Koreli oyuncular 2018 Asya Oyunları 'nda Çin'den korkmuyor!

Please log in or register to like posts.
Haberler

21 Ağustos tarihinde düzenlenen basın toplantısında Güney Kore’yi Cakarta’da gerçekleşecek olan 2018 Asya Oyunları ’nda temsil edecek oyuncular beklentilerini ve hedeflerini açıkladı.
Oyunlarda Güney Kore’yi temsil edecek oyuncular şu şekilde;  Starcraft için Cho “Maru” Seong Ju ve League of Legends için Lee “Faker” Sang-hyeok, Go “Score” Dong-bin, Han “Peanut” Wang-ho, Kim “Kiin” Gi-in, Park “Ruler” Jae-hyuk ve Jo “CoreJJ” Yong-in. Oyuncuların koçları Choi “Edgar” Woo-beom ile Lee “Zefa” Jae-Min olarak seçildi.
2018 Asya oyunları
Daha önce The Korea Creative Content Agency (KOCCA) tarafından Güney Kore’nin 2018 Asya Oyunları’nda giyeceği resmi formalar yayınlanmıştı. Bugün ise oyuncular ilk kez bu formalarla halkın karşısına çıktı.
Basın toplantısından sonra altı profesyonel League of Legends oyuncusu koçlarıyla birlikte 24 Ağustos’taki uçuşlarına kadar grup antrenmanları yapmaya başlayacak. Starcraft oyuncusu Cho ‘’Maru’’ SeongJu ise Cakarta’ya 28 Ağustos tarihinde uçacak.

Faker, Boxer’dan sonra en çok tanınan espor ünlüsü olmayı başardın. Bu konuda ne düşünüyorsun?

Faker: Son zamanlarda TV yayınlarına çıkmaya başlamamla birlikte bir şekilde halk tarafından tanınır oldum. Eğer Güney Kore takımı Asya Oyunları’nda güzel sonuçlar elde ederse kamuoyunun espora bakış açısı pozitif anlamda değişecektir. Bu yüzden Asya Oyunları’nda üstün başarı göstermeliyiz.
2018 Asya oyunları

Score, kariyerinde uzun yıllardır en yüksek noktada olmana rağmen büyük turnuvaların hiçbirinde birincilik elde edemedin. Eğer Asya Oyunları’nda altın madalya kazanırsan bu profesyonel kariyerini daha da güçlendirecektir.

Score: LCK’de birincilik elde edemedim bu yüzden Asya Oyunları’nda bir altın madalya kazanmak benim için oldukça anlamlı bir tecrübe olacaktır. Yeni takım arkadaşlarımla çok çalışıp altın madalya kazanmak istiyorum.

Takımınızda ormancı rolünde oynayan iki oyuncu bulunuyor, bunu nasıl kullanmayı planlıyorsunuz?

Edgar: İki ormancımızın oynayış tarzlarının birbirinden çok farklı olduğuna inanıyorum. Rakiplerimizin oynayış tarzına göre ormancılarımızı oyuna sokacağız.

Çin, LCK’in geleneksel rakibi, Çin takımı hakkındaki düşünceleriniz neler?

Kiin: Çin’in üst koridor oyuncusu LetMe oyunda birçok konuda yetenekli ancak agresif oynama konusunda ondan daha ön planda olduğumu düşünüyorum.
Score: Kore takımının Çin’e göre antrenman yapmak için zamanı kısıtlıydı. Yine de takımımızda iyi oyuncular bulunuyor. Çin’in ormancısı Mlxg agresif bir oyun stiline sahip ancak agresif oyun tarzını bastırmakta oldukça iyi bir ormancıyım bu yüzden bu karşılaşma için fazla endişeli değilim.
Faker: LCK’de hepimiz farklı takımlarda oynuyoruz. Ancak Asya Oyunları ön elemelerinde birlikte oynadığımızda iyi bir sinerjiye sahip olduğumuzu farkettim. Bu yüzden Asya Oyunları’nda başarı gösterebileceğimiz konusunda ümitliyim. Çin’in orta koridor oyuncusu Xiye’ye gelirsek, daha önce ona karşı oynadım. Asya Oyunları’nda da karşısında başarılı olmak için gerekli analizlerimi yapacağım.
Ruler: Uzi her anlamda mükemmel bir oyuncu. Sadece odağımı kaybetmemem gerekiyor, bunu başarırsam biz daha avantajlı olacağız.
CoreJJ: Çin takımından Ming ve Tayvan’dan SwordArt senelerdir oyunlarında en iyisi olan insanlar. Buna rağmen onlara karşı oynarken avantajsız konumda olduğumu hissetmedim. Onlara karşı özgüvenli bir şekilde oynayacağım.
2018 Asya oyunları

Faker, Worlds 2015 sahnesinde yaptığın gibi Asya Oyunları açılış seremonisi için de bir şov hazırladın mı?

Faker: Bunun üzerinden üç yıl geçti ve oyun dışında başka bir şey düşünmemem lazım. Öyle bir şeyi tekrar yapabileceğimi sanmıyorum.

Antrenman kampı nasıl geçiyor? Cakarta’da yemeklere ve saat dilimine uyum sağlamak konusunda ne düşünüyorsunuz?

Edgar: Yarından itibaren kampa başlıyoruz. LCK takımlarıyla yapacağımız scrim’ler bulunuyor. Yemekler konusunda ise oraya gittiğimizde ekip bize yardımcı olacaktır. Bu yüzden orada fazla sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum.

Takımdaki çoğu oyuncu Faker ile arkadaşlık kurmanın zor olduğundan bahsetti.

Score: Oyuncuların hiçbiri sosyal değil bu yüzden henüz kimse onunla arkadaşlık kurmadı. Ama herkesin onunla arkadaş olması için çok çabalayacağım.
Faker: Dışa dönük bir kişiliğim yok, bu yüzden takım arkadaşlarımla arkadaşlık kurmakta zorlandım. Bunun için efor sarf ediyordum, şu andan itibaren daha fazla efor sarf edeceğim.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir