Illuminar Gaming'in oyuncularına ödeme yapmadığı iddia edildi

Please log in or register to like posts.
Haberler

PLE şampiyonu Illuminar Gaming’in oyuncularına ödeme yapmadığı öne sürüldü.

Mart ayından başlayarak Temmuz ayına kadar League of Legends oyuncularına ve teknik ekibine ödeme yapmadığı öne sürülen Illuminar Gaming’in toplam borcunun 50.000 Avronun üstünde olduğu söyleniyor.
Mart ve Nisan aylarında ödeme yapılmamasının ardından yöneticiler ile bir araya gelen oyuncular, maaşların en kısa zamanda ödeneceği ve maaşlarına zam yapılacağı sözlerini aldı. Oyunculara başka takımlara gitme izni verilmiş olsa da, yönetimden gelen sözlere güvenen oyuncular takımdan ayrılmadılar. Takımın sadece espor branşının değil, diğer alanlarda çalışanların da maaşları alamadığı söyleniyor.
Çıkan söylentiler üzerine, Illuminar Gaming’in CEO’su Michał Durczok resmi bir açıklama yaptı:
“Çıkan söylentiler üzerine bir açıklama yapmam gerekti. Söylentilerin çoğu doğru. Illuminar Gamin’in oyuncularına ve teknik ekibine üç aylık maaşlarını borçlu olduğu doğru. Oyuncularla birkaç kez bir araya geldiğimiz doğru. Yatırımcılarla görüşmede yaşanan gecikmeler yüzünden oyunculardan ödemelerini geç almalarını istedim. Oyuncular benim sözüme inandı, ben de Illuminar Gaming’in hisselerini alacağını söyleyenlere inandım. Takımı iflasını ilan etmek dahil birçok fikir geldi aklıma. Ancak çevremdeki insanların da etkisiyle, Illuminar Gaming için savaşmaya karar verdim. League of Legends takımıyla alakalı olarak birçok yatırımcıyla görüşme halindeyim.”
Illuminar Gaming’in kadrosunda Team ROCCAT’ten hatırlayabileceğimiz Pawel “Woolite” Pruski’de bulunuyor.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir