IG TheShy, kt Rolster karşılaşması hakkında konuştu

Please log in or register to like posts.
Haberler

2018 Dünya Şampiyonası çeyrek finallerinin ilk karşılaşması, muhteşem bir mücadeleye sahne oldu. Seriyi 3-0 kapatmayı sadece iki otomatik saldırıyla kaçıran Invictus Gaming, kt Rolster karşısında seriyi ancak beşinci maçta koparabildi. Bu serinin dört karşılaşmasında oynayan Kang “TheShy” Seung-lok, düşüncelerini InvenGlobal’a aktardı.
TheShy
Çeyrek final zaferinizi tebrik ederiz. Nasıl hissediyorsun?
Turnuvanın favorilerinden biriydi kt Rolster. Kazandığımız için çok mutluyum.
Söylediğin gibi, kt Rolster turnuvanın favorilerindendi. Maça çıkarken gergin değil miydin?
Onlara karşı yaptığımız antrenman maçlarında çok zorlanmıyorduk, o yüzden baskı hissetmedim. Ayrıca sahnede oynarken gergin olmayan bir oyuncuyum. Rahat bir kafa yapısıyla çıktım.
Üçüncü karşılaşmadaki harika performansına rağmen, dördüncü karşılaşmada sahneye senin yerine Duke çıktı. Neden?
Takımımız, yenildiğimiz zaman bir şeyleri değiştirmeyi seviyor. Değişikliğin sebebi düşünce yapımızı sıfırlamaktı.
Seriyi 3-0 kapatmayı sadece iki otomatik saldırıyla kaçırdınız. O maçtaki problem sence neydi?
Karşılaşma boyunca iletişim sorunları yaşadık. Ayrıca işin oyun tarafında, alt koridorun koridoru kaybetmesi kaybetmemizde çok etkili oldu. Belki Irelia’yı düşürüp koridoru daha hızlı itebilseydim, maçı bitirebilirdik. Orada biraz pişmanlığım var.
Smeb uzun bir süredir dünyanın en iyi üst koridoru olarak görülüyor. Ona karşı oynamak nasıldı?
Koridoru oynama yeteneğime çok güveniyorum, o yüzden koridor aşamasında hiç baskı hissetmedim. Smeb, haritadaki varlığıyla ve ışınlanlarıyla takımına fırsatlar yaratmaya odaklanan bir oyuncu. Bugün oynadığımız karşılaşmaya bunu dikkate alarak hazırlanmıştım.
Diğer üst koridor oyuncuları tarafından çok beğeniliyorsun. Bunu neye bağlıyorsun?
Antrenmanlarda çok agresif oynuyorum. Bence bunun yüzünden diğer oyuncular benimle oynarken baskı hissediyorlar. Cesur bir hamle yapıp düşsem bile, diğer oyuncuların oyun tarzlarını ve diğer etkenleri öğreniyorum.
Fiora tercihin hakkında ne söylersin?
Doğruyu söylemem gerekirse, seçim/yasaklama ekranında bir problemle karşılaştık. Koçun seçmek istedikleriyle, oyuncuların seçmek istedikleri farklıydı. Bu sebeple, zorluğu çeken koridor benim koridorum oldu. Takımımdan bana koridoru kesinlikle kazanabileceğim bir şampiyon seçmelerini istedim, onlar da Fiora seçti.
Lissandra tercihi nasıl geldi? Dünya Şampiyonası Ön Elemeleri’nin başlamasıyla beraber, çok tercih edilen bir şampiyon oldu.
Bence, Akali’ye karşı alınabilecek bir tercih olduğundan çok oynanmaya başladı. Kör seçim yapmak için iyi bir şampiyon ve kitle kontrolüyle erken oyunda öne geçmek için ideal. Ayrıca geç oyunda sahip olduğu kolay uygulanabilen kitle kontrolü çok değerli. Etrafında kolay oynanabilen bir şampiyon. Bence çok önemli bir tercih.
Yarı finallerde kimle karşılaşmayı bekliyorsun? Kiminle karşılaşmak istiyorsun?
RNG çok güçlü bir takım. Yarı finallerde onlarla karşılaşmayı bekliyorum. Onlara karşı yaptığımız antrenmanların sonuçları da fena değil. İyi hazırlanırsak, kazanabiliriz.
Bugün IG’nin MVP’si kimdi?
Herkesin iyi oynadığını düşünüyorum ancak eğer birini seçmem gerekiyorsa, alt koridoru seçerim. Rookie her zamanki gibi iyi oynadı. Ben de sürekli takımıma yardımcı oluyorum. Hata yapmadığım zamanlarda.
Bugünkü seride ben MVP’yi ormancımıza ve alt koridorumuza verirdim.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir