bir süre sonra oynanacak olan Bahar Mevsimi Finali hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
cvMax: Finale hazırlanmak için daha çok vaktimiz oldu, bu yüzden iyi performans göstereceğiz.
Viper: Sanırım finale kadar yükselmesi beklenen bir takımla oynayacağız. SKT ile karşılaşacak olmaktan dolayı çok mutlu ve heyecanlıyım. Final sahnesinden mutlu bir şekilde ayrılacağımızı düşünüyorum.
Sword: Bahar Mevsimi’nin ilk yarısında çok iyi performans gösterdik ve bu performansı final sahnesine taşımak için elimizden geleni yapacağız.
kkOma: Lig aşamasında Griffin’e iki defa kaybettik, finalde bunun intikamını almak istiyorum.
Faker: Final öncesinde kalan sürede iyi hazırlanmak için elimden gelenin en iyisini yapıp güzel bir performans ile güzel bir sonuç alacağım.
Khan: Mevsim finali, geçen yıl içinde kupayı kaldırdıım Jamsil Arena’da yapılacak. Orayla ilgili güzel anılarım var. Geçen sefer Jamsil’de oynadığım gibi güzel bir sonuç almayı umuyorum.
Khan, senin verdiğin cevap üstünden gidelim. Longzhu Dragons’ın bir parçası olarak, Jamsil Arena’da SKT’ye karşı finali kazanmıştın. Finalde bir kez daha orada oynayacaksın ancak bu sefer sen SKT’desin. Bu durum hakkında ne düşünüyorsun?
Khan: Hiç böyle düşünmemiştim. Bence önemli olan bir oyuncunun maçta nasıl performans gösterdiğidir. Önemli olan kendime ve oyunuma odaklanmaktır.
2018 Yaz Mevsiminde finali kaybettin ve şampiyonluğu kaçırmış oldun. Sahnede oynamak sana ne öğretti cvMax? 2018 Yaz Mevsimi boyunca çok iyi performans gösterdin ama son anlarda bu performansı veremedin. Bahar Mevsimi finali öncesinde bu konuda ya da başka bir konuda kendini geliştirdin mi?
cvMax: O bizim oynadığımız ilk mevsimdi. İşler benim beklentilerime göre gitmeyince, o anda bu durumu değiştirmek için sürekli bir şeyler denedim. Benzer bir duruma ileride nasıl daha iyi yaklaşabileceğim konusunda çok düşündüm. Bu sefer daha iyi performans göstereceğimi düşünüyorum.
Takım kaptanlarına bir soru sormak istiyorum. Sword ve Faker, rakip takımdaki en tehlikeli oyuncu kim?
Sword: Khan. İkimiz de üst koridor oyuncusuyuz ve ona karşı iyi bir performans ortaya koyup onu hafife almayacağım.
Faker: Griffin’in çekirdeği orta koridor ve orman. Griffin’in bu güçlü yanına nasıl cevap vereceğimiz konusunda çok düşünüyoruz. Bireysel koridorlara odaklanmak yerine, dengeli ve takım savaşlarında başarı elde etmeye odaklanan bir oyun planı hazırlayacağız.
Griffin SKT
SKT yeniden bir final karşılaşmasına çıkacak. Takım geçtiğimiz mevsimlerde iyi performans gösterememişti. Final karşılaşmasına nasıl hazırlanıyorsunuz?
kkOma: Rakip takımı analiz etmeye önem veriyoruz. Final karşılaşmasına çıkmayalı uzun zaman olmuştu. Baş antrenör olarak çıktığım ilk final olacak. Oyuncular bana galibiyeti getireceklerini söylediler o yüzden umudumu koruyorum.
Sword ve Khan, çok yakın arkadaş olmanıza rağmen final sahnesinde birbirinize karşı oynayacaksınız. Biraz atışmak ister misiniz?
Sword: Khan tarafından 1’e 1’de düşürülmüştüm, ondan bunu intikamını almak istiyorum.
Khan: İstikrarsız bir bahar mevsimi geçirdim, bazen üst koridordaki rakiplerime 1’e 1’de skor verdim. Bu, Sword’a karşı hiç yaşanmadı. Bunun devam etmesini istiyorum.
Finalde ne olacağını düşünüyorsunuz? Finale dair skor tahmininizi ve bu tahmininin nedenini söyleyebilir misiniz?
kkOma: SKT lehine 3-1 ya da 3-2 bitecek. Griffin çok güçlü bir takım, bu yüzden karşılaşmanın kolay olacağını düşünmüyorum. Ancak oyuncularımızın tecrübe ve mental güç açısından rakibe göre çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Kolay olmayacak ama maçı 3-1 ya da 3-2 kazanacağız.
Khan: Griffin’e karşı lig aşamasındaki durumumuz iyi değildi. Griffin’e karşı oynadığımız serilerde dört karşılaşmayı kaybettik ve sadece bir karşılaşmayı kazanabildik. Finalde skorun 3-1 olmasını istiyorum.
cvMax: SKT’nin birkaç gün önce yendiği Kingzone DragonX’e kaybettik. SKT şu an formunun zirvesinde ancak buna rağmen finali 3-0 kazanacağımızı düşünüyorum.
Viper: 3-0 bitecek. Biz daha iyiyiz.
Griffin
Viper kendine çok güveniyorsun. Bu güvenin nedeni Teddy ve Mata’yı alt koridorda yeneceğine dair inancın mı?
Viper: Hem takım olarak hem de bireysel anlamda kazanacağımızdan eminim, o yüzden kendime çok güveniyorum.
Griffin’in beklentisi 3-0 kazanmak. Faker ve kkOma, buna bir cevabınız var mı?
Faker: Finaldeki skorun 3-1 ya da 3-2 olmasını bekliyorum. 0-3’lük bir skorla seriyi kaybedeceğimizi düşünmüyorum.
kkOma: Geçtiğimiz yıl olanı hatırlatmak istemiyorum. Ancak geçtiğimiz yıl, Griffin finallerde maçları kapatmak konusunda sorun yaşıyormuş gibi görünüyordu. Mental problemleri var diyelim. Bu yılki finalde bunun tekrarlanması ilginç olur. 3-0 olacağını sanmıyorum. Geçtiğimiz yıl finalde olanların tekrarı olursa gerçekten ilginç olur.
cvMax, Bahar Mevsimi öncesinde yaptığın bir röportajda LCK’in genel olarak performans kalitesini geliştirmek istediğini söylemiştin. Bahar Mevsimi’nin bitmesine sadece bir seri kalmış durumdayken, sonuçtan mutlu musun? Hedefine ulaştığını düşünüyor musun?
cvMax: LCK’deki tüm takımların kardeş olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl, diğer LCK takımlarından çok şey öğrendik. LCK’de öğrendiklerimizle beraber, şu anda gördüğünüz Griffin’in tarzını yarattık. Oyun tarzımız LCK’in sahip olduğu bilgilerin toplamı olduğundan, eğer iyi bir performans gösterirsek ligin geneline iyi bir etki yapmaz mıyız? Genel olarak LCK’in kalitesinin arttığını düşünüyorum.
Faker, performansında yukarıya doğru bir eğilim var gibi görünüyor. Bunun sebebi nedir?
Faker: İnsanların, benim performansımın iyiye gittiğini söylediğini duymak beni çok mutlu ediyor. Bana sorarsanız, benim performansımda istikrarsızlık var ve metaya bağlı olarak değişiyor. Bence performansımı arttırmak için çok çalışmam gerekiyor. Performansımın eski günlerime göre iyi olmadığını düşünüyorum. %70-80 düzeyinde olduğumu düşünüyorum. Finale kadar performansımı %30 artırabileceğimi düşünüyorum.
Faker
Viper ve Faker. Finalde kazanmanız durumunuzda MSI’a gideceksiniz. Oradaki hedefleriniz neler?
Faker: Geçtiğimiz yıl MSI’a gidemedik. Ayrıca LCK, MSI’ı kazanamadı. Bölgem adına üzgünüm ve bu konuyu düzeltmek istiyorum. Geçtiğimiz yıl, SKT’nin bir takım olarak uluslararası bir etkinliğe gidemediği ilk yıl oldu. Bu sebeple, uluslararası etkinliklere gitmeyi daha çok istiyorum.
Viper: Geçtiğimiz yıl finalde kaybettik ve Dünya Şampiyonası’na kalamadık. Bu beni çok üzdü. Bu hatamızı düzeltmek için önümüzde iyi bir fırsat var. Bu fırsatı değerlendirmek ve LCK’i MSI’da temsil etmek istiyorum.
Takımların koçlarına bir sorumuz var. Aklınızda, finalde fark yaratacağını düşündüğünüz ya da çok güvendiğiniz bir oyuncu var mı?
kkOma: Genellikle herhangi bir koridoru işaret etmem ancak büyük bir sahnede olacağımızdan, orta koridor ve ormanın sorumluluk almasını istiyorum. Özellikle Faker sahne büyüdükçe performansını da yükselten bir oyuncu, bu sebeple Faker’dan çok umutluyum.
cvMax: SKT’nin tüm koridorları güçlü. Eğer bir koridorda geriye düşersek, takım olarak zorlanmaya başlarız, rakibimiz kartopu etkisini yaratır ve maçı kaybederiz. Bu sebeple, takımın hiçbir koridoru performans düşüklüğü gösteremez. SKT’yi yeneceksek, tüm koridorlar iyi oynamalı.
SKT ikinci turdaki seriyi 3-0 kazanmayı başardı ve büyük maçlar için hazırladığı özel stratejilerin tamamını göstermek zorunda kalmadı. Griffin olarak, final maçına hazırlanmak için iki haftalık bir hazırlık süreciniz oldu. İki takım da farklı stratejiler ortaya koyacaktır.
cvMax: Özel strateji sizin için ne demek? Herkesin özel stratejiler ya da sürpriz tercihler hakkında farklı görüşleri vardır. League of Legends’ta tam manasıyla tahmin edilemez hiçbir şey yok. Bence seri düşündüğünüzden daha normal geçecek. Her zaman yapmaya çalıştığımız şeyleri yapacağız. Elimizden gelenin en iyisini yaparak maçları kazanmaya çalışacağız.
kkOma: Koç ekibimiz sürpriz tercihler bulmak için araştırma yapıyor. Oyuncularımın geniş şampiyon havuzları var. Bizim tarafımızda değişik tercihler olabilir.
Üst koridor Hecarim diğer bölgelerde sıklıkla görülmeye başlandı. cvMax, eskiden bir Hecarim ustası olarak tanınıyordun. Sword’a kötü bir etkide bulunup ona Hecarim oynatacak mısın?
cvMax: Şu anda Hecarim hiç de kötü bir tercih değil. Hecarim iyi bir tercih. Benim şampiyona olan sempatimi bir kenara bırakırsak, eğer oyundaki değişkenler kendisine uygunsa, Hecarim çok iyi bir şampiyon olabilir. Eğer fırsat olursa onu tercih etmek istiyorum.
Diğer liglerdeki takımlar, alt koridora nişancı olmayan şampiyonları sıklıkla gönderiyorlar. Bu takımlara kıyasla, LCK her zaman geleneksel nişancıları daha üst bir noktada değerlendirmiştir. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
cvMax: Nişancımız Viper, şampiyon havuzuyla tanınan bir oyuncu. Sıklıkla nişancı olmayan şampiyonları kullanır. Eğer kazanmamıza yardım edecekse, nişancı olmayan şampiyonları alt koridora göndermeye açığız. Eğer geleneksel bir nişancı takımımıza daha uygun olacaksa, geleneksel bir nişancı kullanırız. Duruma göre değişecek bir şey.
Viper: Ben sadece LCK ve LPL’i izliyorum, bu yüzden o şekilde bir akım görmedim. LPL’de alt koridorda en sıklıkla kullanılan şampiyonlar Vayne ve Kai’Sa. LPL karşılaşmaları benim ilgimi çekiyor O şampiyonları nasıl kullanacağım konusunda oradan ilham alıyorum. Tabii ki gerekmesi durumunda farklı tarzda bir kompozisyon kullanabiliriz. Tüm seçeneklere açığız.
Faker: Nişancımız Teddy, nişancı olmayan şampiyonları sıklıkla kullandı. Ben de seçeneklerimizi farklı kompozisyonlara açık tutmak konusunda olumluyum. Eğer durum uygunsa, o tarzda bir seçim ekranı geçirmemiz kesinlikle mümkün olacaktır.
cvMax, Griffin öne geçtiği karşılaşmalarda çok iyi oynuyor ancak birkaç kez ortaya çıktığı gibi zor bir durumdan çıkmakta zorluk yaşıyor. Bu sefer oyuncularınızın, kötü bir duruma düşseler bile, daha iyi bir performans göstereceğini düşünüyor musunuz?
cvMax: Evet. Öncelikle, tüm oyuncuların içinde böyle bir özellik zaten vardı. Şimdi böyle bir duruma daha mantıklı yaklaşmaları konusunda eğitildiler ve benzer bir durumda hem kendi içlerinde hem de rakibe karşı daha iyi performans gösterecekler. Oyuncuların maçta geri düşseler bile ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını düşünüyorum.
Takımların koçlarına bir sorumuz var. LCK’i kazanmanız durumunda yapacaklarınıza dair bir söz verdiniz mi?
cvMax: İki söz verdik aslında. Biri ciddi, biri komik.
Öncelikle, zirve yolunda elediğimiz takımların çabalarına gereken saygıyı gösterebilmek adına takımı önümüzdeki uluslararası etkinliğe hazırlamak için elimden geleni yapacağım. Ayrıca eğer kazanırsak, mutluluğumu göstermek için bir yayın yapacağım.
kkOma: Eğer takvim uygun olursa ve yönetim izin verirse, oyuncuları yurt dışına tatile göndermek istiyorum.
Kingzone DragonX ile SKT arasındaki play-off karşılaşması çok çetin geçen ve yüksek performans gerektiren maçların olduğu bir seriydi. Siz de bu seriyi izlemişsinizdir. Serinin ardından neler düşündünüz?
Viper: Maçların hiç de beklentilere göre gerçekleşmediğini düşündüm. Çok fazla değişken oldu. Eğer biri son ana kadar konsantrasyonunu koruyamazsa, biz de onlar gibi kaybedebiliriz. Daha önce de kaybetmiştik.
Çok şey düşündüm. Çok kolay kazanabileceğimiz bir maç olduğunda bile eğer kendimizi bırakırsak ya da rahatlamaya başlarsak tehlikede oluruz. O seriyi izlerken, final için çok sıkı çalışmamız gerektiğini kendime hatırlattım.
Sword: O seriyi izlerken Kingzone’un önde olduğu izlenimine kapılmıştım ancak onlar üstünlüklerini rakibe verdiler. Sanki takımca ikinci maçın ardından tilt oldular, neredeyse üçüncü maçı da veriyorlardı. Onu izlerken 2018 Bahar Mevsimi Finali’nde KT Rolster’la oynadığımız serinin dördüncü maçını hatırladım.
Bunları düşününce dönüp kendi mental gücümüzü gözden geçirdim, daha güçlü bir takım olmak için geçmişten ders çıkarmalıyız.
Kaynak: https://korizon.net/griffin-vs-skt-pre-finals-press-conference-part-one/

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir