Madly: NLC’yi kazanabileceğimize inanıyorum.

Please log in or register to like posts.
Haberler

Kuzey Avrupa ligi NLC takımlarından Tricked Esport’un üst koridoru Madly, Esporin’in sorularını cevapladı.

Röportaj: Mehmet Bayram & Hasan Ege Karıksız

Düzenleme: Sıla Öz

 

 

Selamlar Madly, öncelikle röportaj için teşekkür ederiz. NLC’de Tricked Esport ile bu mevsim gösterdiğiniz performans takdire şayan, Team Singularity’nin hemen altında ikinci sıradasınız. Bireysel olarak ve takım olarak performansınız hakkında ne düşünüyorsun? Tricked olarak bu mevsim hedefiniz nedir?

 

Merhaba, ben de teşekkür ederim. Lige girmeden önce tabii ki lige ve takımlara göz atma fırsatım oldu ve girdikten sonra EU Masters finali oynamış olan BT EXCEL’e karşı hem macro hem micro oyunda daha iyi oynayarak kazandık. Team Singularity’ye karşı kötü oynamış olsak da performansımız şu an için iyi seviyede diyebilirim fakat buna rağmen VFŞL ve GLL dâhil olmak üzere oynadığım sezonlar arasında ilk defa sürekli geliştiğimizi hissedebiliyorum. Böyle devam edersek sezon bitmeden en üstte olabileceğimize ve NLC’yi kazanabileceğimize inanıyorum.

 

NLC gibi yabancı liglerde Türk oyuncuları izlemek her zaman çok güzel. Kariyerini buralarda devam ettirmeyi mi planlıyorsun yoksa VFŞL’ye geri dönmeyi düşünüyor musun?

 

Kariyerime yabancı liglerde devam etmeyi düşünüyorum ve bunun etkenlerinden birisi VFŞL’de koçların ve koç ekiplerinin oyuncuları yeterince geliştiremediğini düşünüyorum. Tabii ki VFŞL takımları ve takipçileri de bunun farkında. Bu nedenle yaz mevsiminde koç ve koç ekiplerinde yeni isimler görüyoruz.

 

Hazır konuyu da açmışken soralım: VFŞL’de bir süre oynadıktan sonra Team Aurora’dan ayrıldın ve bu senenin başında seni şu anda WaenA’nın forma giydiği WLGaming’de izledik. Bu kararı neden aldın, bizimle paylaşabilir misin?

 

Açıkçası hem yeni bir şeyler denemek istedim hem de VFŞL’de ki son sezonumda çok fazla problem yaşadığımdan dolayı bir sezon VFŞL’den uzak kalmak istedim. Bu sezonun sonunda ne kadar beklentinin altında bir sonuç elde etsek de çok eğlendiğim ve geliştiğimi düşündüğüm bir sezon geçirdim.

 

Kadronuza baktığımız zaman 2-3 yıldır Avrupa yerel liglerinde oynayan isimlerden kurulu olduğu göze çarpıyor. Kadro kalitenizi EU Masters seviyesiyle kıyaslayarak takipçilerimize anlatmak ister misin?

 

Kadromuz hakkında fikirlerime gelirsek; takımımızdaki herkesin çok potansiyelli olduğunu ve karşımıza gelebilecek herhangi bir lig takımına rahatlıkla meydan okuyabileceğimizi düşünüyorum. Bunun dışında özellikle orman ve nişancı rolündeki oyuncuların gerçekten LEC seviyesine çıkabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum.

 

Son senelerde yurt dışına birçok genç yetenek gönderiyoruz. Hatta oynadığın ligde daha önce SuperMassive’de izlediğimiz Fastlegged de oynuyor. Bu gelişmeler sana Türk LoLespor sahnesi hakkında ne düşündürüyor, umutlanıyor musun? Seninle aynı ligde oynayan Fastlegged’in performansıyla ilgili veya -eğer takip ediyorsan- diğer yerel liglerde oynayan Türk oyuncularla alakalı ne düşünüyorsun?

 

Yurt dışına gönderdiğimiz oyuncuları neredeyse herkes takip ediyor ve gurur duyuyor buna ben de dâhilim. Özellikle 113’ü takip ediyorum. Kararının ve şu anki performansının çok iyi olduğunu ve onu daha yüksek yerlerde görebileceğimizi düşünüyorum. Ligimizde bulunan Fastlegged ve Resolve hakkındaki düşüncelerim ise potansiyelli oldukları fakat kötü başlangıçlarından dolayı play-offlara kalabileceklerini düşünmüyorum.

 

Espor takımları ve belki de lig yönetimi konusunda, Avrupa’daki işleyiş ile VFŞL’deki işleyişi karşılaştırabilir misin? Takipçilerimizin en çok merak ettiği konulardan biri olduğuna eminim.

 

Avrupa ve Türkiye arasındaki takımların yönetimsel olarak farkları hakkında konuşmak gerekirse Avrupa’nın aksine Türkiye’de oyuncuların sosyal ve sağlık ortamına yeterince önem verilmiyor. Espor sanal bir düzen ve bu düzen oyuncuların ve takımın performansını etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

 

Son olarak Türkiye’deki takipçilerine ve Türk espor topluluğuna bir şeyler söylemek ister misin?

 

Beni destekleyen ve takip eden herkese teşekkür ediyorum. Bu sezon EU Masters’a giderek Türkiye’yi iyi bir şekilde temsil etmek istiyorum.

İfade İle Yorumla

2
1
0
0
3
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir