Latin Amerika Kuzey'de şampiyon Infinity eSports!

Please log in or register to like posts.
Haberler

Latin Amerika Kuzey (LLN) tarihinde bu mevsim bir ilke tanıklık ettik. Bugüne kadar yapılan 7 finalin hepsinde kupa hep aynı organizasyona girmişti. Lyon Gaming (ve isim değiştirdikten sonraki haliyle Rainbow7) tüm mevsimlerden şampiyon olarak ayrılmıştı. Ne var ki ekip bu mevsim yarı finalde havlu attı. Dash9 Gaming’e 3-1 mağlup olan Rainbow7, tarihinde ilk defa finalin dışında kaldı.
Rainbow7’ı saf dışı bırakan Dash9, finalde Infinity eSports ile karşı karşıya geldi. Beş maça uzayan serinin ardından 3-2 galip gelen taraf Kosta Rika takımı Infinity oldu.


Bu sonuçla beraber LLN’in efsane oyuncuları Jirall, Oddie, Seiya ve WhiteLotus uzun bir aradan sonra ilk defa uluslararası bir turnuvanın dışında kaldı. LLN’i Worlds 2018’de temsil edecek Infinity eSports’un ise tecrübesiz kadrosu dikkat çekiyor. Kadroda, 2016’da Lyon Gaming ile IWCI ve IWCQ’ya katılan destek oyuncusu Arce dışında uluslararası tecrübesi bulunan bir isim bulunmuyor. Bu gerçek, onları Play-In aşamasının en zayıf halkalarından biri haline getirecek.
LLN Son Defa Düzenlendi
2019 yılında Latin Amerika’nın iki ligi birleşiyor. Kuzey(LLN) ve Güney(LAS) ligleri gelecek sezondan itibaren tek bir organizasyon halini alacak. Böylelikle Infinity eSports, LLN’in son şampiyonu olarak adını tarihe yazdırdı.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir