Husky Rider: EU West'e geçtiğimde 1 ayda Challenger oldum

Please log in or register to like posts.
Haberler

Ruvelius’un ceza almasının ardından doğan fırsatla bir anda kendisini VFŞL’de bulan ve ilk hafta Galakticos formasıyla sergilediği başarılı oyunla izleyenleri etkileyen Şaban “Husky Rider” Köseoğlu ile kısa bir röportaj yaptık.
Husky Rider’ı çoğu kişi tanımıyor, normalde röportajlarımızda bunu sormuyoruz ama kendini biraz tanıtır mısın?
Husky Rider: 20 yaşındayım, şu anda üniversite 3. sınıf öğrencisiyim, genelde oyun oynamayı arkadaşlarımla eğlence olarak tercih ettiğim için LoL’ü profesyonel anlamda oynamayı pek düşünmemiştim, ancak geçtiğimiz 1 ay içerisinde hızlı gelişen olaylar bir anda bana profesyonelliğin kapısını açtı diyebiliriz 😀
Pro arenayı takip eden topluluğun çoğu daha önce seni duymamıştı, nasıl oldu da bir anda seni bir VFŞL takımında gördük?
Husky Rider: LoL oynarken yeteneklerimin farkındaydım fakat bunun üzerine düşmek yerine eğlenerek vakit geçirmeyi tercih ettim. Profesyonelliğe adım atmamı sağlayan en büyük etken ise arkadaşlarımın üniversite ligi için beni takımlarına davet etmeleri oldu. Turnuvada başarı elde edelim diye kendimi EU West sunucusunda ciddi bir şekilde oyun oynamaya, her oyundan ders çıkarmaya, rolümün üstün oyuncularını takip etmeye, kısacası “try hard” bir şekilde oynamaya odakladım.

Husky Rider
Husky Rider

Turnuvaya odaklandıktan sonra yaklaşık 1 ay süren bir SoloQ çalışmam oldu ve bu 1 ay sonunda EU West’te Challenger’a yükseldim. Daha EU West’te SoloQ atmaya başlamadan önce bile bu kadar yükselebileceğimi biliyordum, sadece daha önce hiç üzerine düşüp try hard oynamamıştım. “Oynarsam başarırım” kafasındaydım ve arkadaşlarımın üniversite ligi teklifi kendimi kanıtlamam için bir fırsat oldu.

HUSKY RIDER VFŞL’DEN TEKLİFLERE AÇIK

Ruvelius’un ban kararıyla ilgili ne düşünüyorsun? Bu fırsatı bulduğun için mutlu oldun mu?
Husky Rider: Ruvelius’un ceza alması beni üzdüğü kadar mutlu da eden bir olay oldu. Takımın uyum sağladığı oyuncunun bir anda gitmesi ve benim bu açığı kapatmak için seçilmiş olmam cidden zor bir sorumluluktu, bunu başarabilmemin ana sebebi de Ruvelius başta olmak üzere tüm takım arkadaşlarımın bana güveninin tam olmasıydı.
Günümüzde çoğu oyuncu VFŞL kariyerine sahnede oynamadan başladı, sen ilk profesyonel maçını sahnede oynamış birisin, sahneye çıktığında neler hissettin?
Husky Rider: Türkiyede esporun bu seviyeye geldiği bir zamanda benim bu şansı yakalamam cidden mutluluk verici. Seyirciye karşı oynadığım bir platformda başladım ve hissettiğim tek şey havanın soğukluğuydu, onun dışında yapmam gereken neyse onu yapmak için odaklandım.
Galakticos ile kontratın bitti ve artık boştasın, oynamaya devam edecek misin? Ana hedefin esporcu olmak mı?
Husky Rider: Bir anda bu kadar yükselmişken bu işi bırakacağımı sanmıyorum. VFŞL’den tekliflere açığım. Burada kendime bir kariyer kurabilirsem, takımımın kendi için belirlediği hedefe daha kolay ulaşması için elimden gelen her şeyi yapacağım.
Son olarak, bir takım neden Husky Rider’ı almalı? Bir anda sahneye giren bir oyuncu olarak takımlara bir mesajın var mı?
Husky Rider: Bu kadar kısa sürede daha her şeyin ilk tecrübesini edindiğim bu platformda bu performansı sergilemeyi başardım, benimle ilgilenecek takımların bana zaman verdiklerinde neler yapabileceğimi düşünmesini isterim.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir