Liste: Gilius'un Reddit'teki soru-cevap etkinliği

Please log in or register to like posts.
Haberler

Berk “Gilius” Demir, Reddit’ten kendisine gelecek soruları yanıtlayacağını Twitter üzerinden duyurmuştu. Gilius’un ligler hakkındaki düşüncelerini ve kariyerini ilgilendiren cevaplarını sizin için derledik.
https://twitter.com/GiliusLoL/status/1070203870876483584

1)

Türkçeyi akıcı konuşabiliyor musun?

Evet. Sadece, pürüzsüz olması için, Türklerle konuşarak geçireceğim bir güne ihtiyacım var. Şu an için dil bilgim berbat.

2)

LEC’deki en iyi 10 ormancı sıralaman nedir?

İyiden kötüye sırasıyla Jankos, Broxah, Maxlore, Kold, Xerxe, Kikis, Memento, Mowgli, Selfmade, Caedrel ama insanlar kendilerini kanıtlayabilirler ve bu sıralamanın değişeceğinden yüzde yüz eminim.

3)

Gelecek sezonda en iyi LEC takımı sence hangisi? Sence Perkz en iyi AD olabilir mi?

İddiasına varım ki Bahar Sezonu Finali G2 vs FNC olacak. Yaz Sezonu’nda işler değişebilir. MSF ve OG çok iyi kadrolar oluşturuyorlar ve VIT kadrosundaki 4 oyuncuyu koruyor. Perkz, en iyi AD olabilir ama eğer olacaksa bile bu ona bağlı.

4)

Selam kanka. Twitter’da bahsettiğinden beri merak ediyorum. Ara sezonda LEC’de yer bulamama sebebinin takımların senin kişiliğin hakkındaki endişeleri olduğunu söylemiştin. Gördüğüm ve bildiğim üzere etrafındaki bu lekeyle ilgili sana yardımcı olabilecek referansların var: eski koçlar, takım arkadaşları, menajerler gibi. Onları referans olarak gösterdin mi yoksa takımlar bu dedikodulardan dolayı seni bir seçenek olarak değerlendirmek bile istemediler mi? Ya da referanslarınla konuşmalarına rağmen hala endişeliler miydi? Bence eğer takımlar seçenekleri değerlendirmiyorsa ya da “leke”leri araştırmıyorsa; bu bir yönetim problemi. Biliyorum Avrupa’daki kötü yönetim hala bir sorun ama yine de bu sorun beni deli ediyor. Yani basitçe, takımlar sana şans tanıdı mı? Bahsettiğim gibi durumlar için şansını yükseltmek adına referanslarını kullandın mı? Türkiye’de iyi şanslar. Gerçekten iyi hareket.

Selam Qiluk. Bildiğim kadarıyla iyi takımlar, ben daha onlarla konuşamadan ormancılarını seçmişlerdi. Ara sezonda takım sahipleri ya da koçlardan tek bir telefon bile almadım. Takımlar ilgilenmiyor gibi değildi, fırsatlar gelip giderken zaman akıyordu. Ama eğer takımlardan biriyle görüşebilseydim takımların onlara sunacaklarımla ilgileneceğini düşünüyorum. FNC, G2, SPY ormancılarını seçmişlerdi bu yüzden ara sezon benim için kolay değildi. Çok teşekkür ederim!

5)

Bu sene LEC’ye dönmeyi mi yoksa VFŞL’de kalmayı mı düşünüyorsun? İyi şanslar!

Ben rekabetçi liglerde miras inşa etmek ve ünvan kazanmak için oynarım. Şu an için gözüm VFŞL ünvanında ama LEC’de çekici gelen de Worlds’ü kazanma şansı. Gelecek ne gösterir bilmiyorum.

6)

Beşiktaş’ı seçmendeki sebep neydi? Beşiktaş’ın kadrosu diğer takımlardan daha mı iyi?

Gelecek sezon için VFŞL’deki çoğu takımdan teklif aldım. Beşiktaş’ı özel yapan, benimle çalışmayı çok istemeleri ve takım yönetimiyle yaptığım görüşmelerde aynı görüş ve fikirde oluşumuzdu. Bu yüzden onları seçtim.

7)

VIT’de n’oldu? Atilla’yla iyi anlaşamadığınız ve bu yüzden yedeğe geçip sonra da takımı terk ettiğin dedikoduları doğru mu?

Birlikte oynadığımız süre zarfında Attilla’yla aramız gayet iyiydi, dedikodular saçmalık. Çöküşteydik ve fikrimce, başka bir takıma girmek istediğim için kendimi yedeğe geçirdim. Kikis, kadroya tam uyuyordu ve başarılı olmaları için ben de kendimi yedeğe geçirerek işleri kolaylaştırdım. Hepsi gayet iyi işledi.

8)

Konu büyük objektiflere gelince senin çarp yeteneğin çalışmıyor mu?

Son 6 ayda çarp yeteneğim için uğraştım. Gelecekte çarp savaşlarını kaybetmeyeceğim, şu an bu konuda kendime güveniyorum.

9)

Sence Worlds 2018’in en iyi ormancısı kimdi?

Ning

10)

Sahnede karşılaştığın ormancılar arasında en zorlu rakibin kimdi?

Insec ve Xmithie

11)

Amerika’da geçirdiğin zamanla ilgili düşüncelerin neler?

Amerika’daki yaşam tarzına bayıldım ve orada en iyi performansımı gösterebileceğimi hissettim. İyi hissedersem genelde iyi oynarım. Tekli dereceli maçları rezalet.

12)

Diğer LEC ormancılarıyla kıyaslandığında kendini nerede görüyorsun?

Ben en iyisiyim.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir