LoL'ün yeni sponsoru Mastercard

Please log in or register to like posts.
Haberler

ABD merkezli finans şirketi Mastercard, dün yapılan açıklamayla Riot Games ile uzun yıllar sürecek küresel bir sponsorluk anlaşması imzalandığını duyurdu. Riot Games açısından bir ilk olan sponsorluk anlaşması, esporun küresel markalar için büyüyen öneminin bir göstergesi. Mastercard’ın yoğunlaşacağı turnuvaların Sezon Ortası Şampiyonası (MSI), All-Star etkinliği ve Dünya Şampiyonası (Worlds) olacağı açıklandı. Mastercard’ın “Paha biçilemez tecrübe” konseptini kullanarak geleneksel sporlarla ilgilenen insanları espora çekmeye çalışacağı öğrenildi.
Mastercard
Anlaşmanın yapılmasının ardından, Mastercard’ın İletişim ve Pazarlama Direktörü Raja Rajamannar kısa bir açıklama yaptı: “Espor,  enerjisi ve tutkusunun diğer büyük sporlarla yarışabilecek düzeyde olduğu takipçileriyle beraber, popülerliği artan bir olay. Bizim “Paha Biçilemez” platformumuz insanları tutkunu olduğu şeylerle bir araya getirmesi üzerine kurulu. Biz, hem oyunun kendisinde hem de yıl boyunca League of Legends’i izleyen ve canlı olarak turnuvalara katılım gösteren milyonlarca takipçi için, dünyanın en büyük esporuna bu deneyimleri ve katkıları sağlayacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız.”
Mastercard’ın ilk adımı Güney Kore’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası sırasında priceless.com sitesiyle olacak. Açılış şovunun provaları ve sahne arkasında yaşananlar, League of Legends oyuncularından biriyle VIP bölümünden maç izleme ve maçların oynanacağı bilgisayarları profesyonel oyuncularla beraber test etme imkanı sağlanacak.

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir