Hauntzer: TSM doğru değişiklikler yapmadı

Please log in or register to like posts.
Haberler

LCS, bu transfer dönemini oldukça hareketli geçirmişti. Team Liquid, Nicolaj “Jensen” Jensen ve Jo “CoreJJ” Yong-in’i; 100 Thieves Bae “Bang” Jun-sik’i ve OpTic Gaming Lee “Crown” Min-ho’yu takımlarına katmışlardı. Ancak bu transfer döneminin en şaşırtıcı hareketi TSM’den gelmişti ve Kevin “Hauntzer” Yarnell takımdan gönderilmişti.
Hauntzer, TSM’in üç şampiyonluğunda da takımın üst koridorunu korumuş ve takım adına çok kötü geçen 2018 sezonunda bile ligin önde gelen üst koridor oyuncularından biri olmuştu. Fakat 2019 için TSM üst koridoruna, en son ülkemizde Royal Bandits’te oynayan Sergen “Broken Blade” Çelik getirildi. Dot Esports, Hauntzer ile TSM’den ayrılığı ve geleceğiyle ilgili düşüncelerini paylaştığı bir röportaj yaptı.
Hauntzer
– Yerime yapılacak transferle ilgili bana hiç bilgi verilmedi. Üst koridoru paylaşma teklifi bile yapılmadı.
– Bu kadar kötü geçen bir sezonun ardından TSM’in değişiklikler yapacağını biliyordum. Bence doğru değişiklikler yapmadılar ama bu benim kararım değil. TSM’in takımı yönetme tarzı çok farklı. Ancak artık çok daha iyi bir durumdayım.
– Seçeneklerimi değerlendirdim ve Golden Guardians yetkilileri ile görüştükten sonra, katılmak istediğim takımın onlar olduğunu fark ettim.
– GGS geçtiğimiz yılı kötü geçirmiş olmasına rağmen çok iyi bir yönetime ve altyapıya sahip. Bu yıl yapılan değişikliklerle beraber, takımın başarılı olacağından eminim.
– Nişancımız Matthew “Deftly” Chen ve ormancımız Juan “Contractz” Garcia çok iyi insanlar ve onlarla anlaşmak çok kolay.
– Golden Guardians’ın altyapısı ve destek sistemleri, TSM’in sahip olduğundan 10 kat daha iyi. Buradaki genel yaşam tarzı, oyunun mücadele kısmına odaklanmayı kolaylaştırıyor.
– TSM’deyken, takım arkadaşının Fortnite, WoW ya da benzeri bir şey oynadığını görürsen bu garip bir havaya sebep oluyordu, oyuncunun neden antrenman yapmadığı sorgulanıyordu.
– TSM’de kız arkadaşınızı arayamıyor, sakinleşip TV izleyemiyor ya da stresten uzaklaşmak için benzeri bir şey yapamıyordunuz, hemen “Bu adam kaytarıyor” yaftası yapıştırılıyordu.
– Golden Guardians’ta bu durum farklı, ister takım arkadaşlarımla takılıyorum istersem de kendi başıma takılıyorum. Ortam böyle olduğu için çok daha az stres var ve bu daha verimli bir atmosfer olmasını sağlıyor.
– Yaptığımız antrenman maçlarının %70-80’ini kazandık. Koç Nick “Inero” Smith resmen beyaz bir sayfa oldu. Seçim ekranında ne yapmak istediği ve oyunun nasıl oynanacağı hakkında bir planı var. Maçlardan sonra bizi çok iyi bilgilendiriyor.
– TSM’de sanki oyuncular oyunu öğrenmeye çalışıyor ve birbirlerinden sorumlu olmaları gerekirmiş gibi bir hava vardı. Koçların herhangi bir söz hakkı yoktu.
– Bütün bunlara rağmen TSM’deki oyuncuların çoğuyla iyi ayrıldım. Bjergsen ve Grig’e en iyi dileklerimi iletiyorum, onları seviyorum ama bu 2019 sezonunda onları mahvetmeyeceğim anlamına gelmiyor.
 

İfade İle Yorumla

1
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

  1. Zaten Brokenblade Hauntzer den iyi olduğu için transfer edilmedi.Bu transferdeki amaç TSM in Türkiye den takipçi ve fan kazanma isteği.Yoksa onlar da Broken in bir kumar olduğunun farkında amaç Türkiye den sempati toplamak.Ama sade sempati toplamak için de kötü adam almaz,Broken iyi oyuncu ama oraların adamı değil.LEC Schalke gibi oraların orta seviye takımlarının üst koridoru.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir