League of Legends

Hades: Bu formayı giymek için binlerce insan her gün hayaller kuruyordur

Bursaspor Esports’ta geçirdiği ilk profesyonel mevsiminin ardından 1907 Fenerbahçe’ye transfer olan genç nişancı Volkan “Hades” Dinçer ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz sene profesyonel oyuncu olarak ilk yılını geçirdin, ne bekliyordun, ne buldun, seni şaşırtan neler oldu?

Hades: İlk profesyonel yılıma başlarken, profesyonel oyuncuların disiplinli ve çalışkan kişiler olmalarını bekliyordum. Çünkü dışarıdan baktığınız zaman bu oyuncular öyle gözüküyorlar, ancak ne yazık ki durum gerçekte böyle değilmiş. Zaman geçtikte daha çalışkan olanların takımlarında parladıklarını ve kariyerlerini daha iyi takımlarda sürdürme şansı elde ettiklerini fark ettim.

Hades

Hades

Sezon bittikten sonra Kore’ye gittin ve orada antrenman yaptın, Kore derecelisiyle EU West derecelisi arasındaki farklar neler?

Hades: EUW ile kıyaslarsak, Koreli oyuncular daha zeki, kartopu etkisi yakalamayı ve oyunu kapatmayı biliyorlar. Yüksek liglerde insanlar chat’te birbirine sataşmıyor (flame yapmıyor) ve herkes maçı kazanmak için çok çabaladığından oyunlar rekabet dolu geçiyor.

Kore’deki antrenmanların yararlı olduğunu hissettin mi? Kore sana neler kattı?

Hades: Profesyonel oyuncular sürekli Kore sunucusunun çok yüksek kalitede oyunlara sahne olduğunu söylediği için hep Kore SoloQ’sunu denemek istemiştim. Oraya vardığım zaman gerçekten motivasyonum çok yüksek seviyedeydi. Orada oynayarak koridor aşaması konusunda çok güçlendiğimi düşünüyorum ve sahip olduğum her fırsatta kendimi geliştirmek için Kore’ye geri dönmeyi dört gözle bekliyorum.

HEDEFİMİZİ YÜKSEK TUTUYORUZ

Kore’den dönüşte 1907 Fenerbahçe’ye transfer oldun, teklif geldiğinde heyecanlandın mı?

Hades: 1907 Fenerbahçe’de oynama düşüncesi beni çok heyecanlandırdı. Bu formayı giymek için binlerce insan her gün hayaller kuruyordur ve ben bu fırsatı yakalayarak FB’li oldum. 1 yıl önce, profesyonel olmadığım zamanlarda yayınlarımda hep bir gün FB’de oynamanın hayalini kurardım ama çoğu insan başaramayacağımı söylüyordu. Bugün büyük bir mutlulukla 1907 Fenerbahçe forması altında oynuyorum ve bu formayı taşırken başarılı olacağıma inanıyorum.

Üst koridora Ruin gibi bir yıldız adayı ve ormana Kirei gibi liderliği kanıtlanmış bir oyuncu aldınız, bu sene takım uyumunuzu nasıl görüyorsun?

Hades: Ruin ve Kirei ile oynayacak olmak beni çok mutlu ediyor. Çünkü böyle büyük isimlerin nasıl çalıştığını ve nasıl oynadığını her gün görme fırsatına erişiyorum. Bu oyuncularla çalışmak bana çok şey katacak ve umarım onlardan öğrendiğim şeyleri uygulayıp çok çalışarak bir gün onların seviyesine ulaşırım. İkisi de gelişmeye açık, bize oyunu öğretmekten sıkılmıyor ve takımca başarılı olmak için hep yardımcı olmak istiyorlar.

Kendi takımını katmadan bize ufak bir power ranking yapabilir misin?

Hades: Sıralamam SUP, RY, BJK, DP, HWA, GAL, GS, AUR, BUR şeklinde.

Son olarak, 1907 Fenerbahçe taraftarlarına iletmek istediğin bir mesaj var mı?

Hades: 1907 Fenerbahçe taraftarına mesajım: Bu sene takımımız çok hevesli, herkes çok çalışmak istiyor ve tüm oyuncular gelişmeye açık. Gerçekten takım olarak elimizden gelenin bile fazlasını yapmak istiyoruz. Ayrıca rakiplerimiz iyi olsa da hedefimizi yüksek tutuyoruz, başarılı olacağımızı biliyorum. Lütfen bizi desteklemeyi asla bırakmayın.

 

3 Yorum

3 Comments

 1. adkımaspdas

  2 Ocak 2019 at 16:34

  Hwayı galın üstüne koymak ?

 2. Abdullah

  4 Ocak 2019 at 14:20

  Volkan hayatta bu cümleleri kuramaz o işi geçin 😀

 3. Berat

  9 Ocak 2019 at 22:48

  Bence sıralaması çok yanlış. Hwa şuan açık ara en kotu kadroya sahip.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top