Isles: Bugüne yeterince hazır değildik.

Please log in or register to like posts.
Haberler

LGD’ye karşı 3-0 kaybettikleri serinin ardından Worlds 2020’ye veda eden Legacy Esports’un destek oyuncusu Isles’la bir röportaj gerçekleştirdik.

1 – Grup aşamasında çok iyi bir performans sergilediniz, TL dışında tüm rakiplerinizi alt etmeyi başardınız ve ön eleme finallerine kaldınız. Bugün ise LGD’ye karşı oynadığınız seride özellikle ikinci maç çok çekişmeli geçti fakat ne yazık ki günün sonunda turnuvaya veda ettiniz. Bize bu seriyi biraz anlatabilir misin? Hatalarınız nelerdi?

Isles: Oyuna hazırlık açısından baktığımızda bence bugüne yeterince hazır değildik. Her ne kadar önceden tahmin ettiğimiz seçimlere gitmiş olsalar da nasıl bir oyun tarzı izleyeceklerini doğru tahmin edemedik. Ortaya koydukları takım oyunu ve harita hareketleri alışık olduğumuz türden değildi. Daha önce TL ve LGD seviyesinde takımlarla hiç oynamamıştık ve karşısında en çok zorlandığımız takımlar da bunlar oldu zaten. Bence bunun en büyük sebebi Okyanusya’nın diğer bölgelerden izole bir konumda olması. Bu seviyedeki oyuncularla oynamadığınız zaman ortaya neler koyabileceklerini de bilemiyorsunuz.

Özellikle ilk ve üçüncü maçta her anlamda bizden çok üstün oynadılar, harita hareketleri çok koordineydi ve her yerde kulelerimizi alırlarken cevap bile veremiyorduk. İkinci maçta bunu tam olarak yapamadılar. Bence bunun sebebi seçtikleri şampiyonlardı, geç aşamaya yönelik bir kompozisyon seçmişlerdi. Ancak o senaryoda bile ortaya pek bir şey koyamadık. Maçın erken safhasında varlık gösterebildik. Kompozisyonumuz 15-20. dakika civarında güçleniyordu ve onlar geç aşamayı beklemek durumundaydı. Ancak biz kötü oynadığımız veya onlar iyi oynadığı için maçı geç aşamaya taşımayı başarıp kazandılar.

Bu seriyi kazanmamız imkânsızdı demiyorum kesinlikle, belki biraz daha tecrübeli olsak şansımız daha fazla olabilirdi. Fakat günün sonunda daha iyi olan takım onlardı ve galip geldiler.

2 – Bu senin ilk Worlds tecrübendi. Neler hissediyorsun, turnuva senin için nasıl geçti?

Isles: İlk Worlds tecrübem hiç fena değildi. Açıkçası bu hayatım boyunca Avustralya dışına ikinci kez çıkışımdı. Yeni bir ülkeye seyahat etmek ve farklı dilleri konuşan oyunculara karşı oynamak benim için özel bir tecrübe oldu. Her gün tekli derecelide dünyanın en iyi oyuncularından bazılarıyla oynamak bana gerçekten çok şey kattı. Gerçekten önemli isimlerle maçlar oynadım ve bu isimlere evden ulaşmam asla mümkün olmazdı. Çok şey öğrendiğimi ve çok geliştiğimi düşünüyorum.

Uluslararası takımlarla karşılaşmak da bana iyi takım oyununun ne olduğunu, oyuncuların birbirine uyumunun ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bu takımların bazıları gerçekten kolektif düşünceyle hareket ediyor gibiydi. Bu tarz sistemleri oyuncu havuzu küçük olan bölgelerde oluşturmak zor olabiliyor ama yine de bu beni gelecekte takım arkadaşlarımla benzer bir sistem oluşturmak için cesaretlendiriyor.

3 – Karşısında oynamaktan keyif aldığın bir takım oldu mu?

Isles: Turnuvaya gelirken karşılaşmayı en çok istediğim takım MAD’di. O maç gerçekten istediğimi aldım diyebilirim. Bence MAD’in en iyi oyuncuları alt koridorda, ikisi de genç ve yetenekli oyuncular. Şu an bile müthiş oynuyorlar ve ilk Worlds tecrübemde ön eleme aşamasının en iyi alt koridorına karşı oynamak benim için harika bir histi. Maçı biz kazanmış olsak da bence koridor aşamasını çok iyi oynadılar. Belki kamerada görünmemiştir ama o maç koridorda gerçekten baskı hissettim ve çok eğlenceliydi.

4 -Okyanusya’nın majör ve minör bölgelere göre konumunu nerede görüyorsun?

Isles: Bence Okyanusya bölge olarak biraz zayıf. Fakat takımımız bölgedeki en iyi oyuncuların bazılarını bir araya getirmeyi başardı ve harika bir sene geçirdik. Bölge olarak ne bir Avrupa takımını ne de bir Türk takımını daha önce hiç yenememiştik ve bu sene ikisini de başardık. Bence bu seneki başarılarımız önümüzdeki senelerde grup aşamasına kalma konusunda bir şansımız olabileceğini gösteriyor.

5 – Bu sene için LEC ve LPL’in Worlds’e fazladan birer takım göndermesine karar verildi. Liglerini dördüncü sırada biten bu takımların ön eleme aşamasına nasıl bir etkisi olduğunu düşünüyorsun? Rekabet seviyesinde nasıl bir değişiklik yaşandı?

Isles: Bence ön eleme aşaması geçmişe oranla daha çekişmeli geçti. Tabii MAD beklenen performansı veremedi, belki farklı bir zamanda gelseler daha iyi bir oyun ortaya koyabilirlerdi. Şu anda ne yaşadıklarını bilmiyorum ama azami performansı veremediklerini görebiliyorum. LEC’de gösterdikleri performans çok daha iyiydi. Ön elemede majör bölge takımlarıyla oynamak grup aşamasına kalma konusunda işimizi zorlaştırıyor ama bu takımların turnuvaya dâhil olması genel kaliteyi de artırıyor.

6 – Son olarak, taraftarlarınıza söylemek istediğin bir şey var mı?

Isles: Bu soruya pek hazır değildim aslında (gülüyor). Herkese bizi destekledikleri için teşekkür ediyorum. Bu derece yüksek bir destek ve sevgi beklemiyordum, her şey için müteşekkirim.

İfade İle Yorumla

1
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir