Luger: Şu anda tek amacım iyi bir profesyonel olup yurt dışında oynamak

Please log in or register to like posts.
Haberler

Geçtiğimiz mevsim Dark Passage’da gösterdiği performansla öne çıkan ve kariyerinin ilk mevsiminde yarı final görme başarısı elde eden genç nişancı Fatih “Luger” Güven ile röportaj gerçekleştirdik. Bu mevsim hiçbir takımda yer almamasıyla gündeme gelen oyuncu, kısa ama samimi cevaplarla durum değerlendirmesi yaptı.

Geçtiğimiz mevsim senin için nasıldı? İlk kez pro olarak oynadın, farklı olan bir şeyler var mıydı?
Luger: Zaten önceden de yükselme liginde oynadığım için, oradaki takımların kadrolarında da önceden ligde oynamış arkadaşlar olduğu için çok farklıydı diyemem. Kirei’nin bana çok şey kattığını düşünüyorum.
LongB ve Berent gibi asıl rolü destek olmayan oyuncularla oynamanın bir dezavantajı oldu mu?
Luger: Elbette ana rolleri olmadığı için kendilerine pek güvenmiyorlardı ve destek rolünü de pek bilmediklerinden dolayı biraz sıkıntı yaşadım, canları sağ olsun.

Geçen mevsim sen DP’ye katıldıktan sonra ligi neredeyse domine ettiniz ama gerek çeyrek final serisi gerekse de yarı finalde takım acayip bir performans düşüşü yaşadı, bunun sebebi neydi?

 

Luger: Bence takım içinde yer yer takım koordinasyonumuzun bozulması, odak kaybı yaşamamız ve yarı finalde de rakiplerimiz iyi olması maçları kaybetmemize sebep oldu.

 

 
Yeni sezonda seni bir takımda görmeyi bekleyen taraftar sayısı bir hayli fazlaydı, Bursa’dan teklif aldığını da biliyoruz, ne ters gitti?

Luger: Başta beni destekleyen ve görmek isteyen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Karşılıklı kriterlerimiz uymadığı için uzlaşamadık ve anlaşma yapamadık.

HEDEFİM YURT DIŞI

Başka takımlardan teklif aldın mı, aldıysan neden anlaşamadınız?
Luger: Ligde bulunan takımlar içinden Bursa haricinde 1-2 takımdan daha teklif aldım lakin yine kriter uyuşmazlığı yüzünden anlaşamadık. Akedemi takımlarından gelen teklifler de oldu fakat orada oynamak istemediğim için reddettim.

Cevaplarından istediğin gibi bir teklif alamadığını çıkarıyoruz, bu senin için bir hayal kırıklığı oldu mu?

 

Luger: Hayır bir hayal kırıklığı yaşamadım, bu durum bana daha da azim kattı ve hayatı anlamamı kolaylaştırdı.

 

 

Menajerlerden biri sen olsaydın, kendini hangi takımın ADC’si yerine transfer ederdin?

 

Luger: Yaşının küçüklüğüne bakmaz, oyundaki performansına göre hak ettiği takıma yerleştirirdim.

 

Gelecek planların neler?

 

Luger: Şu anlık tek amacım iyi bir profesyonel oyuncu olup yurt dışında oynamak ve bunu yapabilmek için de çoğu konuda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. İleride ülkemizi yurt dışında temsil eden iyi bir oyuncu olacağımı düşünüyorum ve bu hayalimi gerçekleştirmek için tüm gayretimle çalışıyorum.

 

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Yorumlar

  1. Bu çocuğu çok şımarttıkları belli oluyor. Daha şimdiden ego yapıp para beğenmemeye başladıysa fazla ilerleyemez bu sektörde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir