Liste: Dark Passage'ın sahibinden açıklamalar

Please log in or register to like posts.
Haberler

Geçtiğimiz mevsim yaşananlar için sitemini attığı tweet’iyle dile getiren Dark Passage kulübünün sahibi Ertuğ Okçuoğlu, dün sosyal medyada gelen birçok eleştiriye ve mesaja cevap verdi. Bu cevapları sizin için derledik.

Bahsi geçen tweet

@KencTahm

@KencTahm: 16 yaşındaki bir çocuğu nasıl motive etmen gerektiğini bilmeden oyunculara mal gözüyle bakıp “Parasını verdik oynasın işte” diye düşünen senin gibi cahiller bu sektörde olduğu sürece kimse kimseden bir şey öğrenemez
Ertuğ Okçuoğlu: Muazzam tespit tebrik ederim. aynen öyle çünkü sen tüm mevsim boyunca gaming house’ta takım ve benim ile zaman geçirip bu gözlemi yaptın. Beni ifşa edeceğini bilseydim almazdım seni gaming house’a, benim hatam.
 

@UmurBilgehan

@Umur Bilgehan: Biz kupa takımıyız deyip adama asgari ücret verirsen Kirei’den çok şey öğrense de sana kıl olsun diye salar. Egonun onda biri kadar oyuncuna değer verirsen belki oyuncuların da takım için bir şeyler yapma lüzumu duyarlar. Onun dışında takım, kupa, başarı demagojisi ile iş yürümez.
Ertuğ Okçuoğlu: Kime asgari ücret ödenmiş? Var mı elinde kanıtı?
Umur Bilgehan: Asgari ücret derken neyi kastettiğimi anlayamayacak düzeyde birisi değilsin. Arma demagojisi yaparak oyuncunun hayat standartlarını karşılayacak, onu tatmin edecek düzeyde bir ücret verilmemesinden bahsettim
Ertuğ Okçuoğlu: Bugüne kadar çalıştığımız bir tane oyuncu arma demagojisi yaparak oyuncu transfer etmeye çalıştığımı söylerse bu post’un altına özür dilerim bütün topluluktan. Hiçbir oyuncu hayat standartlarını karşılayamayacak, onu tatmin etmeyecek düzeyde bir ücret almadı. Sanki sağ tarafımda oturup bütün süreci benimle beraber yönetiyor ve her konu hakkında en ince detayına kadar bilgi sahibiyimişsin gibi konuşuyorsun. Kendi varsayımlarını veya kulaktan duyma bilgileri kesin doğruymuş gibi dile getirip insanları yanıltıyorsun Umur.
@Umur Bilgehan: Luger mi 17 yaşında, yoksa Ertuğ mu 17 yaşında belli değil. Boş boş iş, boş boş açıklama peşinde. Ertuğ’un bu açıklaması ancak ergen DP taraftarını Luger hater’ı yapar, başka da bir işe yaramaz. Allah herkese Hakan Baş vizyonu versin. Kalite yerlerde.
Ertuğ Okçuoğlu: Bırak artık tetikçilik yapmayı Umur 😀
@Umur Bilgehan: Tetikçiliği 17 yaşındaki çocuğun kariyerini bitirecek şekilde açıklama yaparak sen yapıyorsun. Yaşına ve bulunduğun mevkiye göre hareket edersen benim gibi tetikçiler(!) ile uğraşmak zorunda kalmazsın.
Ertuğ Okçuoğlu: Kariyerini bitirecek bir açıklama olduğunu düşünmüyorum niyetim de bu değil. Kaldı ki attığım tweet sadece Luger ile alakalı değil, aynı zamanda LongB ile de alakalı. O da daha önce verdiği röportajda Kirei’den çok şey öğrendiğini söylüyordu.
 

@YavShockSalih

@YavShockSalih: 16 yaşındaki bir çocuktan bahsediyoruz. Böyle kindarca bir açıklamayı hak ediyor mu gerçekten?
Ertuğ Okçuoğlu: Sadece Luger değil LongB için de geçerli bu her ikisi de ile yaptıkları açıklamalarda Kirei’den çok şey öğrendiklerini söylediler ama play-off sürecinde bunların hiçbirini takım olarak görmedik. Ayrıca kindarlık söz konusu değil, olamaz, bu daha çok bir sitem. Oyuncuların kendi öz eleştirilerini de yapmaları gerekiyor. Bütün problemleri takım sahiplerinde arıyorsunuz ama her şeyin bir neden-sonuç ilişkisi var.
 

@moments_goddamn

@moments_goddamn: Paradan bahsetsin. Millete 5 bunların yaşı küçük diye 3 verirsen tillahı gelse dinlemez.
Ertuğ Okçuoğlu: Takımlar oyunculara tecrübesine, takım arkadaşlığına, hırsına ve yeteneğine göre ödeme yapıyor veya transfer etmek istiyor. Sen 17 yaşındasın sen az al sen 25 yaşındasın daha fazla al gibi bir mantık söz konusu değil.
@moments_goddamn: Var mı elinde yüksek kontrat alan hırslı 17-20 bandında oyuncun?
Ertuğ Okçuoğlu: Bizim bütçemiz yok bu sezon ama bütçesi olan ve bu yaş bandındaki oyunculara iyi ödeme yapan takımlar var.
 

@goodforyouu

@goodforyouu: Oyuncularına ne zaman patron gibi değil abisi, yol göstereni olarak bakarsan o zaman başarılı olacaksın. Yatırımlarının karşılığını almaya değil takımca ortak paydadaki faydanıza odaklanmalısın.
Ertuğ Okçuoğlu: Oyunculara abisi gibi değil de patron gibi davrandığımı nereden biliyorsun? Beraber çalıştık mı? Daha önce benimle beraber çalışan herhangi bir oyuncudan bu konu ile ilgili bir sitem duydun mu?
 

@brgwei

@brgwei: Son zamanlar tercih etmiş olduğunuz oyuncular kötüler, bu takım şampiyon olurken Elwind-Xerxe-Caps-Rogu-Zeitnot’la şampiyon oldu. Bu sene kurmuş olduğunuz takım yine yetersiz gibi geliyor, oyuncu takip havuzunuz yok mudur? Ne yazık ki kaplan kükreyemiyor Ertuğ abi…
Ertuğ Okçuoğlu: Gelir gider dengesini kurmamız gerekiyor. Buna göre kadro oluşturuyoruz. Takip ettiğimiz oyuncuları yeni yılda LEC Akademi Ligi’nde izleyebilirsin. LEC’de veya LEC Akademi’de oynama şansları varken TCL’e gelmek istemiyor oyuncular.
 

@GaciGuciYapma

@GaciGuciYapma: Neyi tartışıyorsunuz “Ben vizyonsuzum” de geç, sırf yaşı küçük diye adam ***meye gerek yok. Luger’e helal olsun ezdirmedi kendini.
Ertuğ Okçuoğlu: 🙂
@GaciGuciYapma: O çocuk en geç 2 sezona Zeitnot’u geçer. Çocuk vasat bir destekle takımı taşıdı. Hala boş yapılıyor burada. Sitemim takım sahiplerinin olaydan haberlerinin olmaması, CREW sahibi de aynıydı, “O kadar para veriyorum nasıl düştünüz” dedi. Şaka gibi, biraz yaptığınız işten haberiniz olsun
Ertuğ Okçuoğlu:  İyi ki sen varsın haberimiz oldu teşekkür ederim kendi adıma.
@GaciGuciYapma: Nice ego hocam! Körler sağırlar birbirini ağırlar zaten sistemi kurmuşsunuz neden uğraşacaksınız ki, 3 sene kafa rahat devammm 😉
Ertuğ Okçuoğlu: Sen sadece twitch’ten izlediğin kadarını biliyorsun ona göre yorum yapıyorsun. Hatta orada bile göremediğin şeyler var yorumlarına bakılırsa. herhangi bir takımda herhangi bir pozisyonda oyuncu, koç ya da menajer olarak çalışmamana rağmen maşallah her şeyi biliyorsun. Ego sahibi olan da sensin bence. Hiçbir tecrüben olmamasına rağmen dışardan çözümlemeni yapıp reçeteyi yazıyorsun, sonra da muhtemelen arkana yaslanıp “ulan bunlar da hiçbir şey bilmiyor he” diye iç geçiriyorsun.
@GaciGuciYapma: İşi biliyorum diyorsun ben konuşurum herkes susar diyorsun devam hocam devam olay ben de ehe 🙂
Ertuğ Okçuoğlu: Hiç alakası yok. takımın bir parçası olmadan, evin içerisinde, antremanlarda ne yaşandığını bilmeden, görmeden, dinlemeden bu kadar kesin yargıya ulaşmanın normal olduğunu düşünüyorsan o zaman diyecek bir şey kalmıyor.
@GaciGuciYapma: Konuya dönersek SUP vs DP (takım ligde aşağılardayken Luger’in takıma ilk geldiği zamanlar, 17 yaşındayken ) maçında Kai’Sa ile 1v9 atmış maçı kazandırmış bir oyuncunun; Luger’in bu kadar değersiz görülmesi Türk LoL’ü için çok üzücü ben yanlızca bundan bahsetmeye çalıştım. Ek olarak oyuncuların tabi kii kötü zamanları olur vs sebebi her ne olursa olsun sırf yaşı küçük diye küçümsemek hiç etik değil, atalarımız çok güzel söylemiş akıl yaşta değil baştadır. Not: DP taraftarı değilim, takımlar umrumda değil, maçları takım logoları değil oyuncular kazandırır, sadece biraz saygı.
Ertuğ Okçuoğlu: Zaten yetenekli oyuncu kimse aksini iddia edemez. İlk tweet’indeki para muhabbeti de benimle alakalı değil çünkü bizim herhangi bir teklifimiz olmadı. Saygı da karşılıklı olur tek taraflı değil. Saygı görmek istiyorsan saygılı olacaksın, özellikle senden büyüklere ve tecrübelilere.
 

@amanranth_f

Ertuğ Okçuoğlu: Kariyerini bitirecek bir açıklama olduğunu düşünmüyorum niyetim de bu değil. Kaldı ki attığım tweet sadece Luger ile alakalı değil, aynı zamanda LongB ile de alakalı. O da daha önce verdiği röportajda Kirei’den çok şey öğrendiğini söylüyordu.
@amaranth_f: Bu yüzden mi bu açıklamayı Fatih’in röportajından sonra yapma gereği duydun? Daha önce de söyleyebilirdin. Bunca zaman hiçbir şey söylememişken yine susabilirdin. Bir takım sahibi için hiç etik değil.
Ertuğ Okçuoğlu: Kariyerini zedelemek gibi bir amacım olsa transfer sezonu devam ederken, kadrolar kilitlenmeden önce yapardım. zamanlama, röportajın bugün yayınlaması ile ilgili. oyuncuların tek taraflı verdikleri yanıltıcı röportajlar etik ama takım sahipleri konuştuğu zaman etik değil.
@amaranth_f: 16-17 yaşındaki çocukla kendini bir tutma abi allah aşkına.
Ertuğ Okçuoğlu: Bunun yaş ile bir ilgisi yok oyuncularla ilgili bir durum. Bugün 16-17 olur yarın 24-25. “Ben profesyonel bir oyuncuyum” dediğin zaman takım arkadaşların, koçların, menajerin veya takım sahibin buna uygun davranmanı bekliyor senden.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

  1. Adam Luger’e iyi oyuncu diyen tipleri ciddiye alıp cevap vermiş, takdir edilesi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir