kkOma: Birinci olacağız

Please log in or register to like posts.
Haberler

2019 LCK Bahar Mevsimi’nin ilk karşılaşmasında Jin Air Green Wings ile kozlarını paylaşan SK Telecom T1, Teddy ve Clid’in ağırlığını hissettirdiği seriyi 2-0 kazanmayı başladı. KeSPA Kupası’nda takımın uyum sürecini atlatmamış olduğu görülse de mevsimin ilk karşılaşmasında Vadi’ye çok daha iyi bir SKT çıktı. Kim “kkOma” Jeong-gyun, seriyi InvenGlobal’a değerlendirdi.
kkOma
2019 LCK Bahar Mevsiminin ilk karşılaşmasını kazandınız. Ne hissediyorsunuz?
Kadroda yaptığımız kapsamlı değişikliklerin ardından, LCK’in yeni sezonuna galibiyetle başladık. 2-0 kazanmış olmak çok güzel bir his.
Bugünkü performansınıza baktığımızda, SKT’nin KeSPA Kupası’ndaki performansına kıyasla çok ilerleme kat ettiğini gördük.
Bu sadece başlangıç, hala takım sinerjisini oluşturmakla uğraşıyoruz. Antrenmanlar ve koçların verdiği geri dönüşler üzerinden, takım oyununu sağlamlaştırmaya odaklandık. Bireysel olarak oyuncularımızın hepsi harika ancak takım olarak herkesin aynı oyun planına uyduğu fazla maç oynayamadık. Oyuncular, oyun tarzlarının uyum sağlaması için çalışmaya devam ediyorlar.
Clid bugün LCK’deki ilk karşılaşmasına çıktı. Lee Sin ile birkaç harika oyun yaptı. Oyuncunuz hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bugün Clid, LCK’deki ilk karşılaşmasına çıktı, eminim çok gergin hissetmiştir. Buna rağmen çok iyi oynadı. Tabii ki tek iyi oynayan o değildi. Sahnedeki beş oyuncumuzun beşi de çok iyi oynadı.
Teddy’nin performansı da çok iyiydi.
Hem koridor aşaması, hem de takım savaşları sırasında kendini iyi ayarlamasıyla, Teddy her anlamda çok iyiydi.
Tüm oyuncularınızın iyi oynadığını söylemiş olmanıza rağmen, MVP ödülünü hangi oyuncunuza verirdiniz?
Dürüst olmam gerekirse, ben Khan’a verirdim. Serinin ikinci karşılaşmasında sürekli baskın yedi. Ancak rakibin baskınlarının önemli bir kısmını püskürtmeyi başardı ve takım savaşlarında da hatırı sayılır derecede hasar verdi. Bu yüzden bence bugünün MVP’si oydu.
Taraftarların büyük bir kısmı bu sezon SKT’nin geri dönüş yapmasını bekliyor. Bu sizi baskı altına alıyor mu?
LCK Medya Günü’nde de bunu söylemiştim ancak burada tekrar söylemek istiyorum: Takımımızdaki oyuncular şu an o kadar güçlü ki, bu konunun onlar üstünde baskı oluşturabileceğine inanmıyorum.
Koçluk kariyerime başladığım 2013 yılından bu yana, ben her maçta baskı hissettim. Fakat ben de normalde hissettiğim baskıdan farklısını hissetmiyorum.
Eğer oyuncular iyi bir uyum yakalarsa, mevsim sonunda SKT’nin nerede olacağını düşünüyorsunuz?
Birinci. Birinci olacağız.
Bu söyleşiyi okuyan taraftarlara söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Bize sürekli destek olduğunuz için teşekkür ederim. Bu yıl taraftarlara istedikleri performansı göstermek istiyorum. Tatmin olacakları performansı göstermek istiyorum. Koç ekibimizin parçası olan Fly ve Zeka da takım için ellerinden geleni yapıyorlar. Lütfen onlara da destek olun.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir