Suudi Arabistan LoL takımı Asya Oyunları'nda mücadele edecek

Please log in or register to like posts.
Haberler

Suudi Arabistan… Gerek yönetim biçimi gerek toplum yapısı itibariyle dışarıya en kapalı ülkelerden biri. Bu kapalı toplum yapısında dahi yeni dünyanın yeni sporları filizlenmek için bir fırsat bulabiliyor.
Asya Oyunları Batı Asya Elemeleri, bölgenin en problemli üç ülkesini Sihirdar Vadi’sinde buluşturdu. İran, Suriye ve Suudi Arabistan 11 Haziran’da yapılan elemelerde karşı karşıya geldi. Polonyalı oyuncu KonDziSan’ın koçluğunu yaptığı Suudi Arabistan takımı, turnuvada üç galibiyet almayı başardı. Eşitlik bozma mücadelesinde İran’ı mağlup eden Suudi gençler, Asya Oyunları’nın yolunu tuttu.


Suudi Arabistan takımında adını bildiğimiz bir oyuncu yok. Tüm oyuncular Suudi Arabistan Elektronik ve Entelektüel Sporlar Federasyonu tarafından seçildi. KonDziSan liderliğindeki ekip Ağustos ayında yapılacak Asya Oyunları’nda mücadele edecek sekiz ülkeden biri olacak.
Suudi Arabistan 2030 yılına kadar dünya refah sıralamasında üst sıralara çıkıp dünyanın geri kalanını sosyoekonomik bakımdan yakalamak istiyor. Espor yatırımları da bu 2030 hedeflerine ulaşmakta küçük ama önemli bir rol üstleniyor.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir