Misfits Gaming transferi ardından GorillA röportajı

Please log in or register to like posts.
Haberler

Misfits Gaming, 2019 League of Legends Avrupa Şampiyonası’na (LEC, eski adıyla EU LCS) damga vuracak transferleri ardı ardına yapmaya başladı. Üst koridora Fnatic’ten Paul “sOAZ” Boyer’ın ve orta koridora NA LCS takımlarından Clutch Gaming forması giyen Fabian “Febiven” Diepstraten’in getirilmesinin ardından, destek rolüne KING-ZONE DragonX’ten Kang “GorillA” Beom-hyeon getirildi.
GorillA, eski adıyla Longzhu Gaming olan KING-ZONE DragonX’e 2017 yılında katılmış, takımıyla Yaz Mevsimi’ni kazanmış ve Dünya Şampiyonası’nda başarılı bir performans göstermişti. Ardından, KZ ile 2018 Bahar Mevsimi’ni kazandı ve Sezon Ortası Turnuvası’nda (MSI) ikincilik başarısı gösterdi. Misfits Gaming ile LEC’de olan macerası başlamadan önce, LoLesports başarılı oyuncuyla kısa bir röportaj yaptı.
GorillA
Misfits seninle temasa geçtiğinde ne düşündün? O sırada neler oluyordu?
Aslına bakarsanız o sırada aklımda sadece Güney Kore vardı ancak bir Avrupa takımı, özellikle Misfits, benimle temas kurduğunda hem şaşırdım hem de müteşekkir oldum. Teklif yaptıkları sırada birkaç Güney Kore takımıyla görüşüyordum.
Sana Avrupa’nın çekici gelen tarafı nedir? Seni LEC’e ne çekti?
Avrupa bana bayağı mücadeleci bir bölge olarak geliyor. Ayrıca, KOO Tigers döneminde Dünya Şampiyonası’nda aldığımız ikincilik zamanından kalma iyi anılarım da var.
Misfits’i geçmişte bir parçası olduğun takımlarla ya da organizasyonlarla nasıl kıyaslarsın?
Geçmişte bulunduğum Güney Kore takımlarında, sadece koçlar ve takım arkadaşlarınla etkileşime geçiyordun. Misfits’te ise, takımın sahibi dâhil tüm çalışanların oyuncularla alakalı konularda dahil olması çok yeni bir tecrübe. Bence bu kadroda çok iyi oyuncular var. Eğer iyi bir birliktelik yakalarsak, çok başarılı oluruz.
Takıma senin, Febiven’in ve sOAZ’in katılmasıyla, Misfits yepyeni bir görünüme kavuştu. Yeni kadroya güveniyor musun?
sOAZ uzun zamandır Avrupa’da oynayan bir oyuncu, ben de uzun zamandır LCK’de oynayan bir oyuncuyum. Bence ikimiz de çok şey biliyoruz, o yüzden eğer bunu iyi kullanabilirsek ve sinerji yakalarsak, diğer oyuncularla beraber çok iyi çalışırız.
Bir dünya ikincisinin de bulunduğu, tecrübeli oyuncuların bulunduğu güçlü bir takıma katılıyorsun. Kendine bu takımı daha da ileriye götürecek gücü görüyor musun?
Uzun zamandır alt koridorda profesyonel olarak oynuyorum. Eğer Hans Sama’nın sadece oyununa odaklanabileceği bir ortamı yaratmayı başarabilirsem, çok seviye atlarız.
sOAZ geçtiğimiz Dünya Şampiyonası’ndaki ikinciliğin ardından çok hırslı olmalı. Geçmişinde birçok Avrupa şampiyonluğu da bulunuyor. Sence onun takıma katkısı ne olacak?
sOAZ geçmişinde birçok Avrupa şampiyonluğu bulunan başarılı bir oyuncu olduğundan, buradaki tüm takımlara karşı güvenle oynayacaktır. Kendisine olan güvenin takım arkadaşlarına iyi yansıyacağına inanıyorum.
2019 LEC Sezonuyla alakalı olarak en çok beklediğin şey nedir?
Dikkatli ve makro odaklı oyun oynayan Güney Kore’den gelen biri olarak, agresif ve farklı kişisel oyun tarzlarıyla bilinen Avrupalı oyuncuları ve takımları tecrübe etmek için sabırsızlanıyorum.

İfade İle Yorumla

0
0
0
0
0
0
Daha önce oy kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir