JackeyLove: Günde 12 saat çalışıyoruz

Please log in or register to like posts.
Haberler

Invictus Gaming’in nişancısı Yu “JackeyLove” Wen-Bo, MSI öncesi ELLE Men’e verdiği röportajda sıkı antrenman düzenleri ve 2018 Dünya Şampiyonası’nda KT Rolster karşısında Xayah ile attığı unutulmaz Sıçra’sından bahsetti.
JackeyLove
Dünya Şampiyonası’nda KT Rolster’a karşı serinin beşinci karşılaşmasında attığın Sıçra’nın arkasında yatan düşünce neydi?
Ormancılarının canı düşük olduğu için, onu tek otomatik saldırıda düşürebileceğimi biliyordum. Ayrıca, beni güvende tutacak diğer yeteneklerim vardı. Denemeye karar verdim.
Başarısız olabileceğini hiç düşünmedin mi?
O an çok fazla düşünmedim. Belki de bu benim oyun tarzımla alakalıdır. Bazıları güvenli oynamak ister ama ben risk almayı ve elime geçen şansları değerlendirmeyi tercih ediyorum.
Invictus Gaming’in şu anki halini nasıl değerlendiriyorsun?
Karşımıza çıkabilecek tüm takımları yenebilir ve şampiyon olabiliriz. Ancak kötü durumdayken de herhangi bir takıma kaybedebiliriz. Genel olarak baktığımda, önümüze gelen fırsatları değerlendirmekte çok iyiyiz, büyük ihtimalle bizim takım savaşlarında iyi olmamızın sebebi bu.
Sayıca az olduğunuz durumlarda bile IG’nin takım savaşı yapmaktaki güveni nereden geliyor?
Bunu yapıyoruz çünkü birbirimizin bireysel yeteneklerine güveniyoruz. Takım savaşlarına girmemiz gerektiğini hissediyoruz, refleks gibi bir durum. Takım savaşları sırasında hiç konuşmuyoruz ve kendi anlayışımızı rehber alarak oyunumuzu oynuyoruz. Nasıl açıklayacağımı bilmiyorum ama bu gerçekten bizim oyun anlayışımızla alakalı. Belki de uzun zamandır birlikte oynamamızın da bir etkisi vardır. Bu hem oyuncuların hem de takımın, takım savaşları konusundaki anlayışına bağlı.
Takımın günlük rutini nasıl?
Genellikle öğlene doğru uyanıyoruz ve 13.00’ten önce bilgisayarlarımızın başına geçiyoruz. Sonrasında 14:00’ten 17-18.00’e kadar antrenman yapıyoruz. Ardından akşam yemeği yiyoruz. Yemeğin ardından 21-22.00’ye kadar antrenmanlar devam ediyor. 22.00’den sonra, 02.00-03.00’e kadar tekli dereceli maçları oynuyoruz. Kısaca, günde 12 saat çalışıyoruz.
Bazı takımlarda, bir oyuncunun maaşının Güney Kore sunucusundaki konumuyla direkt olarak bağlantılı olduğu söyleniyor. IG’de bu kural geçerli mi?
IG’de böyle bir kural yok. Bunun faydalı olduğunu da düşünmüyorum. Bu oyuncunun kendisine bağlı.
Tatillerde ne yapıyorsun?
Çok fazla tatil zamanımız olmuyor. İki turnuva arasında bir gün boşluğumuz oluyor ama bir günde yapılabilecek fazla bir şey yok, o yüzden zamanımın çoğunu uyuyarak geçirdim.
Şu an üç aylık bir tatilin olsa ne yapardın?
Eve giderdim. Belki bir yerlere giderim. Çin’de bir turnuvanın tamamlanmasının ardından sadece akşam yemeğine gidecek vaktimiz oluyor. Sonraki gün uçağa binip antrenman tesislerine gitmemiz gerekiyor. Dünya Şampiyonası’ndayken, turnuva bittikten hemen sonra gelmiştik. Yani bir yerlere gitmek istiyorum ama nereye gitmek istediğimi bilmiyorum.
Kaynak: https://www.vpesports.com/leagueoflegends/news/jackeylove-invictus-gaming-practice-schedule

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir