kkOma: Rahatlama lüksüm yok

Please log in or register to like posts.
Haberler

LCK Yaz Mevsimi 7. hafta ikinci karşılaşmasında SK Telecom T1, rakibi Griffin’i 2-1 ile geçmeyi başardı. SKT’den Park “Teddy” Jin-seong ve Kim “Clid” Tae-min’nin MVP’lik getiren performansları sayesinde kazanılan serinin ardından koç Kim “kkOma” Jeong-gyun ve orta koridor oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyuk bir basın toplantısı düzenledi.
kkOma faker
Griffin’e karşı aldığınız galibiyet ve yedi maçlık galibiyet seriniz için sizi tebrik ederiz. Şu an nasıl hissediyorsunuz?
kkOma: Bunu mevsim sonuna kadar devam ettireceğimi düşünüyorum. Yedi maçlık galibiyet serisinde olmamıza rağmen eğer bir maç kaybedersek bulunduğumuz yeri kaybederiz. Evet, sonuçta galibiyet galibiyettir. Ancak performansımızın çok daha iyi olabilecek kısımları vardı. Sonraki maça kadar elimizde iyi bir süre var. Önümüzdeki maça bu eksiklikleri gidererek hazırlanmalıyız.
Faker, yedi maçlık galibiyet serisi hakkına ne hissediyorsun?
Faker: Yaz mevsiminin ilk yarısında kötü sonuçlar aldık. Bu yüzden, mevsimin ikinci yarısında hedefimiz tüm maçları kazanmak oldu. Mutlu hissetmek için daha erken. Mevsimin ikinci yarısında tüm maçları kazanma hedefimiz devam ediyor.
SKT, Griffin karşısında aldığı galibiyetle LCK’de beşinci sıraya yükseldi. Çok mutlu olmalısınız. Üstelik bunu LCK’in her zamankinden daha mücadeleci olduğu bir durumda ve kimsenin rakipleriyle arasındaki farkı açamadığı bir sırada başardınız. Bu başarınızla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Faker: Hedefimiz birinci sıraya kadar yükselmek. Bu her zaman böyleydi, mevsimin ikinci yarısı başlamadan önce de böyleydi. Bu yüzden beşinci olmak beni mutlu etmiyor. Tabii ki yedincilikten iyi. Ancak daha çok yol almamız gerekiyor.
Serinin ilk iki karşılaşmasında seçim/yasaklama ekranı çok benzer geçti. Ancak üçüncü karşılaşmada SKT seçimlerinde değişikliklere gitti. Bunun sebebi neydi kkOma?
kkOma: İkinci karşılaşmada üst koridorda Gangplank ile Kennen’ın karşılaştığı ilginç bir eşleşme oldu. Eğer koridor önceliğini almaya yönelik seçim yapsaydık, üst koridordaki eşleşme çok daha yakın geçebilirdi. Kennen ile Gangplank’in karşılaştığı koridorda Gangplank’in geç aşamaya güçlü çıkabilmesinin şansı yok. İlk ve ikinci karşılaşma arasındaki en büyük fark buydu.
Bu konuda takımla konuştuk ve üçüncü karşılaşmada seçimlerimizde değişiklikler yaptık. Rakibimizin kompozisyonunu çalıştırmanın, bizim kompozisyonumuza göre çok daha kolay olduğuna inanıyorum. Ancak oyuncularımız bugün oyuna daha iyi odaklandı ve Griffin’in oyuncularından çok daha iyi oynadılar. Onlara teşekkür ediyorum.
faker
Faker, serinin ilk iki karşılaşmasında Corki-Sylas eşleşmesini oynadın. Her iki şampiyon da bu metanın en popüler tercihleri konumundalar. Sylas’a karşı koridor aşaması nasıl?
Faker: Dürüst olmak gerekirse Sylas’ı koridor aşamasında bir adım önde görüyorum. Ancak sahne özellikle ilk maç sırasında çok soğuktu. Bunun beni etkilediğini düşünüyorum. Fakat ikinci karşılaşma ve sonrasında işim daha kolaydı.
Sahne çok mu soğuktu?
Faker: Evet
kkOma: Açıkçası tüm oyuncular ellerinin çok soğuk olduğundan bahsediyordu. Bunun biraz etkisi vardır.
Faker: Yağmurun da etkisi olmuş olabilir, bugün biraz soğuktu.
Bugün önünüzdeki en büyük engellerden biri olan Griffin’i yendiniz. Bu karşılaşmayı atlattığınıza göre, yakın gelecekte karşılaşmaktan çekindiğiniz herhangi bir takım var mı?
kkOma: Önümüzdeki maçlardan hiçbirine rahat şekilde çıkacağımızı düşünmüyorum. Kalan rakiplerimizin hepsi çok güçlü, anlık bir rahatlama yüzünden kaybedebiliriz. Yaz mevsiminin başında kim bizim beş maç üst üste kaybedeceğimizi düşünürdü?
Takımımızın düştüğü kötü noktayı hatırlamamız gerekiyor. Eksik yanlarımızın nerede olduğunu düşünmemiz ve iyi bir seri yakalamışken daha fazla denemeler yapmamız gerekiyor. Rahatlama lüksüm yok. Eğer rahatlama fikrinin aklınıza girmesine izin verirseniz,  o kuyuya tekrar düşersiniz. Şu an yaz mevsimini oynuyoruz ancak gözümüzü çok daha ileriyle, mevsim finallerine çevirmemiz gerekiyor. Şimdi bizim ufku hedef alarak koşmaya devam etmemiz gerekiyor.
Diğer bölgelerde Neeko ve Karma gibi tercihlere cevap olarak takımlar üst ve orta koridorda Tristana seçiyorlar. Faker, biz Tristana’yı LCK’de görecek miyiz?
Faker: Yayınlarımda Tristana’yı çok oynuyorum, sanırım benim oyunlarımdan esinlendiler. Bu arada YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın. Soruya gelecek olursam, biz seçimlerimizde çok açık görüşlüyüz. Eğer şartlar gerektirirse Tristana’yı seçerim.
Cevaplarınız için teşekkürler. Gelecek için düşünceleriniz neler?
Faker: Kolay olacağına inandığımız tek bir maç bile yok. Gen.G karşısında aldığımız galibiyetten sonra, bunun bir başlangıç olduğunu söylemiştim. Ancak şimdi, bu sefer gerçekten bir başlangıç. Bundan sonra galibiyetleri toplamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.
kkOma: Bu, oyuncularıma baktığım zaman beni çok tatmin eden bir şey: Her maçta, tüm koridorların taşıma potansiyeline sahip olduğu bir takım olarak daha da büyüyoruz. Bu büyüme için takımıma ve koç ekibine teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca, eğer tüm koridorlarımızın taşıma potansiyeli olursa, diğer takımlar bize karşı oynarken baskı hissedebilir. Biz oyuncuların bireysel anlamda ve bir takım olarak büyümeye devam etmesini arzuluyor ve bu büyümeyi taraftarlarımıza göstermek istiyoruz.
Kaynak: https://korizon.net/faker-kkoma-press-conference-mid-top-tristana-my-stream/

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir