Liste: HWA Gaming'in sahibi Ahmet Taruz, Twitter'da soruları yanıtladı

Please log in or register to like posts.
Haberler

HWA Gaming, bu mevsim kurduğu kadro ile birçok tepkiye maruz kalmıştı. Takım sahibi Ahmet Taruz, bugün Twitter üzerinden bir soru-cevap etkinliği gerçekleştirdi ve taraftarların akıllarındaki soruları giderdi. Ahmet Taruz’un takım kadrosu ve gelecek planları hakkındaki cevaplarını derledik.

@Gwindore

@Gwindore: Abi bence doğru yaptın. O kadar sponsorlu takımların bütçelerine yetişmek çok zor, lige yeni genç yetenekleri kazandırdın.
Ahmet Taruz: Yaptığımız işin bütçe ile bir alakası yok, yani maliyeti kurtarmak için yapılmış bir şey değil, öyle olsaydı Riot’ın alt sınırında oyuncu alır kapatırdık. Amaç gerçekten hem kendimize hem de sektöre yeni yüzler, yeni yetenekler kazandırmak.

@erdoem_

@erdoem_: Abi birden fazla koç veya veteran almamanızın bir sebebi var mı? Veya arkada bizim bilmediğimiz koçlar var mı?
Ahmet Taruz: Veteran almamamın bir sebebi var maalesef açıklayamam. Ama şu an bir abi olmamasının sebebi benim fikrim ve bunu da iyi yaptığımı düşünüyorum. İlerleyen zamanda aklımda abilik yapabilecek birkaç isim var onlar ile zaten görüşme halindeyiz.

@MirrorFB

@MirrorFB: Joker ve StarScreen gelecek vaat ediyor. Oyun planını bu arkadaşlar üzerine kurarsanız birçok takımın canını sıkabilirsiniz. Ayrıca takımın temel bir strateji eksiği var gibi. Maçların bazı anlarında tekli dereceli tekrarı izler gibi hissediyorum kendimi. Naçizane abi hatamız varsa affola.
Ahmet Taruz: Sadece Joker ve StarScreen değil takımdaki herkes gelecek vaat ediyor, siz sadece lig maçlarını izliyorsunuz. Eksiklerimiz var, olacak da, çok maç da kaybedebiliriz ama zaten öğrenmenin yolu burdan geçiyor, emin ol bazen ben de “Noluyor lan” diyorum 🙂

@DunyaySuplar

@DunyaySuplar: Keşke yarışmacı bir takım kurup araya 2 çaylak oyuncu koysaydınız. Hadi 5 çaylaktan takım kuruldu, oyuncuların inanılmaz mekanikleri olsa 1 sene içinde Griffin gibi bir takım olur diyeceğim ama izlediğim kadarıyla oyuncularda o mekanikler yok. Yine de başarılar.
Ahmet Taruz: 5 değil 15 çaylak diyelim 🙂 Görüşüne saygı duyuyorum ama benim fikrime göre yanılıyorsun. Ben 15 tane oyuncudan en az 5 tane seneye çok çok iyi iş yapacak oyuncu çıkartabileceğimi biliyorum ve kalanların da daha uzun sürede iyi işler yapacağına inanıyorum.

@serefsuren

@serefsuren: Tamamen çaylaklardan oluşan bir kadro için koç kısmına daha çok yatırım yapılmalıydı bence.
Ahmet Taruz: Haklısın tabii ki koç kısmına daha fazla yatırım yapmalıyız ama her şeyin bir zamanı var. Koçumuz Mete’nin bilgi düzeyi bayağı yüksek, o verebildiği tüm bilgiyi verdikten sonra kendisi bana gelip ”Abi ben bu kadar yapabildim şimdi daha fazlasını verecek birini alalım” diyecektir.

@Inkman_oktay

@Inkman_oktay: Öncelikle bu kadar genç oyuncuya yatırım yaptığınız için tebrik ederim. Benim merak ettiğim kadın oyuncularınızı akademi liginde daha fazla görecek miyiz? Daha hazır mı değiller yoksa? Merakımdan soruyorum abi.
Ahmet Taruz: O zaman öncelikle ben de teşekkür edeyim. Evet, akademi değil Espor Sahnesi’nde de göreceksiniz. Sadece biraz daha hazır olmalarını sağlamaya çalışıyoruz, şu an oynayamamalarının sebebi benim hatam diyebilirim. Bazı şeyleri çabuk halledemediğimden kaynaklanıyor.

@AAKarabuga

@AAKarabuga: Neden akademi liginde as takım oyuncuları oynuyor?
Ahmet Taruz: Takımımızda şu an için 15 oyuncumuz var, as ya da akademi diye ayrım yapmıyoruz. Gününde olan ya da planımıza göre uygun olan oyuncuyu oynatıyoruz.

@Ameka_Dolari

@Ameka_Dolari: Takımın gelişimi nasıl? 1 nesil sonrası için güzel yatırım yaptınız ve oyuncuların koç ile birlikte oyunu kavramaları nasıl gidiyor?
Ahmet Taruz: Bence gelişimleri tahmin ettiğimden çok daha hızlı oldu. Şu an için en büyük sorunumuz sahnede çocukların heyecanını azaltamamamız, onu da zaman ile aşacaklar ve can yakacaklar diyebilirim. Koçumuzun oyunu kavramaya ihtiyacı yok ancak oyuncular ciddi anlamda öğrenip gelişiyorlar.
 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir