LongB: Takım için fedakarlık yapan da, baskıyı ve suçlamaları yiyen de yine biz olduk.

Please log in or register to like posts.
Haberler

2018 Sezonu’nun yaz mevsiminde Dark Passage forması giyen, önce orta koridor olarak başlayan, ardından desteğe geçen, arada da nişancı pozisyonunda oynayan LongB ile DP zamanını ve rol değişikliğini konuştuk. LongB, 2019 Sezonu’yla birlikte yeniden üst koridora geçtiğini Esporin aracılığıyla duyurdu ve röportaja başlamadan önce sizlere ufak bir mesajla başlamak istedi:

Sezon başında LongB ve DP
Mevsim başında LongB ve DP

LongB: Selamlar, yine “Bunu insan okuyacak” temalı bir röportaj ile karşınızdayım. Ben Serkan, ÇöpB. Bugün evime döneceğim ve az önce son kez kullandığım bu bilgisayarı temizledim, her şeyi sildim yani. Temkinli insanım ben hani, diğer oyuncular gibi hesaplarımı açık bırakıp gitmedim. Her şeyinizi kurcaladım bu arada açık bırakmasaydınız.
Şimdilik yapacak hiçbir şeyim de olmadığı için eğleneceğiniz ve öğreneceğiniz bir röportaj vermeye, bilinen bir “Espor haber ilacı” sitesinin sorularını yanıtlamaya karar verdim. Bu kısmı da tüm yazıları yazdıktan sonra ekliyorum. Şimdi de balkona çıkıp hava alacağım. Siz çıkmayın ama, hava soğuk. Sevgiler, iyi okumalar.
DP ile senen nasıl geçti? DP’den aklında kalan iyi ve kötü anıların neler?
LongB: DP ile geçirdiğim son mevsim önce kötü başladı, transferlerden sonra gelen oyuncular iyi olduklarından ve topluca daha fazla çabaladığımızdan iyiye gitti, en son değişiklikten kısa bir süre sonra takım içi anlaşmazlıklardan dolayı düşüşe geçtik. Normalde geçtiğimiz mevsim oynamayacaktım ve lige ara verip kişisel gelişimime bakıp diğer sezona daha iyi girecektim fakat bir sezon daha dişimi sıkıp oynama kararı almıştım, sonuçta lig bittikten sonra 4-5 ay boşluğum olacaktı. Ancak dişimi yeterince sıkamamışım ki mevsimin ortasında motivasyonum başta olmak üzere her şeyim çöktü ve benim de katkılarımla beraber kaybettik.
LongB yeniden üst koridora geçti
LongB yeniden üst koridora geçti

Takım içi dertlerle beraber mental olarak çöktüm ve elimden gelenin en iyisini yapamadım. Maç sonrası kutlamalarımız, insanların dertleşmeleri, nefes alamayacak şekildeki kahkahaları(Panky sağ olsun), oyuncular arasındaki galibiyet sonrası oluşan yakınlık her zaman aklımın bir köşesinde kalacak. Bunun dışında yabancılar ve takımda yaşı tutmayan genç kardeşlerimiz gece kulüplerine akmak istediklerinde onlara çevirmenlik ve bebek bakıcılığı yapmam gerekiyordu ama bu da zaten kötü sayılmaz.
Sezon içinde desteğe geçtiğini gördük, bu pozisyonda kendini rahat hissettin mi?
LongB: Başlarda takımdaki insanların benden beklentisi olmadığı için rahattım, istediğim şeyi oynuyordum, en son 3 yıl önce oynadığım bir karakteri “istiyorum” diyerek zevkle düzgün şekilde oynayabiliyordum. Sonrasında beni, daha fazla tecrübe gerektiren ve tarzıma uymayan, gözlerinde kolay olan ancak aslında o kadar da kolay olmayan bazı bıyıklı ve boynuzlu karakterleri oynamaya zorladılar ve git gide zevk almamaya, özgüvensiz oynamaya başladım. Motivasyon olarak da düşüşe geçtim. Zaman geçtikçe bu dünyadan yok olmak ve daha fazla oynamamak istedim.

DP’NİN DEĞİŞİMİNDEN SONRA NELER OLDU

Luger ile çok iyi başlayan ama sonra bozulan bir uyumunuz vardı, bunu neye bağlıyorsun?
LongB: Luger ile iyi başlamadık aslında (en azından bize yetmiyordu) ama idare ediyorduk sonuçta, en azından istediğimiz şampiyonları aldığımızda rahat oynadığımızdan birilerini hırpalayabiliyorduk. Sonrasında inatla üstte belirttiğim şekilde bizim rahat olmadığımız karakterleri seçmeye, takımdaki diğer oyuncuların daha rahat edebilmesi için her zaman onlara yönelik seçim ve yasaklamalar yapmaya, alt koridor kısmından fedakarlıklar yapmaya devam ettik, sonucu da kötü oldu.

Luger ve LongB ikilisi ses getirmişti
Luger ve LongB ikilisi ses getirmişti

Takım için fedakarlık yapan da, baskıyı ve suçlamaları yiyen de yine biz olduk. En azından istediklerimizi alabilseydik çok daha iyi gözükürdük ve bu takıma da yansırdı ama bunu denemeye bile izin yoktu. Muhtemelen istediğimiz şekilde oynayıp daha iyi sonuçlar alsaydık bile “Bencilsiniz, istediğinizi aldınız, kazandık mı? Ne değişti? Bundan sonra sadece şunları oynayacaksınız.” şeklinde suçlanırdık. Zaten hemen hemen dünyanın her yerinde neredeyse herkes kendince haklı. İletişime ve tartışmaya da kapalılar, o yüzden bir şey diyemem.
RB’ye 3-0 yenilmenizin arkasında ne vardı? İnsanlar sizin büyük bir savaş ortaya koyacağınızı düşünüyordu ama öyle olmadı.
LongB: RB’ye kaybetme sebebimiz tam çöküş dönemimizin dibindeyken o dönemde vurgun yememizdi. Üstte açıkladığım sebepler + motivasyonsuzluk, hepimizin çalışmalarını 10’da 1’e düşürdü. Hatta kimine göre antrenmanlar faydadan çok bize zarar veriyordu. Bu yüzden maça son 10 gün kala oyun bile oynamadık, belki de ben şizofrenimdir ama benim hatırladıklarım bu yönde. Her şey daha düzgün ve iyi gidebilirdi ama Murphy Kanunları’na göre bir kez daha olabilecek her şey ters gitti.
Orta koridora geçme kararının kariyerine zarar verdiğini düşünüyor musun?
LongB: Eski takımımı hiçbir şey kazanmadığım halde inatla bırakmayışım, aldığım güzel teklifleri değerlendirmeyişim, sezon 2’de orta koridordan bir takımda oynamak için hiç oynamadığım üst koridora geçişim, başarısız ve vakit kaybı olan 1-2 ilişkim, yıllar sonra orta koridora geçişim ve insanlar sırf nasılsa laftan anlamayacaklar diye ağzımı açmayışım. Bunların hepsi genel olarak bütün kariyerimi ve hayatımı etkiledi ama olsun, her şey tecrübe ve ben hayatımda hiç pişman olmadım, olmam da.
Eski zamanlar... Naru ve LongB 2014 TBF'de forma değiştirirken
Eski zamanlar… Naru ve LongB 2014 TBF’de forma değiştirirken

Kariyerim bu şekilde gitmeseydi daha iyi değil belki daha kötü de olabilirdi. Bilemeyiz. Sonuç olarak bu süreçte yer almış herkese teşekkür ederim 🙂 Şu an mesela düşündüğüm şey “Ben kimim ki röportaj veriyorum? Kimseyi ilgilendirmez, kimse okumaz bile.” ama ileride başarılı olduğumu düşündüğümde (yani hiçbir zaman, çünkü her şeyi kazansam bile yetersiz bulacağım) ve başarılı olduğuma inandığımda bu röportajları dönüp hep birlikte okuyacağız ve bence “Vay be, nereden nereye…” diyeceğiz.

Üst koridor hakkında

Üst koridorda şu an Elwind, Marshall, Broken gibi oyuncular gitti, sen bu oyunculardan önce yıldız bir üst koridor oyuncusuydun, eski unvanına kavuşmak için neler yapacaksın?
LongB: Kış mevsiminde ligde oynamayı düşünmüyorum, çünkü takım antrenmanlarına, sahneye, takım çalışmalarına harcayacağım zamanı kendi kişisel gelişimim, yani “toparlama ve gelişme” dönemim için kullanmak istiyorum. Günde 15-20 oyundan yaz mevsimi başlayana dek yeni rolümde (üst koridor) 2000 üzeri oyun oynamış halde olacağım ve bunun yanı sıra oyun araları da videolar izlemeyi planlıyorum. Yaz mevsimine en iyi 2 üst koridordan biri olarak girmeyi hedefliyorum. Bunun dışında kitap okumaya ve anime izlemeye devam ederim.
Kendine rakip olarak gördüğün başka üst koridor oyuncuları var mı?
LongB: Yeni başlayacağım için aslında herkes benim rakibim sayılır ama öne çıkan isimlerden bazıları Armut (meyve), Ragner (gelişime açık ve genç), Ruin (şu an en iyi mekanik top) ve fab (DP’deki yerime çökmüştü, hala zirvede) var. Diğer üst koridorlar ise birbirinin aynısı ha o olmuş, ha bu olmuş çok farketmiyorlar. Gerçi gelecek mevsim kimler olur ve nerede olurlar bilmiyorum.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

  1. Biraz ergence konuşmuş. Hani yaşı küçük de değil ne biçim konuşmalar. Yazık ediyor kendine.
    Ayrıca “Her şeyinizi kurcaladım bu arada açık bırakmasaydınız” kısmının suç olduğunu ve çok büyük bir ahlaksızlık olduğunu biliyor mu? Hakkında şikayet olursa her bir kişi için ayrıca yargılanır ve ceza yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir