LCK 2018 Yaz Mevsimi şampiyonu: KT Rolster

Please log in or register to like posts.
Haberler

LCK 2018 Yaz Mevsimi finalinde KT Rolster, rakibi Griffin’i nefes kesen bir serinin ardından 3-2 yenmeyi başardı ve şampiyon oldu.

KT Rolster
Şampiyon KT Rolster Kadrosu

Tüm maçlarının çekişmeli geçtiği seride KT Rolster, iki kez geri düşmesine rağmen kazanmayı başardı. Serinin MVP’si seri boyunca kusursuza yakın oynayan Score oldu. KT Rolster’ın şampiyon olmasıyla beraber, şampiyonluk puanları sayesinde Afreeca Freecs Güney Kore’nin Worlds 2018’e göndereceği ikinci takım olmayı garantiledi. Sadece Twitch üzerinde 110.000 kişinin üstünde izlenen karşılaşma, yayıncı OGN’in son karşılaşması oldu ve yayıncı kuruluş duygusal bir videoyla izleyicilere veda etti.

Galibiyetin ardından, KT Rolster oyuncuları ufak bir röportaj yaptı.

LCK’i kazanmak nasıl bir duygu, Smeb?
Smeb: İlk maçta kötü oynadım ancak LCK’i kazanmak çok güzel bir duygu. Diğerleri ağlıyor ancak benim gözlerim kuru. Çünkü daha büyük bir sahne var önümüzde artık: Worlds. Ben çok iyi oynamadım, o yüzden bunu düzelteceğim ve Güney Kore’ye Worlds’de tekrar başarı getireceğim. KT’nin kazanmasıyla Afreeca Freecs de Worlds’e gidecek. Bugün Kuro’nun sahneyi ziyaret ettiğini gördüm. Tebrikler Kuro, bana bir şeyler ısmarlarsın artık.
Score, 78 ay sonra LCK şampiyonluğuna ulaştın. İnsanların senin adını haykırdığını duyabiliyorsun, rakip takımın bile. Yedi yıl oldu.
Score: Öncelikle, o kadar uzun bir zaman ki LCK’i kazanmak gerçek dışı geliyor. Hiçbir zaman pes etmedim, önüme baktım ve sonunda alın terimin ödüllendirildiğini hissediyorum. Profesyonel bir oyuncu olmaktan artık daha fazla gurur duyacağım.
Emekliye ayrılmanın çekiciliğine nasıl karşı gelebildin?
Score: Beni destekleyen çok hayranım oldu ve benimle oynayan çok takım arkadaşım oldu. Takım arkadaşlarım benim çok iyi arkadaşlarım, onlarla LCK’i kazanmayı çok istiyordum. Çünkü takıma gelmiş ve ayrılmış olan arkadaşlarıma çok üzülüyordum, onlar için kazanamamıştım.
Çok kez kazanmayı istedim. Takımım iyi bir performans sergilemediğinde takım arkadaşlarımın gittiğini görmek kalbimi parçalıyordu. Her sezon, arkadaşlarımın takımdan gitmemesine izin vermeme kararlılığıyla oynadım. Üçüncü maçtan sonra ufak bir yürüyüş yaptım ve kız arkadaşım beni desteklemek için oradaydı. Sanırım bunun sayesinde kazandım, kız arkadaşıma teşekkür etmek istiyorum.
LCK’i kazanmak ve Score’u zirveye çıkarmak nasıl bir duygu, Ucal?
Ucal: Dürüst olmam gerekirse, 2017 yılında KT Rolster ve Score’u izlerken çok üzülmüştüm. Score’un LCK’i kazanmasına, zirveye çıkmasına yardım etmek istiyordum. Takıma katılmak ve sonunda onunla LCK’i kazanmak çok güzel bir duygu.
Şimdi Score’a bakıyorum ve onun daha zirveye ulaşmadığını görüyorum. Sanırım Worlds’e gittiğimizde onu zirveye çıkarabileceğiz.
Son olarak, Afreeca Freecs ve Kuro’ya geçtiğimiz birkaç gün çok yardımcı oldukları için teşekkür etmek istiyorum.

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir