LCL'de lig aşaması sona erdi, Blumigan playoff dışı

Please log in or register to like posts.
Haberler

Bağımsız Devletler Topluluğu takımlarının bulunduğu LCL’de lig aşaması bugün oynanan karşılaşmalarla sona erdi.

Ligde ikinci ve dördüncü sırayı paylaşan takımlar aynı galibiyet sayısında olduğundan, sıralamayı belirlemek için tiebreak maçlarına geçildi. Gambit ve Team Just ikinci sıra için mücadele ederken, maç sırasında yaşanan totem kaynaklı bir hata sebebiyle maç yeniden başlatıldı. Yeniden başlatılan maçta da farklı sebeplerle duraklamaların olmasıyla iki saatten fazla bir sürenin sonunda Gambit maçı kazanarak adını ikinci sıraya yazdırdı. Dördüncülük için Dragon Army ile RoX’un karşılaştığı maçta Dragon Army galibiyet alarak playoff’lara katılma hakkı kazandı.
Böylece Blumigan ve Backlund’un takımı RoX, son haftaya lider girdiği mevsimi 5. sırada tamamlayarak playoff dışı kaldı.
LCL’in kuralları gereğince ligi ilk dört sırada bitiren takımlar playoff oynuyor. Ligi birinci sırada bitiren takım, ligi üçüncü ya da dördüncü olarak tamamlayan takımlar arasından rakibini seçiyor. Geriye kalan takım ise ikinci sıradaki ekiple karşılaşıyor. Ligi beşinci ve altıncı bitiren takımlar 2019 Bahar Mevsimi’nde lige devam etme hakkı kazanırken, son iki sıradaki takım bir sonraki mevsim için alttan gelen takımlara karşı elemelere katılıyor.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir