Liste: Ligde kendine yer bulamayanlar

Please log in or register to like posts.
Haberler

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi için kadroların kilitlenmesinin ardından, 2019 Kış Mevsimi’nde kendine yer bulamayan Türk oyuncuları derledik.

FARFETCH

VFŞL’de Dark Passage ve Team Aurora’da oynayan oyuncu, 2018 senesinde Rogu’yla destek rolünü paylaştı. Aslında sık forma şansı bulamayan oyuncu, oynadığı maçlarda %46’lık galibiyet oranına sahip.
Peel destek karakterleriyle öne çıkan Farfecth, Bahçeşehir SuperMassive’in yenilmezlik serisinin bozulduğu maçta Janna’yla güzel performans sergilemişti. Bu sene Bursaspor ile anlaştığı tarafımızdan öğrenilen oyuncu, son anda iptal olan anlaşma sebebiyle kendine takım bulamadı.

J1MMY

VFŞL 2018 Kış Mevsimi’nde Galakticos’un kadrosunda yer alan oyuncu, kendisini göstermek için gereken ortamı burada bulamadı. J1mmy, 28 maçın yalnızca 3’ünü kazanan Galakticos’ta oynadıktan sonra profesyonel oyunculuğa bir mevsim ara verdiğini ama antrenmanlarına da devam ettiğini açıkladı.

KILLERES

Profesyonel kariyerine 2013’te ANT Gaming ile başlayan KillerEs (nam-ı diğer KissNKite) sonrasında sırasıyla Team Turquality, Wild Fire, NumberOne, Victorious Ace, Galatasaray ve Macro Maniacs takımlarında bulundu. 2013’te ANT Gaming ile TBF 4.lüğü başarısına sahip olmasına rağmen son zamanlarda “Hasar vermeyen ADC” lakabına sahip oldu.
Gerekenden fazla temkinli oynaması nedeniyle çoğu zaman takımına gereken desteği sağlayamadığına dair eleştirilere maruz kalan oyuncu, bu sene herhangi bir takımla anlaşmadı.

MARSHALL

Profesyonellik kariyerine ANT Gaming ile başlayan bir diğer isim. Kariyerine HWA, Always With Honor, Team Turquality, Big Plays Incorporated, CREW, Galakticos son olarak da Dark Passage takımlarını sığdıran isim, 2018 Yaz Mevsimi’nde forma giymedikten sonra oyunu bıraktığını ve yayıncı olacağını açıkladı. Birden fazla kez “En İyi Üst Koridor” ödülünü alan isim, böylece sahneye veda etti.

RARE

2018 Kış Mevsimi’ni 28’de 3’lük zaferle kapatan Galakticos’un kadrosunda bulunan Rare, buna rağmen takımın parlayan ismi gibi gözükmüş ve Nasus oyunlarıyla akıllarda yer etmişti. Geçtiğimiz mevsmi Beşiktaş’la geçiren oyuncu, iyi Işınlan zamanlamalarıyla biliniyor. Yüksek performans sergileyen Rare’in daha önce açıkladığı üzere yurt dışına taşınması, sahneye ufak bir ara vermesine sebep oldu. Oyuncunun dönüp dönmeyeceği belirsizliğini korurken, Rare şu anda hayatını Amerika’da sürdürüyor.

LONGB

2013 yılından beri sahnede olan ve Dark Passage formasıyla o dönem şampiyonluğa da ulaşan LongB’nin giydiği son forma yine Dark Passage’a aitti. Team Turquality, P3P eSports, Beşiktaş Esports, Macro Maniacs takımlarında bulunan oyuncu, üst koridor dışında diğer rolleri de denemeyi ihmal etmedi. Bu sene değişen meta ve takımının istekleri doğrultusunda, orta koridor haricinde alt koridor ve destek rollerinde LongB’yi izledik.
Esporin aracılığıyla yaptığı açıklamada üst koridora geri döndüğünü belirten oyuncu, bir mevsim ara verdiğini ve bu dönemde bolca çalışarak geri döneceğini söyledi.

LUGER

VFŞL 2018 yaz mevsiminde Dark Passage formasıyla profesyonel kariyerine başlayan oyuncu, çıktığı maçların 12’de 9’unu kazanarak %75 galibiyetine ulaştı. Lig aşamasından sonra çeyrek finalde HWA’yla eşleşen DP, favori göründüğü seriyi 3-2 kazandı ve buradan sonra RB’ye 3-0 yenilen ekiple beraber Luger’in VFŞL macerası şimdilik bununla kısıtlı kalacak.
Dark Passage sahibi Ertuğ Okçuoğlu’nun da kendisine sitem ettiği oyuncu, gelen tekliflerin yeterli olmadığını şu an için tek amacının iyi bir profesyonel olup yurt dışında oynamak olduğunu belirtti.

REVANCHE

VFŞL’nin en eski isimlerinden, birçok rol ve takımda gördüğümüz Revanche; gelen tekliflerin yeterli olmadığını, bir mevsim profesyonel arenaya ara verdiğini açıkladı. Yayıncı olarak iyi bir başlangıç yapan ve İstanbul’a taşınan oyuncu, şu anda sadece ara verdiğini açıklasa da yakında tam zamanlı yayıncılığa dönüş yapabilir. Destek rolündeki oyuncu bugünlerde Twitch’te izlenme olarak büyük yol kat etti.

ROGU

Son sezonda Team Aurora’da gördüğümüz oyuncu, Rain ile birlikte alt koridorda mücadele etti. 2018 Kış Mevsimi’nde yarı finalde elenen Rogu’lu Team Aurora, yazın aradığını bulamadı ve son haftalarda ligin dibine sürüklenerek küme düştü. Yaşadığı sorunları, iyi ve kötü tecrübelerini yaptığı yayınlarda izleyicileriyle paylaşan Rogu, bugünlerde Twitch’te yayınlarına devam etmekte.

TRIX

Zaman zaman bolca eleştirilen, zaman zaman da bolca övülen, Koreli transfer furyası içinde ligde yerini koruyan Trix; 2019 Sezonu’nda bir takımda yer almayan oyunculardan.
Profesyonellik kariyerine Wild Fire’da başlayan, ardından ZONE, NumberOne, Atlas’ta bulunan oyuncu; Aralık 2015’ten beri HWA’nın bünyesindeydi. İsmi HWA’yla özdeşleşen oyuncu, takımıyla çıktığı 187 maçın 100’ünden galip ayrıldı. Ligin kendisi kadar eski isimlerinden Stomaged ile karşılaştırıldığında galibiyet oranı düşük kalırken, skor katkısına bakıldığında fark sadece %2 oranında.
 

UN1TBACK

1907 Fenerbahçe’nin ilk destek oyuncusu olan Un1tback, 2018 sezonunu yükselme liginde geçirdi. Macro Maniacs ve Team Cappadocia’da oynayan oyuncu, takımların VFŞL’ye yükselme mücadelesinde başarılı olamamasıyla alt ligde kalmaya devam etti. 2013’ten beri profesyonel arenada boy gösteren Un1tback, 2019 sezonu için birkaç teklif almış olsa kadrolar kilitlendiğinde herhangi bir sözleşmesi bulunmayan oyuncular arasında yer aldı.

VEUX

2018 Kış Mevsimi’ni Galakticos kadrosunda geçiren oyuncu, ligden düşen takımın geri dönmesi için Yükselme Ligi’nde oynamaya devam etti. Yükselme Ligi’ni 3. bitiren Veux’lu Galakticos, VFŞL elemelerinde YouthCREW’a karşı oynadı. Yakın geçen seride Veux’un takımı kaybeden taraf oldu. Kariyerinin büyük bölümünde Galakticos forması giyen Veux, 2019 Kış Mevsimi için herhangi bir takımda yer almadı ve çalışmalarını sürdürüyor.
 
DİĞER OYUNCULAR
Thaldrin: Bahçeşehir SuperMassive’e danışman koç oldu.
Splendor: Herhangi bir takımla sözleşmesi bulunmuyor.
Guilford: Herhangi bir takımla sözleşmesi bulunmuyor.
Shoshin: Polonya’ya taşındı, üniversite eğitimini sürdürüyor.
mypleasure3: Herhangi bir takımla sözleşmesi bulunmuyor.
Snitch: Eğitimi için Amerika’ya döndü.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir