League of Legends

Liste: Relegate kralı Revanche

Lolespor sahnesimizin en eski isimlerinden, birçok rolde oynayan ve bunların bir kısmında da ligden düşen takımların kadrosunda bulunan, kendisinin de adlandırdığı üzere: Relegate Kralı Revanche‘ın kötü deneyimlerini listeledik.

1) ALWAYS WITH HONOR Dönemi

Şampiyonluk Ligi macerasına AWH’de üst koridor olarak başlayan Revanche, sahnedeki ilk tecrübesinde ŞL 2014 Bahar Mevsimi’ni 3-13’lük performansla tamamladı. Mevsim sonunda GameEkstra ile galibiyetler eşitti. Bu eşitliği bozmak için oynanan tiebreak mücadelesini kaybeden AWH bahar mevsimini son sırada bitirdi.

Yaz mevsiminde de tablo değişmedi; 2-12’lik performans sonrasında ANT Gaming ile aynı galibiyet sayısına sahip olan AWH, yine tiebreak oynadı ve kader aynıydı. Revanche ve arkadaşları her iki mevsimde de sonuncu sıradaydı.

2) BIG PLAYS INCORPORATED Dönemi

ADC Revanche

ŞL 2015 Kış Mevsimi’ni 7.  sırada tamamlayan BPI, ligdeki yerini korumak için ŞL Elemeleri’nde CREW’a karşı galip gelmeliydi. Artık nişancı pozisyonuna geçiş yapan Revanche ise bu eleme karşılaşması öncesinde kadroya dahil oldu.  Ne var ki BPI için Revanche takviyesi yeterli olmadı ve takım 3-2’lik mağlubiyet ile lige veda etti. Bu vedanın ardından BPI, Yükselme Ligi’nde bir mevsim daha mücadele etti ve sonrasında takım kapatıldı.

Revanche’ın meşhur Hızlı Tetik’i bu karşılaşmada gerçekleşmişti.

3) TEAM TURQUALITY Dönemi

2014 Türkiye Büyük Finali’nin finalisti TT, 2015 Yaz Mevsimi için Revanche ile anlaştı.  Takım, 14 karşılaşmada aldığı 7 galibiyetle ligi 4. sırada tamamladı. Çeyrek finalde Oyun Hizmetleri’ni 3-1 mağlup ettikten sonra takım yarı final için gün saymaya başladı. Yarı finaldeki rakip, son KMF şampiyonu Beşiktaş’tı. BJK nişancısı Nardeus, yaşadığı vize sorunu sebebiyle bu seriyi kaçıracaktı. Bu yüzden yerine, uzun süredir profesyonel sahneden uzak kalmış olan Honos getirildi. Yapılan zorunlu değişim TT için büyük bir şans olsa da takım bu şansı değerlendiremedi ve rakibine 3-2 mağlup oldu.

5 maçlık serinin özetini aşağıdan izleyebilirsiniz.

4) HWA GAMING Dönemi

HWA Revanche

2015 sonrasında HolyPhoenix ile yollarını ayıran HWA, 2016 Kış Mevsimi için Revanche ile anlaştı. Takım, lig aşamasını 5. sırada tamamlayarak adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek finaldeki rakip Beşiktaş.OyunHizmetleri’ydi. Dört maç süren serinin ardından HWA, Vadi’den 3-1 mağlup ayrıldı.

5) CREW ve Çilekler Dönemi

Revanche 2016 Yaz Mevsimi’ne CRW kadrosunda başladı. Ancak bu birliktelik hiç de uzun sürmedi. İlk hafta maçlarında HWA karşısında alınan mağlubiyet ve SuperMassive karşısındaki alınan beraberlik sonrasında takım yola Padden ile devam etme kararı aldı. Takımdan ayrılan Revanche bir süre boyunca Çilekler takım evinde zaman geçirdi ve takımın çıkacağı ŞL Elemeleri maçı öncesinde ekibin yedeği konumundaydı.

Ligi 7. sırada tamamlamış olan Çilekler, yerini korumak için SuperMassive TNG ile karşı karşıya geldi. 2-1 SUP TNG’nin öne geçtiği serinin son maçı öncesinde takımın desteği Cognac rahatsızlandı ve böylelikle Revanche oyuna girmek zorunda kaldı. İlk defa destek pozisyonunda mücadele eden oyuncu Bard ile Vadi’ye indi. Bu zorunlu değişim serinin kaderine etki etmedi, SUP TNG seriyi 3-1 kazandı ve Çilekler’i YL’ye yolladı.

6) GALAKTICOS Dönemi

Galakticos 2017 Kış Mevsimi Kadrosu

CLK’deki kötü tecrübesine rağmen destek pozisyonuna geçmekte ısrarlı olan Revanche’ın da adresi Galakticos olmuştu.  3. haftanın ardından GAL’da yüzler gülüyordu. SUP karşısında alınan galibiyete, 4 beraberlik ve bir de CRW mağlubiyeti eşlik ediyordu. Buna rağmen Revanche takımdan gönderildi ve 4. haftadan itibaren GAL yoluna Veux ile devam etti.

7) 2. HWA GAMING Dönemi

4. haftanın ardından sürpriz bir kararla Cognac’ı yedek pozisyonuna çeken HWA, Revanche ile anlaştı. Takım ligi 4. sırada bitirdi ve çeyrek finale adını yazdırdı. Buradan sonra HWA için bir “beşinci maç” laneti başladı. Takım çeyrek final maçını 1907 Fenerbahçe’ye 3-2, 5.lik maçını Galakticos’a 3-2 ve ŞL Elemeleri maçını Çilekler’e yine 3-2 kaybederek lige veda etti. Ancak bu veda uzun sürmedi. YL’de geçen bir mevsimin ardından takım VFŞL’ye adını yeniden yazdırdı.

2018 Kış Mevsimi’ni 7. bitiren HWA tekrardan ligden düşme tehlikesi yaşadı. VFŞL Elemeri’nde Beşiktaş ile iki defa karşı karşıya geldi ve takım iki seriden de galip ayrılarak ligdeki yerini korudu. Revanche ise küme düşememenin üzüntüsünü seriden sonra attığı Tweet ile dile getirdi. Tweet’inde bahsettiği rakam ise ligden düşmesine tanık olduğu takımların sayısı.

HWA 2018 Yaz Mevsimi’nde lige damga vurmayı başardı. Bir dönem liderlik koltuğunu dahi devralan takım, çeyrek finalde Dark Passage’a 3-2 kaybederek mevsimi noktaladı. Böylelikle Revanche’ın HWA kariyeri de son buldu. Takımıyla kontratı sona eren oyuncu, yeni sezon için tekliflere açık olduğunu duyurdu.

Revanche’ın Unutulmaz Anıları

Aynı koridoru paylaşmamış olmalarına rağmen Zeitnot’u bile çığırından çıkarttığı oldu.

Serbest oyuncu dönemi:

Hakan’ın azminden esinlenilerek yapılan fan-art

Kötü deneyimleriyle barışık olan Revanche, şu an için serbest oyuncu. Yeni sezonda takım arayışını mizahi bir şekilde dile getiren oyuncu, aynı zamanda SuperMassive’e transferi hakkında konuşulan Wolf’a meydan okudu.

Görüşünü belirt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

To Top